עולם של חברים

הגיע חודש אוגוסט – מתחילים להריח את החגים.

כבר עם לשון בחוץ אתה מתחיל לספור את הימים לאחור, בודק כמה גשרים אפשר לעשות כדי להרוויח עוד כמה ימים ומפנטז על יעד הבא לטיול/בטן גב. ואז בהתרגשות רבה אתה כותב בפייסבוק: “החלה ספירה לאחור” במסתוריות רבה ללא פרסום היעד אליו מועדות פניך. כי בכנות אין לך באמת יעד או עם מי לנסוע ורוב הסיכויים שתעביר את החופשה החלומית שלך בבית עם שלט של טלויזיה .

נשמע מוכר?

זה היה מוכר גם לי עד שהכרתי את ברק רז- אותו בחור ששירת 9 שנים בקבע ב-8200, עשה את שביל ישראל,טייל בעולם קרוב לשנה, הקים חברת סטארטאפ והיום עושה בעיקר מה שעושה לו טוב בלב. ואז יום אחד הוא כתב בפייסבוק “למי בא לטייל בירדן בסוכות ?”. מין הסתם הוא לא ממש ציפה להיענות גדולה מדי .שכשגילה שיש עוד כמה חברים באותו ראש כמוהו ,ניצל את כח הקבוצה שנוצרה ולאחר המון בירורים, מיילים והמון טלפונים ארגן טיול מפתיע ומוצלח ביותר של 5 ימים ל-15 חברים. לאחר הטיול הזה ובקשות רבות מצדם של חבריו,יצאו לטיול נוסף למורוקו בקבוצה גדולה יותר. עת עת השמועה על הטיולים התחילה להתפשט וככה נוצרה הקבוצה בה מביאים חבר ועוד חבר ומטיילים יחד. ברק קרה לזה “לגלות עולם של חברים” . הגילאים בקבוצה הם בין 26 ועד 42, גברים, נשים, נשואים ורווקים ,לכולם מחנה משותף אחד – כולם צעירים (או צעירים ברוחם) וכולם אוהבים לטייל. הקבוצה קיימת כבר שנתיים ,ובזכות האווירה המדהימה וחוויה שאותה עוברים בטיולים שמארגן ברק מספרם של חברי הקבוצה הולך וגדל. הם נפגשים בטיולים בארץ, מסיבות ,חתונות (ברק כבר הספיק לחתן 5 זוגות), סתם ארוחת בוקר ביום שישי או התנדבות למען הקהילה.

נשמע כייף לא? 

אובחן כדי לעשות קצת סדר בדברים אסביר שברק עושה את כל זה בשביל מטרה אחת בלבד – הנאה. זה לא עסק והרווח היחיד שלו הוא חברים חדשים .זה גם לא בדיוק טיול מאורגן במובן הרגיל של המילה. אומנם הוא דואג לטיסות,בתי מלון, מדריכים, העברות, אבטחה, פעילויות ותכנון מא’ ועד ת’, אך יש כמה פרטים שהם מאוד שונים מכל טיול מאורגן (או טיול עצמאי) שתצאו אליו אי פעם. נתחיל מזה שמי שיוצא לטיולים הללו הם חבר’ה שבאמת נבחרו בקפידה. יש גם חלוקה לקבוצות גיל ,כך שצעירים בני 30 וצעירים בני 40 יטיילו ב-2 קבוצות שונות. לפני כל נסיעה מתקיים מפגש “נבחרת” היוצאת בו מכירים מעט את האנשים, כך שכבר בשדה התעופה מתחילים להחליף חיוכים ולחיצות יד. המסלול תמיד עמוס בפעילויות כייפיות ומיוחדות. יש המון למידה וחשיפה לתרבות מקומית וזה בזכות ה”גיבוש” שברק דואג להעביר את המדריך שמתלווה לקבוצה. בתור עם שאוהב לזלול נושא האוכל הוא חשוב ביותר ,לכן תמצא את עצמך סועד במסעדות אוטנתיות ומיוחדת שדואגות להעצים את חווית הטיול. בסוף היום, כשחוזרים למלון (שגם הוא ברמה גבוהה), תמיד תחכה לך איזו הפתעה או פינוק. זה יכול להיות שוקולד תמים למראה שיתגלה כגוש קלוריות הכי איכותיות שטעמת לאחרונה ,וזה יכול להיות מופע בלתי נשכח שבכלל לא ידעת שהיה מתוכנן . ההוצאה היחידה (והיחידה באמת) שתהיה לכם במהלך הטיול היא מתנות למשפחה וככה אין שום הפתעות במהלך הטיול. במילה אחת- חוויה. 

מה שחשוב בכל הטיולים הללו ,שזה בכלל לא משנה אם הגעת לבד או עם חבר- בסופו תצא עם קבוצה של חברים.

אז לאן נוסעים ?

זה גם מאוד חשוב. וזה העיקר כנראה. 

יש יעדים שמאוד קשה או אי אפשר לטייל בהם לבד. המחסום של השפה או בטחון אישי הם בעיקר הגורמים הבעייתיים בטיול עצמאי ביעדים כמו סין או מורוקו למשל. אך ברק לא ראה בזה שום מניע אלא אתגר.

עד עכשיו ה-“נבחרת” הספיקה להגיע לירדן, מורוקו, סין, רומניה וחופשות סקי ביעדי אירופה. מאחר וכמו שכבר ציינתי טיולים בקבוצה הזאת הם תמיד משהו ייחודי, היעדים הבאים הם יפן, טיוואן, סין (טיול מעמיק יותר), מצריים, קוסטה ריקה וקובה. ותהיו בטוחים שיש עוד הרבה.

אם עד עכשיו זה היה נשמע חלומי יש עוד נקודה חשובה שלא נגעתי בה.

בואו נהיה כנים לרגע – שגרה והעבודה אותם אנחנו חיים מאוד מתישים. בסופו של יום החופשה על הספה היא לא תמיד דבר כזה רע. לרוב במהלך השבוע אנחנו מעדיפים לנוח בבית ובסוף השבוע להיפגש עם חברים ומשפחה. אם אתה כבר נשוי או בזוגיות – זה חצי צרה ,אבל מה קורה כשאתה רווק?

להגיע לעוד ארוחת שישי ללא בת זוג, לספוג את המבטים המרחמים של הדודה הפולניה, לשמוע את אמא במטבח אומרת לסבתא שלא תדאג – אתה פשוט עדיין בונה קריירה ואין לך זמן לזוגיות. אכן לא מושלם , אבל זה קורה. ובכנות – למי יש כח לעוד דייט כושל , לעוד שאלון בנאלי מצד הבחורה החמודה שיושבת מולך ולעוד “נהיה בקשר” בידיעה שלך ולה אין דבר במשותף? בדיוק בגלל זה ברק מארגן את הטיולים הללו. בשביל שבסופו של יום תכיר אנשים שהם בראש שלך , ואולי גם תמצא בת זוג לחיים. וזה תמיד קורה בטיולים שלו (ברק בעצמו הכיר את 2 הבנות זוג שלו בטיולים שארגן), ואפילו 5 זוגות כבר מיסדו את מערכת היחסים ודאגו לדור המשך. אז אומנם זה לא באמת טיולי היכרות, אבל זה טיול לאנשים עם מחנה משותף.

אם עדיין יש בהם צל של ספק ,ממליצה לעשות חיפוש מהיר – “לגלות עולם של חברים” בגוגל או פייסבוק (או www.barakgroups.com) ותוכלו להיתרשם בעצמכם. מעבר לתמונות מעוררות קנאה תוכלו לקרוא מעט יותר על הקבוצה, להבין יותר מי הם האנשים וכמובן להירשם לאחד הטיולים. 

אז מה? נתחיל מחדש ?

הגיע חודש אוגוסט – מתחילים להריח את החגים…..

כבר עם לשון בחוץ אתה מתחיל לספור את הימים לאחור,בודק כמה גשרים אפשר לעשות כדי להרוויח עוד כמה ימים ומפנטז על השנייה בה תתחיל לארוז את המזוודה ותפרסם בפייסבוק במסתוריות רבה “הספירה לאחור החלה … כדור הארץ – Here I come”

נ.ב.  ברק עדיין רווק 😉

מאמרים נוספים
נהנתם מהמאמר? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן