דרך הליקית 2020

טראק ומסע פעילות אתגרית – בהדרכת איתי שחם

8

מספר ימים

10.5

תאריך יציאה

17.5

תאריך חזרה

הדרך הליקית היא מסלול רגלי מסומן לאורך 509 ק”מ, בדרום מערב תורכיה, בחבל ארץ המשתרע בין הערים פטייה (Fethiye) לאנטליה. כפריים חביבים ומסבירי פנים, החיים בעולם שכמו עצר מלכת לפני כמאה שנה, נופים עוצרי נשימה, שפע של מים זורמים וצמחיה עשירה הם רק חלק מהמראות שצפויים לנו במסגרת המסע יוצא הדופן הזה. חופי ים קסומים ושרידים היסטוריים של העם הליקי, שחי באזור בתקופות היוונית והרומית. את כל אלה והרבה יותר אפשר למצוא בדרך הליקית. טרק הדרך הליקית נחשב לאחד היפים ביותר בטורקיה, אם לא היפה מכולם. בינות לכפרים, לאנשים הכפריים, לחופים תמצאו את הדרך המדהימה.

 • ההליכות במסע אינן קשות במיוחד, אך כוללות מספר קטעי הליכה סלעיים עם אבנים מתנדנדות ביום החמישי, ובנוסף עלייה אחת תלולה מאוד, אך גם קצרה מאוד.

תוכנית הטיול

נגיע בטיסת ישירה עד לאנטליה. לאחר מכן נעבור מהבירה האזורית עד לכפר פתייה (Fethiye) ונתמקם במלון. ככל שיותיר הזמן נצא עוד ביומנו הראשון להליכה מיוחדת מינה בנופי הכפר הנטוש קאייאקויי (Kayaköy) אשר מגולל את סיפור היחסים התרבותיים וההיסטוריים המורכבים בין האוכלוסיה היוונית שהתגוררה על אדמת טורקיה, לבין המדינה הטורקית המודרנית פרי יצירתו של אטא טורק. נסייר בשבילי  הכפר ובתיו הקדמונים ונתרשם ממבני הציבור הנטושים שנותרו, ומהכנסייה הנטושה שבגבעת הכפר נשקיף על האזור. בהליכה מעבר לאוכף הריי נגיע בהדרגה ללגונה המקסימה של Ölü Deniz. לינה וארוחת ערב באובצ’יק.

הבוקר נתחיל את מסענו הרגלי, נעצור לקניית הצטיידות קלה לקראת ימי ההליכה ונעלה מהכפר בו לנו את הלילה הקודם אובצ’ק על מסלול הסימון האדום לבן המסמל את תחילת ההליכה בדרך הליקית:  יום ההליכה הראשון שלנו יפתח במסלול אל מעלה ההר באבי דאג, הר האב, עלייה של כשלוש שעות ששווה את המאמץ, עם ההגעה אל הפסגה נביט במבט פנוראמי מופלא על מפרץ אולו דניז היפהפה. מכאן נמשיך את ההליכה שלנו ואם יתמזל מזלנו נזכה לראות צבים ענקיים שבחודשים מאי ויוני מתחילים את עונת הרבייה שלהם. המשך דרכנו תעבור בבולדרים, סלעי ענק, שהידרדרו מההרים עקב רעידת אדמה שהתרחשה לה אי שנם בשנות החמישים. לקראת צהריים נעצור בקירמה, כפר ציורי שבנוי למרגלות מעיין שמימיו זורמים בתעלות בין הבתים ומשקים את גינות הירק שלצדם. לקראת אחר הצהריים תוביל אותנו ההליכה אל הכפר פראליה הממוקם על מצוק  המשקיף לעמק הפרפרים. כאן נבלה את הלילה.

היום נעזוב את התצפית היפה על עמק הפרפרים ונצא למסלול הליכה כפרי עתיק במעלה השלוחה אל הכפר אלינג’ה הממוקם ברום של 800 מטר מעל פני הים. לאחר שנעצור לארוחת הצטיידות קלה בכפר נמשיך לאורך הדרך הליקית אל מבנה עותומאני עתיק ששימש להשקיית הגמלים, כחלק מנתיבי המסחר ממרכז היבשת ועד לים התיכון דרך שכמו דרכים רבות אחרות הסתעפה אל דרכי המשי של מרכז אסיה. מכאן נמשיך במסלול העובר דרך טרסות לגידולי בעל הפזורות לצדי הדרך ונגיע אל הכפר גיי, לא אין שום קשר לקהילה הגאה, אלא בכפר עני שתושביו קשיי יום ובהם נתארח באחד מבתי ההארחה שבכפר. לינה

הבוקר נתחיל להפרד מהנופים ההרריים היפים שלנו בתחילת צעידה לעבר שפלת החוף. מסלול הטיול שלנו שיצא מהכפר גיי יתחיל בשביל עיזים הממשיך בדרך רומית תלולה אל הכפר בל, נמשיך דרך השדות היפים של הכפר ונרד אל המצודה העתיקה של גאבור אילני בדרך שביל יפה החוצה יער אורנים ויורדת בתלילות לעמק שלמטה. סיום מקטע הטרק יהיה בעיירה פידניי, כאן על גבעה קטנה הסמוכה לים נתרשם מפטרה, עיר הנמל ששימשה בעבר כבירת הממלכה הליקית, נעשה טבילה ראשונית בחוף הים ונמשיך את מסע ההרפתקאות שלנו בשאר ימי הטיול בתורכיה

הבוקר נתחיל בפעילות המאתגרת יותר המשולבת במסע. נבקר בקניונים מקומיים (לא כאלה שקונים בהם דברים…) בהם נטפס ונגלוש במורד הנקיקים, נתגבר על המכשולים הטבעיים ועל קשיי המסלול, ונסיים עייפים אך מרוצים לאחר יום של פעילות ספורטיבית מאומצת. הקניונים בהם נבקר משתנים בהתאם לגובה המים בכל קניון, כאשר גובה המים הוא פועל יוצא של התקופה בשנה ושל עונת הגשמים המקומית. לינה ואורחת ערב בקאש.

לאחר חמישה ימים על היבשה אנחנו מקווים שכבר נמאס לכם מהרים וקניונים, כי ביום הזה אנחנו יוצאים אל הכחול הגדול. נפגוש את סירות הקיאקים שלנו ונעלה למסלול שיט מיוחד במפרצים של הים התיכון לחופי אסיה הקטנה, כשבמהלך המסלול נפוש לעצירה לארוחת צהריים. נשקיף ממרום גובה הסירות על העיר השקועה בתחתית הים, ונתרשם מהנוף ההררי המיוחד של חופי אנטליה, בו נביט מבין הגלים.

ביום הטיול האחרון נקדיש את חציו הראשון של היום לזמן חופשי בחופי אנטליה. מי שמעוניין לקחת חלק בפעילות אתגרית נוספת יוכל לבחור באחת מהאפשרויות המגוונות הזמינות לתיירים באזור: צלילה, רכיבת אופניים אתגרית בהרים ורחיפה (בתוספת מחיר). לאחר יום זה נתכנס חזרה במלון ונפרד מנופיה ואתגריה של הדרך הליקית. במלון נפגוש ברכב שיעביר אותנו חזרה לאנטליה, ממנה נמריא אל ישראל.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • מלונות ברמת תיירות ופנסיונים כפריים במהלך הטיול
 • ארוחות בוקר וערב במלונות או במסעדות מקומיות.
 • תחבורה: מיניבוס תיירים נוח כמקובל באוגנדה עם גג נפתח המאפשר צפייה בחיות הספארי בשמורות
 • מדריכים מקומיים
 • כניסות לאתרים המפורטים בתכנית
 • הדרכה בעברית ע"י המדריך איתי שחם.
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
המחיר לא כולל
 • ארוחות שאינן כלולות בתכנית
 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • תשר למדריך

לקבלת עלויות ותנאי השתתפות, נא למלא את הטופס שבדף זה

חברים ממליצים

איל רבינק

תודה רבה לברק שאירגן את הטיול הכייפי ובנוסף המון צ'ופרים והנחות במהלך הטיול. ותודה לכל האנשים המקסימים שהיו בטיול.

עדי אגסי

אז ככה – קודם כל ולפני הכל, מעולם לא נרשמתי לטיול "מאורגן" לפני כן ולא ראיתי את עצמי עושה את זה, הסיבה היחידה שבגללה נרשמתי היא כשראיתי זוג חברים שנרשם, יחד עם ההבנה שמדובר ביעד שאני לא אגיע אליו עצמאית בקרוב, אבל הוא בהחלט מרתק. ואני חייבת לציין שאני לא מתחרטת. היה פה שילוב נהדר של קבוצת אנשים באמת מיוחדת שהצליחה להתחבר באופן מופלא, יחד עם מדריך שהתאים לנו כמו כפפה ליד והוסיף המון לטיול, וכמובן ארגון משובח ואכפתי שללא ספק נעשה בהמון אהבה ורצון עז שהטיול יהיה לא רק כיף, אלא חוויה בלתי נשכחת. הצליח בגדול!

נירית זיגדון

אצטרך זמן (יותר מ 5 דקות לרשום המלצה בנחת …. מבטיחה למצוא את הזמן ולשלוח אליך את ההמלצה בהמשך …

אור שוחט

תמיד צריך מתנדבים אמיצים כמוך בעלי יוזמה, ע"מ לארגן דברים טובים שיזכרו לכל החיים. תודה רבה על הקדשת הזמן וכאב הראש שבארגון בשביל כולנו.

לתשומת הלב

 • תכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה ו/או את סדר הימים.

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן