בולגריה

מסע הרפתקאות לצעירים

7

מספר ימים

8.10

תאריך יציאה

14.10

תאריך חזרה

מסע מיוחד אל הפנינה של הבלקן: מסע הרפתקאות מיוחד משולב בהליכות מדהימות בטבע, מפגשים אנושיים בלתי נשכחים, טיול ג’יפים בהרים הגבוהים ושפע של פעילות לצעירים בלבד. את המסע נתחיל במסלול הוויה פראטה, עלייה מאתגרת רתומים בחבלים אל הנוף ההררי המרהיב, נשוטט בסמטאות עיירת הסקי הציורית באנסקו, נעפיל למסע הליכות בהרי הפירין ונצא למסע ג’יפים אל נקודות תצפית מרהיבות בהרי הרודפי. הצטרפו אלינו למסע פולקלור עליז וצבעוני, אוכל בלקני נפלא וחיבור אל חיי הכפר במסע מיוחד ובלתי נשכח.

תוכנית הטיול

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לסופיה עם הנחיתה בעיר הבירה הבולגרית, נצא בנסיעה דרומה בדרך החולפת על פני יערות אשוחים ירוקים מרהיבים, לאחר מסלול הליכה ראשוני נגיע אל מצוק מליוביצה, אל מסלול “הוויה פראטה” הבולגרי, במצוק נחבור אל הציוד המיוחד ונצא לפעילות מאתגרת של עלייה על מצוק מופלא גבוה מהיבשה. נחבור אל הצוות המקומי נירתם ברצועות ונתחיל בפעילות הבלתי נשכחת (לחוששים מפחד גבהים תמצא חלופה הולמת). לאחר הפעילות האתגרית נמשיך בנסיעה ללינה באזור למרגלות ההרים המופלאים.

הבוקר נעפיל עם הרכב אל פסגת פאנישיצה, עם ההגעה אל הפסגה נעלה על רכבל מיוחד שיביא אותנו אל הפסגה הבאה ממנה נצא למסלול הליכה מרהיב ביופיו שבמהלכו נעבור על פני שבעת האגמים, שבעה אגמי טורקיז קטנים שנדמה שמישהו פיזר במקום כדי להוסיף יופי ונופך קסום לאתר. לאחר מסלול ההליכה הרגלי נשוב אל רכבל ההרים שיוריד אותנו מההר וניסע להתמקם בעיירת הספא ספראבה באניה ללינה וארוחת ערב. בערב נצא יחד לחוש את האווירה המיוחדת של המעיינות החמים באזור.

הבוקר נעזוב את עיירת המרפא ונצא אל אחד המנזרים היפים והמרתקים ביותר בבולגריה: מנזר רילה: הגדול, היפה והמפורסם בבולגריה הממוקם למרגלות ההרים היפים של שמורת הרי רילה. מכאן נמשיך בנסיעה אל הפירמידות המעניינות של סטוב, תופעת טבע גיאולוגית יפה ומיוחדת בה נשקיף על החרוטים המעניינים ונתרשם מתופעות הטבע הייחודיות. לקראת ערב עייפים ומרוצים מהמראות המיוחדים נתמקם במלוננו בעיירה באנסקו.

אחרי שהכרנו היטב את כושר ההליכה של כלל המטיילים ננצל את היום לאחד ממסלולי הטיול המיוחדים והבלתי נשכחים באזור שרשרת הרי פירין, על פי תנאי הקבוצה וה”כוח” שנותר. לאחר סיור ההליכה נצא לשוטט בעיירה הציורית באנסקו על שלל בתי הקפה המקומיים נקנה לנו בקבוק יין בולגרי משובח וניסע להתענג על כוס יין טוב במימי המעיינות החמים המקיפים את עיירת הסקי הציורית באנסקו.

הבוקר נעזוב את באנסקו ונצא אל אזור דיונות החול של מלניק לאחר שנכיר את תופעת הטבע המיוחדת במסלול הליכה מרהיב שמשקיף על נוף דיונות החול הציוריות, נעצור ביקב מקומי לטעימות יין, העיירה מלניק הממוקמת בסמוך לגבול היווני משמרת מסורת ארוכת ימים של אדריכלות בולגרית יוצאת דופן בשילוב עם נופים מיוחדים. לאחר הסיור במלניק נמשיך בנסיעה מזרחה אל האגם הציורי דוספאט, הממוקם בלב הרי הרודופי, נמשיך בטיפוס בדרך העולה בין כפרים ציוריים וננסה להכיר את אורחות החיים של תושבי המקום המנהלים את חייהם בלב האזור ההררי. לינה וארוחת ערב באזור דבין

לאחר ארוחת הבוקר נסע באוטובוס עד מקום המפגש עם נהגי ג’יפים שייקחו אותנו לטיול ג’יפים של כ- 4 שעות בהרי רודופי. עם הג’יפים נעפיל אל פסגת האורלובו אוקו (עין הנשר) ממנה נשקפת תצפית עוצרת נשימה על הנוף הררי הקסום. מכאן נמשיך אל אחת העיירות הציוריות ללמוד כיצד מכינים בניצה, המאפה הבולגרי הטיפוסי למקום אותו אוכלים עם יוגורט מקומי, נסעד את ליבנו ונמשיך ללינה נוספת בעיר דבין בה נצא שוב לטבול במעיינות החמים בלילה.

יום נסיעה ארוך לפנינו, הבוקר נעזוב את האזור ההררי ונמשיך אל עיר הבירה סופיה בה נצא לסיור אחרון בעיר ונתמקם במסעדה מקומית משולבת במופע פולקלור בולגרי אמיתי ומגניב. אחרי המופע נצא בנסיעה לנמל התעופה לטיסה היוצאת אחרי חצות חזרה לתל אביב.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות במסלול ת”א – סופיה – תל אביב
 • מלונות כמפורט בתכנית. לינת לילה אחת בבקתת הרים
 • ארוחות בוקר וערב במלונות או בתנאי השטח
 • מסלול הוויה פרטה הבולגרי – טיפוס חבלים אל פסגת מצוק מלוויצה
 • יום ג’יפים עם נהגים מקומיים ברכס הרי הרודופי
 • סנפלינג במערה קארסטית בהרי הרודופי
 • סדנת הכנת בניצה
 • כניסות לכל האתרים והביקורים המופיעים בתכנית הטיול
 • מדריך בולגרי מקומי
 • מלווה ישראלי מטעם טיולי ברק
 • דמי רישום וטיפול
 • מסי נמל
 • תשר לנותני השירותים המקומיים
המחיר לא כולל
 • ארוחות שאינן במסגרת התכנית
 • ביטוח רפואי ומטען
 • שתייה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

חברים ממליצים

איבגני יאיר קולט

אחד הטיולים המדהימים שיצא לי לעשות, עם מדריך תותח!

הדר

היה כל כך כיף ועוצמתי איתכם ואני כבר מתגעגעת לחבורה שנוצרה, נשיקות לכולם.

יעל פסטל

תודה על הכל, מאוד שמחתי לחוות את כל הרגעים והחוויות איתכם, אם מתגעגעים למבטא, תתקשרו חופשי 😉 נתראה בקרוב, אוהבת

יעקב

באתי לטיול בלי ציפיות מיוחדות לגבי התוכנית ולגבי האנשים והופתעתי ברמות על! זכיתי לטייל ולהכיר אנשים אדירים 🙂 היה יותר טוב ממה שבערך שיערתי שיהיה ואיתי את מדריך מקצועי, סובלני ותותח על!!

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן