אירלנד

אל אירלנד הצפונית ולרפובליקה האירית

7

מספר ימים

7.4

תאריך יציאה

13.4

תאריך חזרה

תוכנית הטיול

יציאה בשעה 00:55 מתל אביב אל איסטנבול, המתנת ביניים וטיסה אל דבלין, בירת אירלנד. נחיתה בשעה 9:50 בבוקר בדבלין, לאחר הנחיתה נחצה את העיר דבלין, את נהר הליפי החוצה אותה ונשטוף את העיניים בסמלים המקומיים של העיר. נפתח את היום בעלייה לרגל אל הלב הפועם של הבירה האירית – בירת גינס! התוצרת של המשפחה המכובדת ביותר באירלנד – גינס, סיור עצמאי במרכז המבקרים בן 7 קומות – ובו משקיפה תצפית משגעת על הבירה האירית – דבלין. נלמד על תהליך בישול הבירה, המרכיבים וכל אחד ימזוג לעצמו – את פיינט הגינס המושלם (כלול). נמשיך אל המלון במרכז העיר דבלין למנוחה והתרעננות (ארוחת צהריים עצמאית) ונתראה שוב אחר הצהריים – נצא לסיור רגלי מודרך, ברחובות העיר: גרפתון וקולג’ גרין, נחבק את מולי מאלון, בית הדואר, מצודת דבלין וקולג’ טריניטי. נכנס אל תערוכת ספר הקלס – מאוצרותיה של אירלנד, ארכיון הג’דיי, ופסלים חשובים אחרים. לקראת ערב נמשיך אל רחוב טמפל בר המפורסם, רחוב ימי ביניימי עם אינסוף מסעדות, פאבים ושדרות קטנטנים הנפגשים עם נהר הליפי החוצה את העיר. זמן חופשי לארוחת ערב, פאבים והופעות. לינה במלון 3 כוכבים בלב ליבה של העיר דבלין.

לאחר ארוחת הבוקר במלון, נצא בנסיעה על קו החוף המזרחי של האי אל מדינת אירלנד הצפונית. בשעות הצהריים המוקדמות נגיע אל הכפר האירי-בריטי בושמילס. ההיפך הוא הנכון – הוויסקי נקרא על שמו, נצא לסיור מודרך במזקקה ונלמד על תהליך הזיקוק של הוויסקי ונקנח בטעימות הוויסקי המקומי. נתפזר להפסקת צהריים בכפר ולאחר התרעננות נעלה צפונה, אל צפון האי, אל סוללת הענקים – המקום בו נלחמו ענקים והשאירו מרשימות. נסייר בין עמודי הבזלת, נחפש כלבי ים ונהנה מתצפית על האיים הסקוטים. לקראת ערב נגיע אל המלון הנמצא לצד ה-Dark Hedges, שדרה שהפכה לאתר צילום למשחקי הכס (למכורים: דרך המלך, פרק סיום העונה ה-1). ארוחת ערב מושקעת במסעדת המלון ולינה במלון מקסים לצד הדארק הדג’ס, מחוז אנטרים. אירלנד הצפונית.

בבוקר נשוב אל קו החוף אל גשר החבלים התלוי קאריק אה-ריד. הגשר עזר לדייגים להגיע אל אי קטן שממנו יצאו לשיוטים בחיפוש אחר סלמונים בנהרות ובמפרצים. כמוהם, נצא להליכה בנוף הררי וחופי ונצפה על הלגונה והצוקים. (חציית הגשר תלויה בתנאי מזג האוויר – במידה ולא תתאפשר העלייה לגשר, תתקיים הליכה בלבד). נחזור לקו החוף ונסע אל העיר לונדונדרי שהפכה למוכרת במיוחד בשנות ה-90 בגלל המאבק הפוליטי שהתקיים באירלנד הצפונית, והקונפליקט שנמשך גם היום. אחדים מכירים את הסיפור בזכות השיר המוכר של U2 ”Sunday, Bloody Sunday”. נצא לסיור עם מקומי בעיר היפה והמעניינת הזו, נתפזר להפסקת צהריים, נתאוורר ונחצה את הגבול חזרה אל הרפבוליקה האירית. נעלה לתצפית בנקודה הצפונית ביותר באי, מאלין הד. נסע בנופים המיוחדים על הדרך האטלנטית הפראית במחוז דונגל, מהמחוזות הפראיים והשמורים ביותר באירלנד. פה האירית הגאלית העתיקה מדוברת והאווירה כפרית וייחודית. נאכל ארוחת ערב נאכל ארוחת ערב במלון 3 כוכבים בכפר על הדרך האטלנטית הפראית.

נאכל ארוחת בוקר במלון ונצא אל שמורת גלנביה ובה אחוזת טירה שנבנתה ב1867 בסגנון הרומנטי כשבכוונת המשורר לבנות מקום אידיאלי בין ההרים המרוחקים של מחוז דונגל. בעל הבית הנרי מק’להיני, עבד כאוצר מוזיאון פילדלפיה וכמשלח ידו – עצב גם את ביתו, בתמונות התלויות ובתמות בחדרים. נערוך סיור באחוזה, נכיר את החדרים ואת הסיפורים ונצא מהאחוזה דרך השמורה ההרים הגבוהים, המפלים, הכפרים והכבשים בכל מקום – אל היעד הבא: צוקי סליב, צוקים יפיפיים ופראיים, מתנשאים לגובה 601 מטר מעל לפני הים (פי 3 מצוקי מוהר), אלו הצוקים הגבוהים ביותר באי. נטפס על הצוקים ונחזה בתצפית משגעת על הלגונות הכחולות ועל הצוקים עצמם. באחד מהכפרים בצד הדרך נתפזר להפסקת צהריים ונמשיך אל פאב משפחתי בן כמה דורות בו מתבשלות בירות איריות ייחודיות לאזור. נערוך סיור טעימות והיכרות עם הבלונדינית, האדמונית והשחרחורת (כלול) ונעלה אל העיירה דונגל, בירת המחוז שם נקיים את ליל הסדר וארוחת ערב במלון ולינה במלון 3 כוכבים במרכז העיירה דונגל, מחוז דונגל.

נאכל ארוחת בוקר, נפרד ממחוז דונגל ונגיע אל מחוז סלייגו אל יום קרחוני משהו. בלב המחוז הר השולחן האירי ובשמו: בן בולבין. ולמרות שקוראים לו הר אך הוא סלע גיר גדול ברכס הרי דארת’י שהיו תחת הגליישר האירי עד לסוף תקופת הקרח האחרונה. נצפה על ההר ונלמד על המחוז ונמשיך דרומה – אל הפיורד האירי היחיד – פיורד קילארי. פיורד, הוא לא שייט בין קרחונים אלא עמק, שהועמק על ידי קרחון או רעש אדמה… נצא לשייט בן שעה וחצי בעמק ונכיר את היישובים, המפלים, ההרים, נחפש דולפינים ומדגרות סלמון בפיורד קילארי. נשוב אל האי, נתפזר לארוחת צהריים ונעלה אל שמורת קונמרה. נבקר בארמון האצולה המשפחתי משנת 1863, בסגנון הרנסאנס ובו 74 חדרים, ארמון מפואר ויפה להפליא. אך עם השנים – הפך למנזר – מנזר קילמור, על שפת אגם בשמורה, בין ההרים והאוקיינוס האטלנטי. את המנזר מקיפים גנים ויקטוריאנים יפיפיים והשלווה בו, לא מסגירה את הסיפור הכואב של משפחת מיטשל… שנשמע במקום. בערב נגיע אל העיירה קליפדן לארוחת ערב ולבילוי עצמאי בפאבים הקטנים של העיירה המקסימה הזו, לצד השמורה. לינה בקליפדן.

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה על הדרך האטלנטית הפראית, על קו החוף המערבי של אירלנד – דרומה אל שמורת הבארן, מחוז קלייר. שמורת הבארן מתפרשת על 250 קמ”ר והנוף בו עוצר נשימה וייחודי מאד – זו תופעת טבע מרתקת; אזור שלם שהיה שקוע מתחת לאוקיינוס אך הפעילות הטקטונית הביאה לעלייה של האזור מעל לפני הים. האזור עצמו עשוי מלוחות גיר שנשחקו ולכן – נראים כמו ירח על פני כדור הארץ, אליו מחלחלים מים וזורמים בו נהרות שחצבו באופן טבעי אינספור מערות. נבקר בדולמין, מערת נטיפים ונחפש אחר בעלי החיים המקומיים. במערת הנטיפים שהתגלתה בשנות ה-50 עורכים סיורים כ-150 מטר תחת האדמה, נרד עם המדריך המקומי בפיר המדרגות מטה (125 מדרגות) ונראה את הזקיף ואת הנטיפים במקום. נעלה חזרה לקו החוף, אל העיירה דולין להפסקת צהריים עצמאית ולנשנושי פאדג’ בטעמים מגוונים. נמשיך אל מרכז המבקרים של צוקי מוהר – לביקור באתר התיירות הפופולרי ביותר באירלנד. נחפש את בעלי הכנף המקומיים – הפאפינים, נלמד על היווצרות הצוקים, נטייל במקום ואחר הצהריים נפרד ממערב אירלנד בנסיעה החוצה את רוחבו של האי – אל העיר דבלין. ערב חופשי בפאבים ובמסעדות של מרכז העיר (א.ערב אינה כלולה), לינה במרכז העיר דבלין במלון 3 כוכבים.

*אופציונאלי – מופע ריקודים אירים מסורתיים + ארוחת ערב בת 3 מנות ב 45 אירו

ארוחת בוקר מוקדמת במלון בדבלין, התארגנות ויציאה בנסיעה אל שדה התעופה בדבלין, טיסה דרך יעד ביניים חזרה אל תל אביב.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • טיסות במסלול ת”א – יעדי ביניים – אירלנד – יעדי ביניים – ת”א
 • מלונות ופנסיונים כמפורט בגוף התוכנית או דומה להם
 • ארוחות בוקר וערב לאורך המסלול. (לא כולל את היום הראשון והאחרון)
 • כניסות לכל האתרים והביקורים כמפורט בתכנית
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לכל אורך הטיול
המחיר לא כולל
 • טיפ למדריכה הישראלית
 • ביטוח רפואי ומטען
 • שתייה וארוחות שאינן כלולות בתכנית
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • מוניות / תחבורה ציבורית
 • עליה בשער הפאונד מעל 4.5 ₪ לפאונד.

חברים ממליצים

קריספין דנה

היה מדהים!!!!! גם הקבוצה גם הטיול וגם המדריך תודה רבה יך ההזדמנות להצטרף לקבוצה מקסימה ולטיול הנהדר

אופיר עלוה

ברק יקר, הטיול היה לי התנסות מקסימה לפתוח את הראש לאנשים חדשים ולטיול שונה במהותו ממה שאני בד"כ עושה. תודה על הארגון, היחס החם מאד, הבחירה המוצלחת של האנשים והשמירה על הקשר גם אחרי 🙂 כל הכבוד!

קובי אשכנזי

ברור שעשית עבודה גדולה ( ברק ) להרים משהו כזה זה המון ריצות ואנרגיה ואנחנו באים על המוכן כך שבאמת הכל היה טוב ובמקום

נועה ברודני

הכרתי אנשים מדהימים

אוכל כשר לפסח

 • תוספת של 50 אירו לאדם – עבור כל ימי הטיול
 • בכל ימי הטיול תסופק צידנית כשרה
 • בצידנית: חבילת מצות לכל ימי הטיול – לשומרי הכשרות בלבד, ממרחים כשרים (שלא מצריכים קירור).
 • בכל ארוחות הערב וארוחות הבוקר במסגרת הטיול תסופק אפשרות כשרה לפסח (ללא קמח וללא קטניות) עבור אלו שהודיעו על היותם כשרים לפסח.

מסלול הטיול

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן