קוסטה ריקה

מסע של חוויות

11

מספר ימים

3.10

תאריך יציאה

19.10

תאריך חזרה

קוסטה ריקה, המדינה שרבע משטחה מוגדר כפארק לאומי היא מדינה מופלאה עשירה בשמורות אקולוגיות ואזורי מקלט לעולם החי העשיר שבמדינה. קוסטה ריקה עשירה בנוף מגוון ומרתק: יערות גשם טרופיים, הרי געש פעילים, נהרות גועשים ומעל לאלף קילומטרים של חופי ים. במסגרת מסענו בקוסטה ריקה נכיר את יערות הגשם של מנואל אנטוני ומונטה ורדה. נכיר את מפלי לה פואס ואת הרי הגעש המופלאים.

תוכנית הטיול

נצא בטיסה דרך יעד ביניים באירופה לסן חוזה, הבירה הקוסטה ריקנית. עם הנחיתה נועבר למלון במרכז העיר ללינה והתארגנות לקראת המשך הטיול. לינה בסן חוזה (ע)

הבוקר נצא אל אחד מהרי הגעש הפעילים בקוסטה ריקה הר הגעש פואס, אחד האזורים הוולקניים המעניינים של קוסטה ריקה שלמרגלותיו נטועים מטעי קפה לרוב וסביב פסגתו יערות גשם ייחודיים. נטייל אל הלוע הגדול והמעשן ונשקיף אל האגם הנמצא בתוככי לוע הר הגעש. מכאן נמשיך בנסיעה אל מפלי לה פאס, סדרה של מפלים מרהיבים הנמצאים בתוככי יער הגשם הטרופי שבסביבתו פרפרים, סחלבים וציפורים אקזוטיות מיוחדות.

לינה בסן חוזה (ב,ע)

הבוקר נעזוב את סן חוסה ונצא בנסיעה לכיוון הים הקריבי, לעבר שמורת טורטוגרו הידועה בעושר העצום של בעלי חיים טרופיים, עופות מים וצבי ים. נשוט בתעלות המים המובילות לשמורה תוך כדי תצפיות טבע. עם הגעתנו ללודג’ נצא לטיול רגלי אל הכפר הקריבי טורטוגרו ואל האזור שסובב אותו. לינה בטורטוגרו (ב,ע)

יום כיפור – יום חופשי למנוחה.

במידה ויהיו אנשים שירצו לצאת לטייל ביום זה תינתן האפשרות לשם כך, אבל בין אם אתם מכבדים את היום הזה ובין אם לא לנוח בשלווה בחופי הים של טורטוגרו זו חוויה בפני עצמה…. (ב,ע)

הבוקר נעזוב את אזור טורטוגרו ונצא אל הר הגעש ארנל, האתר התיירותי המרכזי. הגשמים הטרופיים מרעננים את האדמה ומותירים אותה לחה וירוקה והעמקים מלאים בצמחייה טבעית, נהרות גדושי מים, מעיינות חמים, לגונות, חיות בר ופארקים לאומיים  את הביקור בשמורה נתחיל בביקור במפל לה פורטונה מפל “המזל”,  הליכה רגלית קלה תוביל אותנו למפל המרשים והגבוה, שנוצר מהתפרצות הר הגעש. מכאן נמשיך לביקור בכפר העתיק והציורי בלה קאסונה, מקום שופע היסטוריה, תרבות ומסורת. נלמד על תהליך ייצור הסוכר בשיטות עתיקות בה נלמד על המסורת הקוסטריקנית “הטיקוס” ונראה גידולים שונים וכפריים המעבדים את אדמתם בשיטות עתיקות כמו לפני מאות בשנים.  בשעות הערב נצא לרחצה במעיינות החמים להנאה ומרפא (ב,ע) 

הבוקר נעזוב את אזור ארנאל ונתחיל בטיפוס לכיוון “ההר הירוק”, מונטה ורדה. ממנו נצא אל עיירת המטיילים סנטה הלנה בה נשוטט ברחובות העיירה המיוחדים ונתמקם בלודג’ מיוחד בלב יערות הגשם. בשעות הערב נצא עם פנסים לסיור לילה מיוחד בכדי להכיר את חיות הג’ונגל הפעילות בצורה ממשית יותר בשעות החשיכה. לינה וארוחת ערב באזור מונטה ורדה. (ב,ע)

את יום הטיול הזה נקדיש לחוויות מיוחדות באזור יערות הגשם המיוחדים של אזור מונטה ורדה. נצא לסיור הצמרות המפורסם, המאפשר להתרשם מיער העננים הייחודי לקוסטה ריקה ואם נהיה אמיצים מספיק נעלה על אומגת הקנופי המיוחדת באמצעותה נעבור בין צמרות העצים. ברי המזל יוכלו לפגוש בצמרות עצי היער גם את הציפור הנדירה הקצאל הבולטת בזנבה הארוך והירוק. נקווה לפגוש עוד מספר חיות מרתקות במעמקי הג’ונגל ונשוב אל הריזורט שלנו ללינה וארוחת ערב. (ב,ע)

הבוקר נעזוב את אזור היערות ונרד לנפוש בחופים המקסימים של שמורת מנואל אנטוניו. בדרכנו אל השמורה נצא לשייט קצר בנהר הטראקלס, בו נהנה מהתנינים הרובצים בשמש. נמשיך מהנהר אל אזור מנואל אנטוניו בו נצא לסיור הכרות ראשוני עם השמורה המיוחדת. (ב,ע)

יומיים שלמים שיוקדשו לשמורת הטבע המופלאה: חוויה מיוחדת של שילוב ג’ונגלים וחופי ים קריביים נפלאים. שילוב מיוחד של נופש ומסעות בתוככי הג’ונגלים בו נזכה לראות את עולם החי העשיר והמיוחד של השמורה: הקופים, העצלנים, המנגרובים והאיגואנות הענקיות. אולי גם נהנה מהאורכידאות המופלאות, הפרפרים, הרקונים ומיני בעלי החיים הקסומים המרכיבים את שמורת מנואל אנטוניו המכילה בתוכה ארבעה חופים מופלאים. לינה וארוחת ערב באזור שמורת מנואל אנטוניו.  (ב,ע)

הבוקר נצא בנסיעה לסיור בעיר הבירה של קוסטה ריקה – סן חוזה – לא נוותר על ביקור במוזיאון הזהב והתיאטרון הלאומי, שוק האמנים ועוד. אחר הצהריים נועבר לשדה התעופה לטיסה דרך יעד ביניים חזרה לתל אביב.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • טיסות במסלול ת"א – יעד ביניים – סאן חוזה – יעד ביניים – ת"א
 • טיסות פנים כמפורט בתכנית
 • לינה במלונות ובבתי הארחה כמפורט בתכנית
 • חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב בנקודות הלינה
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג ונוח כמקובל במרכז אמריקה
 • כניסות לאתרים המפורטים בתכנית
 • מלווה ישראלי מטעם טיולי ברק
 • מדריך מקומי דובר אנגלית לאורך המסלול כולו
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • מים – בקבוק לאדם ליום
המחיר לא כולל
 • ארוחות שאינן כלולות בתכנית
 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • תשר למלווה הישראלי
 • תשר למדריך

חברים ממליצים

איל רבינק

תודה רבה לברק שאירגן את הטיול הכייפי ובנוסף המון צ'ופרים והנחות במהלך הטיול. ותודה לכל האנשים המקסימים שהיו בטיול.

עדי אגסי

אז ככה – קודם כל ולפני הכל, מעולם לא נרשמתי לטיול "מאורגן" לפני כן ולא ראיתי את עצמי עושה את זה, הסיבה היחידה שבגללה נרשמתי היא כשראיתי זוג חברים שנרשם, יחד עם ההבנה שמדובר ביעד שאני לא אגיע אליו עצמאית בקרוב, אבל הוא בהחלט מרתק. ואני חייבת לציין שאני לא מתחרטת. היה פה שילוב נהדר של קבוצת אנשים באמת מיוחדת שהצליחה להתחבר באופן מופלא, יחד עם מדריך שהתאים לנו כמו כפפה ליד והוסיף המון לטיול, וכמובן ארגון משובח ואכפתי שללא ספק נעשה בהמון אהבה ורצון עז שהטיול יהיה לא רק כיף, אלא חוויה בלתי נשכחת. הצליח בגדול!

נירית זיגדון

אצטרך זמן (יותר מ 5 דקות לרשום המלצה בנחת …. מבטיחה למצוא את הזמן ולשלוח אליך את ההמלצה בהמשך …

אור שוחט

תמיד צריך מתנדבים אמיצים כמוך בעלי יוזמה, ע"מ לארגן דברים טובים שיזכרו לכל החיים. תודה רבה על הקדשת הזמן וכאב הראש שבארגון בשביל כולנו.

לתשומת הלב

 • תכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה ו/או את סדר הימים.

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן