קירגיזסטן 2020

הלב של מרכז אסיה

11

מספר ימים

10.6

תאריך יציאה

20.6

תאריך חזרה

ברוכים הבאים למסע שטח בקירגיזסטן, הלב של מרכז אסיה. בטיול שלנו נחצה את רכסי הרי הטיאן-שאן, נפגוש נוודים החיים ביורטים ונחשף לאירוח המסורתי של העם הקירגיזי. הטיול שלנו מותאם לחובבי שטח אשר רוצים לגלות יעד חדש והרפתקני וליהנות מחוויה בלתי נשכחת בנהיגה עצמית משולבת בהליכה ביעד מרתק ובטיול המותאם במיוחד עבורם.

תוכנית הטיול

נטוס לבישקק ( (Bishkekבירת קירגיזסטן דרך יעד ביניים.

ננחת לפנות בוקר, נציג את הוויזה שלנו ונצא מהשדה. נעזוב את השדה ולאחר נסיעה של כחצי שעה נגיע לבית מלון בבישקק ונאכל ארוחת בוקר, נקבל חדרים וננוח כשלוש שעות. נעזוב את המלון ונתחיל בסיור היכרות עם ארץ ” 40 השבטים”. נתחיל בטיול רגלי בפארק הלאומי אלא-ארצ’ה (Ala Archa) הנמצא מחוץ לבישקק ונחזה לראשונה ביופיים הפראי של הרי הטיאן-שאן. נחזור לבישקק לארוחת צהריים ננצל את אחה”צ לסיור ונצא להסתובב באחד השווקים השוקקים והצבעוניים ביותר במרכז אסיה – אוש בזאר (Osh Bazaar). בשוק נהנה מהצבעים והריחות, נכיר לראשונה את מושגי היומיום המקומיים ונפגוש המון פרצופי מעניינים ודוכני ממכר בסגנון שייחודי למדינה. לאחר מכן בסמוך למלון נערוך מסירה מסודרת את הג’יפים, משם נמשיך לארוחת ערב, נחזור למלון ונתארגן למחר.

לינה בבית מלון בבישקק.

אחרי ארוחת בוקר נתחיל במסע שלנו בארץ “ההרים השמימיים”. נצא מהעיר ונבחר נתיב הררי לנסיעה בשוליים הדרומיים של עמק הצ’וי. נעצור להפסקת קפה ראשונה מול הנוף הירוק ולתצפית מול מאגר המים אורטו טוקוי (Orto Tokoy). לארוחת צהריים נגיע לעיירה ק’וצקור (Kochkor), שם נתארח אצל משפחה מקומית שתגיש ממיטב מטעמי המטבח הקירגיזי. מיד לאחר מכן נתחיל לעלות אל “פנינת קירגיזסטן” ואחד מהמקומות היפים ביותר במדינה – אגם סונג קול (Song Kul) הנמצא בגובהה 3,016 מטר. בדרכנו נפגוש עדרי סוסים כבשים ופרות, נבקר ביורטים המשמשים כבית לנוודים המתגוררים סביב האגם, ונלמד מהם על אורח החיים הקירגיזי המסורתי. לאחר ההגעה רק מי שרוצה ויודע לרכב יוכל לצאת לטיול סוסים משותף סביב האגם. נאכל ארוחת ערב ביורט חדר האוכל המקושט ונפנה לישון כשחלון לשמיים פתוח מעלינו.

לינה במחנה יורטים, מקלחת ושירותים בחוץ.

אחרי ארוחת בוקר נעלה ברגל לתצפית על האגם המכונה גם “האגם האחרון” וגודלו כפול מהכינרת. לאחר מכן נחזור למחנה ונמשיך בנסיעה אל עבר מעבר הרים “33 התוכים” (33 parrots) הממוקם בפינה הדרום מערבית של האגם שם נעצור לתצפית פנוראמית מרהיבה. לאחר שנרד מן הפס נוכל לצאת לטיול רגלי קצר למפל קג’רטי (Kajerty) הנמצא באזור, מרחק של פחות מ-500 מטר מהדרך הראשית. אחרי פיקניק בשטח נמשיך בנסיעה לאורך המרחבים הפראיים של קירגיזסטן ויתכן מאד שנצפה בנדידה של עדרים עם בעליהם עושים את דרכם בכיוון ההפוך לכיוון הרמות הגבוהות. נעלה על הכביש הראשי הנמתח מהגבול עם סין עד לעיירה נרין (Naryn) שם אנחנו לנים. נערוך קניות בשוק ונגיע למסעדה של המלון לארוחת ערב.

לינה בבית מלון בנרין.

היום נצא למספר מסלולי הליכה רגליים בשמורות הטבע של אגמי הלוע המופלאים, מכאן נמשיך בנסיעה דרומה אל אגם בוניוני השוכן בלב הרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות. האגם מרהיב ביופיו, כפרים צבעוניים ושדות חקלאיים על המדרונות סביב האגם, וסדרת איים קטנים מבצבצים בו מעל פני המים, ובהם חיים הכפריים. עם ההגעה נצא לנסיעות שטח באזור האגם ונשקיף עליו מנקודות תצפית שונות ומגוונות לאחר טעימה אמיתית של שטח נרד אל האגם ונצא לשייט קיאקים באגם. לינה וארוחת ערב במלון המשקיף על האגם.

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו או דומה– חדר סטנדרט

זמן נסיעה משוער: 4 שעות

נקום לארוחת בוקר, כשמיד לאחר מכן נצא בנסיעה על המיניבוס שלנו לצפות בהדגמה של מסורת קירגיזית עתיקה, תצוגת ציד באמצעות עיט זהוב. נמשיך לכיוון עמק צונג קיזיל סו (Chong Kyzyl Suu), שם נתחיל את הליכתנו במעלה אחת השלוחות, כשבדרכנו נחצה את האוכף המיוער שבראשה שמפריד בין העמק שבאנו ממנו לעמק גטי אוגוז (Jeti Ögüz). מול הנוף המהמם נעשה פיקניק צהריים מדברים שסחבנו על הגב ונרד מעברו השני של הפאס. נפגוש את הרכב המשותף ונמשיך בעמק עד שנעצור מול צוק ‘הלב השבור’ ורכס ‘שבעת השוורים’ כפי שמכונים בפי המקומיים. אלו הם סלעי אבן חול אדומה אשר תהליך הארוזיה יצר בהם צורות מונפשות שנקשרו באגדות מקומיות. נמשיך מזרחה לאורך חופו הדרומי של אגם איסיק-קול ונגיע לעיר קרקול (Karakol), עיר המטיילים החשובה של קירגיזסטן. נגיע למלון להתארגנות ונמשיך לארוחת ערב במסעדה ולמסיבה פרטית שנרים לעצמנו לאחר מכן.

לינה בבית מלון בקרקול.

אחרי ארוחת בוקר נפגש על המפלצת הסובייטית שתלווה אותנו במשך היום – משאית ספארי אימתנית הקרויה ברוסית ‘ווחטובקה’, איתה נצא לנסיעת שטח מאתגרת לאחד העמקים היפים ביותר באזור איסיק-קול – עמק אלטין ארשאן (Altyn Arshan), הנמצא בגובה 2,600 מטר. חלקים מהדרך נעשה בנסיעה וחלקים בהליכה, ולכול אורכם נתרשם מהנופים המיוחדים. נחזה מרחוק בפיק פלטקה העצום (4730 מטר) הנשקף באופק, כשמסביב על המדרונות פרוסים יערות אשוחית ונהר שוצף אחד ארוך. לאחר ההגעה נלך לטבול במעיינות החמים הנמצאים במרכז השמורה כדי לשחרר מעט את הגוף ונאכל ארוחת צהריים בבקתה של שומר המעיינות. נחזור גם בכיוון ההפוך בהליכה על דרך העפר כשבערב נגיע בחזרה לקרקול. אחרי התארגנות במלון  נצא להשתתף בארוחת מנות מיוחדת אצל משפחה מקומית מבני המיעוט הדונגני, קבוצה אתנית שהוגלתה למרכז אסיה.

לינה בבית מלון בקרקול.

נעזוב בבוקר את קרקול ונצא בנסיעה, נאכל ארוחת בוקר ונצא אל הכפר ג’ירגלאן (Jyrgalan) היושב בלב עמק העונה על אותו שם. נרד מהרכב המשותף ונתחיל יום הליכה מלא לכיוון אגם טורנלי-קול (Turnaly-Kul) שממוקם לצד נקודה שידועה כאחת מתצפיות הפנורמיות היפות של האזור בחלקו הצפוני של העמק, הר צ’רג’אן (Charjan) שמתנשא לגובה 2925 מטר. על רקע האגם נוכל לראות חורשות מחטניים ולעיתים לפגוש בלהקות עגורים. מקום מושלם ליהנות מחניית צהריים. במידה וקצב ההליכה יתאים נמשיך גם לכיוון מפל קוק-בל (Kok-Bel) הנשפך לצד קניון סלע צר, שם נוכל להתנתק מכל נקודת ישוב או מרחב ציוויליזציה, כשעדרי סוסים וכבשים מלחחים עשב במרחב העצום שמסביבנו. נמשיך את הליכתנו ונהנה מהנוף כשלקראת השקיעה נרד חזרה לכיוון הכפר, שם נרחיב את החוויה האנושית כשנלון אצל משפחה מקומית ונצפה במופע של מופע פולקלור עממי מלווה במוזיקה, ריקוד ותלבושות מסורתיות.

לינה בבית הארחה משפחתי (Homestay) בכפר ג’ירגלאן.

נתעורר למראה המדהים של העמק הירוק, נאכל ארוחה בוקר כל אחד בבית המשפחה שמארחת אותו ונצא לדרך הארוכה חזרה. נעצור לביקור בשוק בעלי החיים של קרקול, שם הרועים מכל האזור מתאספים אחת לשבוע ומביאים את בהמותיהם בכדי לסחור ולהתפרנס. חוויה יוצאת דופן שאיננה עשויה לבעלי לב חלש, אבל כזאת שממחישה באופן חיי ונושם נדבך חשוב ולא מתחנף בתרבות המקומית. נמשיך בנסיעה על הכביש הצפוני שמקיף את אגם איסיק קול ונעצור לבקר בשוק הרוסי של צ’ולפון אתא (Cholpon Ata), שם נכיר צבע נוסף של תרבות ומאכלים שמלווים את העם הזה גם לקירגיזסטן. נטעם ממגוון לא יאומן של ליקרים אלכוהוליים שהמקומיים מפיקים מפירות ונמשיך למקום קרוב שם נעלה על סירה גדולה וממונעת לשייט במימי האגם, כשלא הרבה אחרי נטיל עוגן ונקפוץ לשחות בתוכו. נאכל על הסיפון ארוחת צהריים מעשי ידיו של הקפטן ונשוב לחוף. נמשיך על הכביש הראשי ולקראת ערב נגיע לכפר בעמק צ’ונג קמין בו נתארח בגסטהאוס נהדר.

לינה בבית הארחה בעמק צ’ונג קמין.

אחרי ארוחת בוקר נצא לדרך הארוכה חזרה לבישקק לא לפני שנעצור לרפטינג חוויתי על נהר הצ’וי בסירות גומי גדולות מלווה בצוות מקצועי. הנהר שנשפך לעמק הקרוי על שמו מייצר שייט סוער בדרגה 2-3 שמשאירה טעם של עוד.  נאכל לארוחת צהריים בדרך ונגיע לעיר כשדבר הראשון שנעשה יהיה ללכת לחמאם קירגיזי כדי להתנקות מכל תלאות המסע. נבלה שם בנעימים בחברת הבלנים המקומיים ונגיע למלון. אחרי התארגנות נצא לארוחת פרידה מדהימה במסעדה מהרמות הגבוהות ביותר בבישקק.

לינה בבית מלון בבישקק.

נקום לפנות בוקר וניסע לשדה התעופה מאנאס ( (FRUלטיסה חזרה ארצה דרך יעד ביניים.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • לינות בבתי מלון דרגת תיירות או פנסיונים כמפורט בתכנית
 • כלכלה מלאה, 3 ארוחות ביום
 • תחבורה: ג'יפ 4x4 מסוג טויוטה סוקויה – 5 מטיילים ברכב
 • מיניבוס משותף לחלקו השני של הטיול.
 • כניסות לאתרים המפורטים בתכנית
 • מדריך ישראלי – גיל סדגת
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • טבח מלווה.
 • דלק לכול ימי הטיול.
 • שייט מלווה בארוחה על אגם איסיק קול.
 • רפטינג על נהר הצ'וי.
 • טיול סוסים קצר.
 • חווית חמאם בבישקק.
 • מופע צייד באמצעות עיט זהוב.
 • מופע פולקלור עממי.
 • רכב שטח רוסי 6x6 לאלטין ארשאן.
 • כניסה למעיינות חמים.
 • מים מינרליים לאורך כל ימי הטיול.
המחיר לא כולל
 • ויזה לקירגיזסטן.
 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • פיקדון על סך 500$ עבור כל רכב שיוחזר למטייל בהיעדר נזק לרכב
 • תשר למדריך

חברים ממליצים

איל רבינק

תודה רבה לברק שאירגן את הטיול הכייפי ובנוסף המון צ'ופרים והנחות במהלך הטיול. ותודה לכל האנשים המקסימים שהיו בטיול.

עדי אגסי

אז ככה – קודם כל ולפני הכל, מעולם לא נרשמתי לטיול "מאורגן" לפני כן ולא ראיתי את עצמי עושה את זה, הסיבה היחידה שבגללה נרשמתי היא כשראיתי זוג חברים שנרשם, יחד עם ההבנה שמדובר ביעד שאני לא אגיע אליו עצמאית בקרוב, אבל הוא בהחלט מרתק. ואני חייבת לציין שאני לא מתחרטת. היה פה שילוב נהדר של קבוצת אנשים באמת מיוחדת שהצליחה להתחבר באופן מופלא, יחד עם מדריך שהתאים לנו כמו כפפה ליד והוסיף המון לטיול, וכמובן ארגון משובח ואכפתי שללא ספק נעשה בהמון אהבה ורצון עז שהטיול יהיה לא רק כיף, אלא חוויה בלתי נשכחת. הצליח בגדול!

נירית זיגדון

אצטרך זמן (יותר מ 5 דקות לרשום המלצה בנחת …. מבטיחה למצוא את הזמן ולשלוח אליך את ההמלצה בהמשך …

אור שוחט

תמיד צריך מתנדבים אמיצים כמוך בעלי יוזמה, ע"מ לארגן דברים טובים שיזכרו לכל החיים. תודה רבה על הקדשת הזמן וכאב הראש שבארגון בשביל כולנו.

לתשומת הלב

 • תכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה ו/או את סדר הימים.

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן