אירלנד פסח 2020

משחקים בכס האירי

7

מספר ימים

7.4

תאריך יציאה

13.4

תאריך חזרה

האי האירי – אי ירקרק עם קו חוף קסום ונופים פנורמיים משגעים ובו שילוב מצוין בין האורבניות הדבלינאית – חיי לילה שוקקים, חנויות וסמטאות כיפיות לבין הכפרים הציוריים והקסומים של אירלנד. הזדמנות מעולה לטייל בפסח כשמזג האוויר אביבי ומושלם, בלי מסות של תיירים, פאבים ומסעדות, מוזיקה וריקודים, ואווירה מעולה!  

תוכנית הטיול

יציאה בטיסת לילה דרך יעד ביניים* ונחיתה בשדה התעופה של דבלין בשעות הבוקר המאוחרות, התארגנות קלה ויציאה בנסיעה על קו החוף המזרחי צפונה, אל אירלנד הצפונית. נצא להליכה קלה בפארק הלאומי ”העמק השקט – Silent Valley“, עמק שמוקף בהרי מורן ובו מטיילות חיות בר, צמחיה ונוף שווה. נמשיך בשעות אחר הצהרים אל בלפסט, בירתה של צפון אירלנד למנוחה, התרעננות וזמן חופשי במרכז העיר. בערב נצא לחקור את רחובות העיר** – מסעדות, פאבים ואווירה. לילה במלון בדירוג 4 כוכבים בלב העיר בלפסט.

 

יציאה בטיול מאורגן בעקבות אתרי הצילום של ”משחקי הכס”*, נסיעת מעבורת (תלוי בתנאי מזג האוויר) על נהר סטנגפורד. נבקר באחוזת וורד – הבית של 9 אתרי צילום ממשחקי הכס. נצא להליכה (3 ק”מ) בין האתרים: טירה מהמאה ה-16, אסמים ואורוות והם כמובן – ווינטרפל! צריח מהמאה ה-15, הטירה שהייתה הלוקיישן למחנה של רוב בריבר-לנדס וסצנות קלאסיות טובות אחרות. נתפזר להפסקת צהרים בנמל סטרנגפורד (הזדמנות לבירת הו-דור!). עצירה לצילום קבוצתי בין שרידי טירה מהמאה ה-12! לא סתם טירה, כאן רוב וקייטלין קיבלו חדשות נוראיות מקינג’ס לנדינג… ואז נשבעו תומכיו אמונים למלך של הצפון! נצא להליכה בפארק טולימור (3 ק”מ) כאן צולמו כמה מהסצנות היפות שצולמו בצפון… פה נמצאו ‘כלבי הבלהות’ של ג’ון סנוו וילדי סטארק! לקראת ערב נשוב אל בלפסט. נערוך ארוחת ליל הסדר חגיגית במלון, ואחריה – בירות, מוזיקה וחיי הלילה של בלפסט. לילה נוסף באותו המלון.

*הסיור על בסיס מקום פנוי,  ארוחת צהרים אינה כלולה. הליכות קלות של 3 ק”מ עם עצירות באתרי הצילומים, הקרנה קלה בטבלט של סרטונים. 

נצא בנסיעת בוקר אל קו החוף הצפוני של מחוז אנטרים, נצא להליכה (1.2 ק”מ לכל כיוון) אל ”גשר החבלים – Carrick-a-Rede התלוי שמחבר בין האי לבין אי דייגים קטנטן, נופים מהממים, הליכה כיפית. שווה ללא ספק. מקאריק-א-רידי נעלה אל הכפר בושמילס המפורסם, נצא לסיור מודרך בקו הזיקוק של המזקקה, נלמד מתי הומצא הויסקי, איך מזקקים אותו, קצת על תולדות המזקקה ונטעם מהטוב שיש למקום להציע (טעימה לכל מטייל/ת). מהכפר נעלה אל קו החוף הצפוני אל האתר המיוחד, ”סוללת הענקים” – Giants Causeway, כאן תחזו ב- 40,000 עמודות בזלת פזורות על קו החוף, בנוף דרמטי עוצר נשימה של האוקיינוס המתנפץ על הסלעים. נצא בהליכה אל אתר צילומים נוסף של ”משחקי הכס” – Dark Hedges, נאכל ארוחת ערב ונלון במלון כפרי בדירוג 3 כוכבים במחוז אנט’רים.

נפתח בסיור מודרך בכלא קרמלין הותיק – Crumlin Road Gaol, הזדמנות מיוחדת להציץ פנימה לכלא עם היסטוריה חברתית ופוליטית מוטרפת. נתפזר לזמן חופשי ברחובות העיר בלפסט (קצת קניות, קצת אוכל) ונקנח את השהות בבלפסט עם חוויה יוצאת דופן – שיעור הטלת גרזנים! הזדמנות לספורט ישן – חדש שצובר תאוצה בחלק הזה של העולם! נמשיך מבלפסט חזרה אל דבלין, בדבלין נשוטט קצת יחד להכיר את רחובות העיר… ארוחת ערב עצמאית* ולינה ב-3 הלילות הקרובים במלון בדירוג 3 כוכבים במרכז העיר דבלין.

*ארוחת הערב אינה כלולה, 

נפתח את היום בסיור עירוני בדבלין – בין הרחובות והסמטאות של דבלין, נהר הליפי – Liffey, כמה גשרים מפורסמים, מולי מאלון, רחוב גרפתון – Grafton השוקק, פארק סטן סטיבנס גריןSt. Stephens Green, הריאה הירקרקה של העיר. נתפזר להפסקת צהרים (עוד קצת קניות, עוד קצת אוכל) ברחובות הצבעוניים של דבלין. בצהרים המאוחרים נמשיך אל מרכז המבקרים של מבשלת גינס – סיור עצמאי בתצוגה מהממת, מיוחדת וכמובן – מוקד העלייה לרגל של המבקרים באירלנד! פיינט ימזג על ידי כל אחד באקדמיית המזיגה של בירת גינס! בערב, נצא ל- Pub Crawl בפאבים של טמפל בר המפורסם – סמטת הפאבים המפורסמת של דבלין! ארוחת ערב עצמאית* ולילה נוסף באותו המלון.

*ארוחת הערב אינה כלולה, 

בבוקר נצא בנסיעה דרומה, אל מחוז ויקלו ובו – הפארק הלאומי ויקלו, הפנינה של אירלנד! נצא להליכה ביער עד ירקרק ויפה ”גלנדלוק”, ונצא להליכה של 10 ק”מ מהממת ביופיה. נטפס לצד אגמים ומפלים על הר הצופה על האגם העליון ושרידי מושבת הנזירים. לקראת צהריים נשוב לאוטובוס ונצא לנסיעה יפה בשמורה, נעלה לנקודת התצפית הכי יפה באזור ”אגם גינס – Guinness Lakeוהכינוי הזה ניתן לו, ככזה הוא – אגם שחור בצורת פיינט גינס יפה! נלך אל מפל פאוארסקורט – Powerscourt Waterfall, שהוא הגבוה ביותר באירלנד – נשפך מגובה 121 מטרים, החצר האחורית של משפחת האצולה שחיה פה כמה שנים טובות. בשעות הערב המוקדמות נשוב לדבלין רבתנו לערב אחרון.

*ארוחת הערב אינה כלולה, 

נפתח בסיור בתערוכת ”ספר הקלס” – Book of Kells והספרייה העתיקה בקולג’ טריניטיTrinity College. ניפרד ממרכז העיר ונסע אל אקדמיית הריקודים של דייב, רקדן וכוראוגרף לורד אוף דה דאנס. ילמד אותנו כמה צעדים נפלאים ונסכם את הטיול. הפסקת צהרים אחרונה ונסיעה קצרה לשדה התעופה, צ’ק אין ויציאה בטיסה דרך יעד ביניים באירופה. נחיתה ב-14 באפריל, יום שלישי לפנות בוקר.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • מלונות כמפורט בתכנית.
 • שיעור הטלת גרזנים בבלפסט
 • כרטיסים אל מפל פאוארסקורט
 • כרטיסי כניסה אל ''גשר החבלים'' התלוי בצפון אירלנד
 • כרטיסי כניסה למרכז המבקרים ''סוללת הענקים'' בצפון אירלנד
 • כרטיסי כניסה לסיור מודרך בכלא ההיסטורי של בלפסט.
 • כרטיסים לתור המקוצר לתערוכת ''ספר הקלס'' בקולג' טריניטי (וכניסה לספריה העתיקה
 • ארוחת ערב בלילה ה- 2 של הטיול – ארוחת ערב חגיגית במלון לכבוד ליל הסדר.
 • ארוחת ערב בלילה ה- 3 של הטיול במלון כפרי (ארוחת ערב בופה, המבורגרים וסלטים).
 • ארוחות הבוקר במלונות – Full Irish Breakfast
 • כניסות לכל האתרים והביקורים המופיעים בתכנית הטיול
 • מדריך ישראלי מטעם טיולי ברק
 • סיור מודרך במזקקת בושמילס
 • סיור מודרך בכלא בלפסט ההיסטורי!
 • ארוחת ליל הסדר מושקעת!
 • ביקור במרכז המבקרים של מבשלת גינס!
 • סיור מודרך בלוקיישנים שבהם צולמו קטעים נבחרים מסדרת ''משחקי הכס''
 • יום הליכות בפארק הלאומי 'ויקלו'
 • אוטובוס מטיילים ממוזג
המחיר לא כולל
 • ארוחות שאינן במסגרת התכנית
 • ארוחות במהלך הטיסות באחריות המטיילים
 • ביטוח רפואי ומטען
 • שתייה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל מה שלא פורט תחת "המחיר כולל"

חברים ממליצים

איבגני יאיר קולט

אחד הטיולים המדהימים שיצא לי לעשות, עם מדריך תותח!

הדר

היה כל כך כיף ועוצמתי איתכם ואני כבר מתגעגעת לחבורה שנוצרה, נשיקות לכולם.

יעל פסטל

תודה על הכל, מאוד שמחתי לחוות את כל הרגעים והחוויות איתכם, אם מתגעגעים למבטא, תתקשרו חופשי 😉 נתראה בקרוב, אוהבת

יעקב

באתי לטיול בלי ציפיות מיוחדות לגבי התוכנית ולגבי האנשים והופתעתי ברמות על! זכיתי לטייל ולהכיר אנשים אדירים 🙂 היה יותר טוב ממה שבערך שיערתי שיהיה ואיתי את מדריך מקצועי, סובלני ותותח על!!

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן