מרוקו

טיול צעירים למרוקו הקסומה

8

מספר ימים

27.9

תאריך יציאה

4.10

תאריך חזרה

מרוקו, אחת הארצות המרתקות בעולם, המציעה מפגשים רב-חושיים עם נופים ומראות, ריחות וטעמים, צבעים וצלילים: פסגות האטלס המושלג, נאות מדבר בסהרה, קסבות מדבריות מעולם קדום, המלאח היהודי, ארכיטקטורה מוסלמית, מלאכות עתיקות ואומנות מסורתית, התרבות הברברית בהר הגבוה, שבטי המדבר (הטוארג), האסלם המג’רבי והעושר המדהים של התרבות היהודית. לכל אלו נצרף מפגש יוצא דופן עם המוסיקה המרוקאית בעיר ובמדבר.

תוכנית הטיול

נצא בטיסה למרוקו דרך אירופה אל קזבלנקה. קבלת אשרות כניסה ובהתאם לשעת הנחיתה נצא לסיור הכרות עם הבירה הכלכלית של מרוקו – עיר מודרנית בעלת תשתית מודרנית ושדרות, המשלבת באופן נפלא סגנונות מסורתיים ואדריכלות מודרנית, מכונה גם “הבית הלבן”. ניסע לאורך הטיילת החדשה “הקורניש” משם נמשיך לסיור במתחם המסגד הגדול נראה את מסגד חסן השני, כיכר מחמד החמישי, המחברת בין העיר העתיקה והעיר החדשה כיכר האומות המאוחדות. בתום הסיור העברה למלון בקזבלנקה. ארוחת ערב במלון

לינה : קזבלנקה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בראבט, בירת מרוקו. נתחיל את הסיור בביקור במתחם ארמון המלך, משם נמשיך אל המאוזוליאום של סבו, מוחמד ה-5 ושל אביו חסן השני. בניית המאוזוליאום נמשכה שש שנים. נראה את שרידי המסגד הגדול שנבנה במאה ה-12 ובנייתו לא הושלמה מעולם. נצא לסיור רגלי בקצבת אלאודיה העתיקה מהמאה ה-12 היושבת על שפת נהר הבורגרג. בתום הסיור בראבט נמשיך למקנס העיר שהייתה בירתו של הסולטאן מולאי איסמעיל מייסד השושלת העלווית. נבקר במוזוליאום נשוטט ברחובות המלאח היהודי, ברחבה הסואנת של שוק אל הדים מול באב מנצור – השער היפה ביותר במרוקו ונראה את בית הספר תלמוד תורה. לעת ערב נגיע לפס. ארוחת ערב במלון.

לינה : פס

יום זה יוקדש לעיר פס, העתיקה בערי המלוכה המרוקנית, הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו. נתחיל בעליה למצודה הדרומית ממנה נשקף מראה מרהיב של העיר העתיקה. נמשיך למלאח היהודי שם נבקר בבית העלמין היהודי, השמור היטב, כולל ביקור בקברה של הצדקת “לאלה סוליקה”, משם נמשיך לרחבת ארמון המלך. נמשיך לעיר העתיקה ולשווקים הצבעוניים. נשוטט בין הסמטאות, בין בעלי המלאכה והשווקים הצבעוניים והריחניים. סוק אלעטרין – מוכרי התבלינים, סוק אלחינה – שוק הכופר, סוק א-סבעין – שוק צובעי הצמר והבדים, סוק א-דרבעין – שוק הבורסקאים. אחר הצהריים נעזוב את פס וניסע לבהליל. עיירה ציורית שבה נמצא מאות מערות הבנויות בהר. נצא לסיור רגלי קצר שבמהלכו נבקר באחד במערות שם גרים תושבי בהליל כמו שחיו בימי קדם. לקראת ערב נחזור ללינה בפס. ארוחת ערב במלון.

לינה : פס

נצא מפס לכיוון איפראן – עיירת נופש בלב שמורת טבע באטלס התיכון. נהנה מטיול קצר ביער הארזים והאלונים. נרד ממרום האטלס התיכון אל שולי הסהרה ונפגוש לראשונה את הנופים של נאות המדבר: קסבות בנויות מלבני בוץ הממוקמות בין דקלים וערוגות שיחי החינה. נעבור דרך העיר ארשדייה, העיר המרכזית והגדולה בשולי המדבר. לעת ערב נגיע לעיירה אירפוד בלב נווה המדבר תפיללאת. ארוחת ערב במלון

לינה : בארפוד.

את היום נקדיש לנאת המדבר ולטיול באזור הדיונה הגדולה. לאחר ארוחת הבוקר נעלה על רכבי שטח הנהוגים על ידי ברברים מקומיים וניסע דרומה לעיירה ריסאני. נמשיך דרומה אל לב המדבר שם נפגוש את בני השבט השחורים ה”גנוואה”, צאצאים של עבדים מאפריקה השחורה, המוכרים בזכות המוסיקה המיוחדת שלהם. נתארח באחד הבתים ונאזין למוסיקה המיוחדת. בתום הביקור, נמשיך ונסייר לאורך הדיונה הגדולה. נתרשם מסגנון הבנייה, “הקסבות” שבנויות למרגלות הדיונה. נבקר בנאת המדבר מרזוגה ונמשיך בנסיעה לאורך הדיונה בחלקה הלא מתוייר. נגיע לאחת מפינות החמד ונתמקם לארוחת צהריים בתום הארוחה נצא נתארגן ליציאה לטיול בתוך הדיונה הגדולה כולל רכיבה על גמלים. נפגוש את האנשים הכחולים” הטוארגים” איתם נעלה על גבי הדיונה משם נראה את השקיעה המיוחדת של מדבר סהרה. לינה בתוך הדיונה הגדולה. ארוחת ערב במקום.

לינה בדיונה

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה אל עבר הרי האטלס הגבוה. בדרכנו נעצור במפעל המים של תושבי המדבר “פוגרות“ ונשמע הסבר מרתק על תהליך הובלת המים. לקראת הצהרים נגיע לפתחו של קניון הטודרה. בתוך מרחבי הסהרה מתרוממים גושי אבן גיר וחול צבעוני שנוצרו ע”י תופעת קימוט וסחף ויצרו תופעה גיאולוגיות מדהימות. הקניון מסתתר עמוק בין קירות זקופים של רכס הגרניט האדמדם, נעזוב את האוטובוס ונצא לסיור רגלי בינות לבוסתנים וחלקות הירק עד לפתחו של הקניון. נמשיך בדרך עמק אלף הקסבות עד לוארזאזאת. ארוחת ערב במלון.

לינה: בווארזאזת

ווארזאזאת. עיר הסרטים נבנתה על ידי הצרפתים, שוכנת על שפת המדבר ומשמשת כנקודת מוצא לתיירות מדברית ולתעשיית הקולנוע. בסביבתה נבנו מספר קסבות השמורות היטב. נראה את קצבת תאוריט. בתום הסיור נמשיך לקסבת ‘אייט בן חדו’ אחת המרשימות ביותר במרוקו, אשר נראית שונה מכל זווית. נסייר בין הסמטאות, על חומותיה ובבתי המגורים שבה. נמשיך בדרך נוף מדהימה לאורכו של מעבר ההרים הנישא ברכס האטלס הגבוה טיזן טיצקה (2,260 מ’) ונגלוש מערבה לעיר האדומה מראקש. הגעה למלון לקבלת חדרים. ארוחת ערב במלון. נצא לסיור בכיכר השוק ג’אמעה אל פנא שהוכרזה ע”י אונסקו כאתר מורשת עולמית, שם נבלה בחגיגה צבעונית, תוססת ומדהימה, נשתלב בעשרות מעגלים הצופים במרקידי הנחשים, מקפיצי הקופים, מספרי סיפורים, להטוטנים, רקדנים, זמרים, מגלי עתידות ודוכני אוכל ריחניים ועסיסיים. ארוחת ערב במלון.

לינה במראקש.

מרקש שהתפרסמה בזכות מיקומה המיוחד ואופייה יוצא הדופן, שוכנת למרגלות הרי האטלס הגבוה. העיר נבנתה במאה ה-11 ומקפלת בתוכה את ההיסטוריה של מרוקו. העיר בנויה מהמדינה – העיר העתיקה ומהעיר החדשה המעניקים לה את הצביון הייחודי שלה. לאחר ארוחת הבוקר נעבור דרך הגנים האנדולסים של מסגד הכותוביה מסגד מרשים שנבנה בשנת 1158 ע”י עבד אלומין במטרה לפאר את שלטונם של המואחידון. המינרט המפואר נשקף מכל עבר במרקש ומתנשא לגובה רב. משם נמשיך לביקור במלאח היהודי, רחובות צרים וצפופים ומהם פתחי כניסה לבתים עם חצרות פנימיות רחבות ידיים ובבתי הכנסת של הקהילה היהודית. את אחר הצהריים נקדיש לסיור ושוטטות בשוק הגדול של מראקש. נערוך היכרות עם בעלי מלאכה מסורתיים: רקועי נחושת, בורסקאים, נפחים, קדרים, צורפים, אומני גילוף ורוקחי תבלינים. ארוחת ערב במלון.

לינה: במראקש.

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום מיוחד ומופלא שיוקדש לסיור במרומי הרי האטלס הגבוה, ג’יפים נהוגים בידי ברברים מקומיים ייקחו אותנו לעבר הרי האטלס, נעבור דרך הכפרים הברבריים “תחנאות” ו“אסני”. נעצור לכוס תה בבית ברברי על טהרת הטקס המקורי, נצא לטיול על פרדות, בהתאם לתנאי השטח ולקבוצה, נעבור דרך כפרים ברברים הבנויים על שולי רכס ההר. נחצה נהרות ונתרשם מנופי בראשית. נסיים בארוחת צהריים בבית ברברי. בסוף היום נחזור למרקש להשלמת הסיור בשווקים וסיור בחלק המודרני של העיר. ארוחת ערב במלון

לינה: במראקש.

לאחר ארוחת הבוקר נצא מערבה לעבר העיר מוגדור

א-סאווירה. בדרכנו נחצה את מישורי ה”מסטה” המרוקאית, נפגוש בעצי הארגאן הייחודיים למרוקו, נבקר בקאופרטיב של נשים להפקת שמן הארגאן ונגיע לאסווירה, היא מוגאדור, מהחשובות שבערי החוף הפורטוגזיות במאה ה-15. נראה את הביצורים הפורטוגזים (הסקאלה) המגנים על הנמל, נבקר במלאח היהודי, בבתי המלאכה לעבודות מעץ הערער האדום ונשוטט בשווקי. ארוחת ערב במלון

לינה אסווירה

בבוקר נפרד אסווירה וניסע חזרה לקזבלנקה. העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • טיסה: חברת תעופה סדירה דרך אירופה לקזבלנקה וחזרה כולל מסי נמל והטל דלק (נכון ליום 26.08.15)
 • לינה: 10 לילות במלון ברמת תיירות מדרגה ראשונה.
 • כלכלה: חצי פנסיון + ארוחת צהרים.
 • תחבורה: אוטובוס תיירותי ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול.
 • הדרכה: מדריך מנוסה מצוות אמריקן אקספרס:
 • כניסות לאתרים: תשלום כל הכניסות לאתרים עפ”י המסלול המפורט
 • אטרקציות: יום שלם של סיורי-ג’יפים בסהרה
 • אשרת כניסה: אשרה קבוצתית למרוקו
 • תשלום אגרה: בכבישים ובחניות כנדרש
 • תשר: לנותני השירותים בחו”ל
המחיר לא כולל
 • כל פרט שאינו מצוין לעיל
 • ארוחות צהרים שלא מופיעות בתוכנית הטיול
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • תשר: למדריך הישראלי נהוג לתת 5- 4$ ליום לאדם
 • ביטוח נסיעות ומטען

טיסות ובתי מלון מוצעים

טיסות
 • 24/04 ת”א – איסטנבול TK793 05:00 07:15
 • 24/04 איסטנבול – קזבלנקה TK61710:25 13:25
 • 05/05 קזבלנקה – איסטנבול TK618 15:05 21:40
 • 05/05 איסטנבול – ת”א TK810 23:35 01:45 למחרת
בתי מלון
 • Casablanca: Imperial
 • Fes: Pickalbatros
 • Erfoud: Hotel Chergui
 • Ouarzazate: Hotel Karam Palace
 • Marrakech: Golden Tulip Farah
 • Essaouira: Hotel Atlas & Spa

כדאי לדעת

 • מחיר הטיול מבוסס על מינימום 30 מטיילים משלמים, במידה ויירשמו 25 מטיילים מחיר הטיול יעלה ב 55$.
 • במידה ותחול עלייה במחירי הדלק / מיסי הנמל תחול עלייה במחיר הטיול בהתאם
 • מחיר הטיול נקבע על פי התעריף הידוע בזמן שליחת ההצעה, במידה ויהיו שינויים בתעריפי הטיסות, מסי הנמל ומסים נוספים, אשרות או שרותי קרקע – תחול תוספת המחיר על הנוסעים בהתאמה.
 • סדר הימים עלול להשתנות בהתאם לאילוצים בשטח ולהחלטת המדריך.
 • לתשומת לבכם משנת 2000 חלה אזהרת מסע של משרד החוץ ומטה ללוחמה הטרור, על מרוקו. היציאה לטיול היא על סמך שיקול דעתו של הנוסע.

חברים ממליצים

יניב נוקד

נסעתי עם ברק למרוקו. הכרתי בטיול אנשים איכותיים וחברים טובים. אנחנו נפגשים גם במסיבות, מפגשים ואירועים. הטיול היה מהנה מאד ראיתי נופים, אנשים ותרבות שלא הכרתי. המלונות היו מעולים, והיה כיף לטייל ולהעביר את הערבים עם החברים. בקיצור מוי כיף.

אלון

השתתפתי בשני טיולים של ברק: לירדן ומרוקו האירגון היה מעולה, הקבוצה נהדרת והטיול מדהים ומלא חוויות. בקיצור – מומלץ בחום!

ורד

השתתפתי בטיול השני שברק ארגן (מרוקו פסח 2013), ומאחר והיה חבר של חברים שנרשמו, שמחתי על יכולתו להזיז דברים, ועל זה שהוא "משלנו". ברמת האנשים שהשתתפו האקזוטיות והנופים היה טיול מדהים! עבורי זה היה טיול ראשון בחיי בקבוצה מאורגנת ומאוד חששתי מאופי הקבוצה, כיון שאני רגילה לטיולים עצמאיים. כבר במהלך התיאומים ברק הוכיח רצינות רבה ונראה היה שבאמת חשוב לו לקבל משוב על צרכינו, אם זה ברמת הכסף, הנוחות, התאריכים, אופי הטיול, כמות המשתתפים ואופיים והחתך הכללי ועוד. מבחינתי, חשבתי שארגון הטיול הוא רק התהליך שלפני הטיול. נוכחתי שגם תוך כדי הטיול ברק לקח את המושכות ותרם לארגון יעיל שלנו כקבוצה , למורל, ולאחדותה. נראה לי לא מובן מאליו שבקבוצה כל כך גדולה נוצר גיבוש וכיף בין אנשים שלא הכירו קודם ולא היו תלונות או ריבים על פני השטח, אני מאמינה שברק משך בחוטים מאחורי הקלעים והביא תוצאות ממש טובות, בדברים שנראים לנו שקופים אך אלו הדברים שתרמו לטיול המוצלח. שמחתי להכיר בטיול אדם שמח, וטוב לב, שחושב על רווחתינו וכמה אפשר עוד לפנק… לפנק… לפנק… , ונהנתי להכיר חברים חדשים מהקבוצה. אני בטוחה שתיהנו בטיול הבא ומאחלת לברק בהצלחה.

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן