ברוכים הבאים וויאטנם

תקדים

ווייטנאם שבדרום מזרח אסיה, היא מדינה יפהפייה ומרתקת. יש בה אזורים הררים לצד מישורים ממוזגים, ערים צפופות ורוחשות פעילות, כמו העיר הו צ’י מין (סייגון) השוקקת, לצד אזורי נופש שנראים כאילו הם לקוחים מתוך גלויה כמו מפרץ הלונג ביי, שמנוקד באלפי איים קטנים. הגיוון אדיר ומתבטא גם בצמחיה ובאוכלוסיית בעלי החיים מרתקות. האקלים במדינה נוח, ומאפשר ביקור בכל אחת מעונות השנה והתרבות המקומית שופעת חגיגות ססגוניות, ריקודים מסורתיים, פסטיבלים מרתקים וריטואלים מלאי קסם ודרמה. בנוסף לנופים ולתרבות, ווייטנאם מציעה גם מטבח מעורר תיאבון ומפתיע שמציע מנות אקזוטיות ולא שגרתיות לצד שפע של דגים ופירות מסקרנים. שנים רבות אחרי המלחמה, ווייטנאם עדיין עוברת שינויים מרחיקי לכת, וכמות התיירים שזורמים אליה, מוכיחה כי יש לה המון מה להציע.

בווייטנאם מספר אזורים אקלימיים. בדרום תוכלו למצוא הבדלים באקלים במהלך חודשי השנה. בחודשים מרץ עד יוני חם ויבש, בחודשים יוני/יולי עד נובמבר גשום ובחודשים דצמבר עד פברואר קריר ויבש. אפריל הוא החודש החם ביותר בווייטנאם, עם ממוצע טמפרטורות של 33 ביום ואף יותר. במהלך העונה הגשומה, הצפות ברחובות יכולות להיות עניין קבוע. במהלך העונה הגשומה היתושים רבים, כך שיש להימרח היטב. בעונה היבשה או החמה, לעיתים מחניק כאן ומאוד לא נעים לטייל. דצמבר עד פברואר היא העונה הנוחה ביותר לביקור כאן, עם ערבים נעימים בטמפרטורה של כעשרים מעלות. בצפון האקלים הוא אחר, כאשר ישנן ארבע עונות נפרדות. החורף קר, הקיץ חם וגשום, באביב (חודשים מרץ-אפריל) נעים מאוד ובסתיו (אוקטובר-דצמבר) גם כן נעים. בהרים ובמקומות הגבוהים יותר בצפון, הטמפרטורות קיצוניות בין העונות – בקיץ חם מאוד ובחורף תוכלו לראות שלג.

הכתוב כאן, הוא מאגר של אתרים וקבוצות ברשת שהמליצו על מקומות ודברים כאלו ואחרים. כאחד שאוהב לטייל, היעד הקרוב/הבא שלי הוא ווייטנאם, כמנהגי אני קורה דברים והמלצות, והפעם החלטתי לרשום לעצמי הכל ולסכם לפי פרקים, כחלק מזה סידרתי את זה כמה שיכולתי לפרסם את זה גם לכם.

המדריך הזה לא בא להחליף מדריכי טיולים מקומיים או מדריכים אחרים בארץ, המידע שתקבלו מהם יהיה יותר משמעותי ויותר ממצה מזה שתטיילו לבד ותרצו לחוות דברים אחרים של ווייטנאם. מדריך הזה ייתן לכם יותר כיוונים ודרכים כאלו ואחרים בתוך ווייטנאם בצפון ועד הדרום כולל מעברי גבול ועוד’.

 

הדריך נכתב בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך פונה לשני המינים

אל תדפיסו! תעזרו קצת לעולם, יהיה לכם יותר קל עם כל המדריך הזה שהוא בנייד שלכם בגלל הקישורים שיש בכל המדריך!

 

נכתב ונערך ע"י יהודה רחום

מאמרים נוספים
נהנתם מהמאמר? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן