יפן המסלול של תומר ניר

המסלול של תומר ניר

פירוט מסלול – יפן

15/10 – 27/09
כללי

 • לבדוק לגבי ראוטר לגלישה – בערך 300 שח
 • tax free – 8%, מזדכים בחנויות עצמן

 

טוקיו

תחבורה ציבורית טוקיו

 • שעות עומס שממש לא כדאי להיכנס רכבות בשעות האלה (07:30-09:30) ובשעות הערב המאוחרות (17:00-19:00) ולילה – 23:30-00:30
 • בתוך הרכבת, הכריזה ושם התחנה הם גם באנגלית. ברציפים הכריזה היא ביפנית בלבד.
 • ניתן לרכוש דרך המכונות של המטרו כרטיס של 24 שעות שתקף לכל רכבות המטרו בעלות של כ-600 יין לאדם. ניתן לקנות כרטיס יומי משלוב של המטרו וג’יי-אר בעלות של כ-1600 יין ליום. 
 • לנסיעות בתוך העיר, מומלץ לרכוש כרטיס SUBICA או כרטיס PASMO. אלו הם כרטיסים  נטענים (בדומה לרב קו) וניתן להשתמש בהם ברכבות, ברכבת התחתית ובאוטובוסים. את הכרטיסים ניתן לרכוש בנמל התעופה או בעיר והם מקנים הנחות בקווים רבים. בנוסף, ניתן להשתמש בהם גם בחנויות רבות במקום לקנות באשראי או במזומן.
 • אם אתם מתכננים לנסוע בעיקר ברכבות בעיר ובסביבתה, כדאי לשקול רכישת כרטיס JR Tokyo Wide Pass שמקנה נסיעה חופשית בטוקיו ובמחוזות הסמוכים באזור קאנטו.
 • נקודה לציון- כאשר מחליפים בין חברות רכבת (למשל בין המטרו לג’יי-אר) צריך לקנות כרטיס חדש בכניסה לתחנה של חברת הרכבת השניה. במידה ומחליפים רכבת בתוך אותה חברה (בין מטרו למטרו או בין רכבת ג’יי-אר לג’יי-אר) לא צריך לקנות כרטיס חדש.
 • תחבורה בתוך טוקיו – יש שאטלים חינמיים ברחבי העיר:

https://livejapan.com/en/article-a0000711/

 • מסקנות: לקנות כרטיס דו-יומי/יומי, לוודא איזה רכבות הוא מכיל ולבדוק כל יום איך להתנהג.

 

יום 1 – יום שישי, 27/09

נחיתה ב09:55

 

שינג’וקו (Shinjuku‏)

זהו הרובע היוקרתי בו מרוכזת עיקר הפעילות העסקית של טוקיו. לרוב תראו שם אנשים מסתובבים עם חליפות כשהם בדרך למשרד. תחנת הרכבת העצומה בשינג’וקו היא התחנה העמוסה בעולם עם כ-2 מיליון עוברים ושבים ביום. הרחובות בשינג’וקו נקיים ומסודרים, בהתחלה כשמגיעים מתפלאים מכך שלמרות מיליוני האנשים, מאוד שקט ברחובות.

ב-3 החודשים האחרונים של מלחמת העולם השניה, בזמן ההפצצות על טוקיו, נהרסו כ-90% מהעיר. לאחר מכן העיר נבנתה מחדש על בסיס הכבישים והמסילות שהיו קיימות לפני ההפגזה, כך שמרו למעשה את מרכזיותה וחשיבותה של שינג’וקו כלב העיר טוקיו.

 

תצפיות:

 • תצפית מבניין העירייה- המטרופולין בשינג’וקו
  תחנת רכבת Odeo line, Tochomae, קו ורוד, תחנת E29.

בניין המטרופוליטן, ידוע גם כבניין העירייה של טוקיו. זהו גורד שחקים של 48 קומות, אחד הגבוהים בטוקיו, שממנו יש תצפית יפה על העיר, ואם יהיה לכם מזל ביום טוב תוכלו לראות גם את הר פוג’י. מדובר על תצפית בחינם מ-2 בניינים, הצפוני והדרומי, בגובה של כ-240 מטרים. בתצפית יש מיפוי של המבנים הייחודיים שרואים מכל חלון. ניתן לקבל מדריך מתנדב באנגלית, הם עונים על כל שאלה ואפשר לדבר איתם גם מעבר על נושאים שמעניינים אתכם על החיים ביפן, יכול להיות מרתק (יושבים בכניסה בצד שמאל).

 • הבניין הדרומי עדיף לתצפית ביום. שעות הפתיחה הן בין 9:30 – 17:30.
 • הבניין הצפוני פתוח עד 23:00 והכניסה אליו מאחור, ליד תחנת המטרו Tochomae.

כאשר תכנסו לבניין תרדו במדרגות הנעות ותראו את התור למעלית מצד ימין. אם תמשיכו ישר תראו משמאלכם Information הפועל בין 9:30 – 18:30. הבאנו איתנו את המפה של הרכבות התחתיות והם סימנו עליה איפה כל אתר שרצינו להגיע אליו נמצא, הם מאוד עזרו.. התצפית ביום ארכה כשעה וחצי ובלילה כחצי שעה.

 • בניין סומיטומו Sumotomo – מרכז קניות גדול שעל גגו יש תצפית ללא תשלום

 

אטרקציות באיזור:

 • VR ZONE SHINJUKU‏ – מציע משחקים חדשים וגם קלאסיקות כמו Mario Kart. המשחק מתנהל ברביעייה והוא אותו מירוץ קלאסי שאתם מכירים, רק שהפעם אתם בתוכו. העולם והמסלול יפהפיים, הסנכרון בין התנועות למה שקורה בתוך הקסדה מעורר התפעלות, אבל מה שמנצח הכל זאת האפשרות לקטוף שריון של צב ולזרוק אותו על מתחרה כדי לעצור אותו. מקום מומלץ
 • Kabukicho‏ – איזור חלונות האדומים והבילויים, ביום בטוח להסתובב שם, בערב כדאי להמנע מהאיזור הזה. לא להכנס לבארים, לא להשתכר, לא לצלם אנשים (או בכלל), לא להשמע לספסרים של מקומות.
 • אפשר להזמין סיור ערב בחינם: https://www.tokyolocalized.com/tour-schudle
 • שינג’וקו גיואן Shinjuku Gyoen‏ – זהו אחד הפארקים היפים והפסטורליים ביותר בעיר, ואחד המקומות הטובים ביותר לצפיה בפריחת הדובדבן (אנו בטוחים שהוא יפה בכל עונות שנה). בתקופת פריחת הדובדבן הפארק נצבע לבן והמוני יפנים נותנים כבוד ולא מפספסים אף עץ בדרכם ומצטלמים איתו. בפארק אפשר ליהנות מגינות בסגנון אנגלי, צרפתי וכמובן יפני. בנוסף ישנה פגודה, חממה של צמחים טרופיים ובית תה עתיק, אך הכניסה אליו בתשלום נוסף. הטיול בפארק אורך כשעתיים וחצי, והוא פתוח בין השעות 9:30 – 16:30. אפשר להצטייד מראש בארוחת צהריים קלה ולשבת לאכול לצד העצים. מחיר הכניסה לפארק הוא 200 ין לאדם, ו-50 ין לילדים. הלכנו כשעתיים בין גורדי השחקים המרהיבים של שינג’וקו, טיילנו בסמטאות עם חנויות יפניות אותנטיות, רכשנו מוצרים בחנויות שהכל נמכר בין אחד בלבד, ממש כמו הכל בדולר. באזור נמצאים כמה סניפים של רשת חנויות הכלבו OIOI.
  זהו אחד הפארקים היפים והפסטורליים ביותר בעיר, ואחד המקומות הטובים ביותר לצפיה בפריחת הדובדבן (אנו בטוחים שהוא יפה בכל עונות שנה). בתקופת פריחת הדובדבן הפארק נצבע לבן והמוני יפנים נותנים כבוד ולא מפספסים אף עץ בדרכם ומצטלמים איתו. בפארק אפשר ליהנות מגינות בסגנון אנגלי, צרפתי וכמובן יפני. בנוסף ישנה פגודה, חממה של צמחים טרופיים ובית תה עתיק, אך הכניסה אליו בתשלום נוסף. הטיול בפארק אורך כשעתיים וחצי, והוא פתוח בין השעות 9:30 – 16:30. אפשר להצטייד מראש בארוחת צהריים קלה ולשבת לאכול לצד העצים. מחיר הכניסה לפארק הוא 200 ין לאדם, ו-50 ין לילדים.

 

 • לבדוק לגבי סיור ערב – free tourקניות באיזור:

   • Don Quijote

 

 • Shinjuku Loft
 • MUJI Shinjuku
 • Isetan Shinjuku‏‏
 • Takashimaya Shinjuku‏ – 15 קומות של קניות ושם יש בקומת מרתף את הקומת אוכל המטורפת

 

 

מסעדות ובתי קפה:

 

 •  Cat Cafe Mocha – בית קפלה לחתולים – רשת Mocha הנחשבת כרשת של בתי קפה מעוצבים עבור חתולים. לחתולים מעוצבים, היא ייחודית ונותנת תשומת לב לא רק לעיצוב ייחודי כמו גם לעינוגם של חיות המחמד. הסניף Shibuya הוא מקום מקסים עם נוף על הרחוב.
 • Alice in Magical Land‏ – הקונספט של אליס מארץ הקסמים מאוד אהוב, וניתן למצוא רק בטוקיו לפחות חמש מסעדות המציעות את החוויה כולה ויש ברחבי יפן כגון באוסקה, נגויה ועוד. כל מסעדה תיהיה יחודית בעיצוב שלה:  Alice In Dancing Land – in Shibuyaתתאפיין בקרוסלה דקורטיבית, ענקית במרכז המסעדה, מוארת עם שנדלרייה וסוסים מכונפים. 

 

האוכל מגוון ומגיש מנות מערביות בסגנון פסטות, סלטים, קינוחים ועוד.

  • TONKATSU HAMAKATSU NISHISHINJUKU – מסעדה עם התמחות בטונקצו. מי שיפספס אותו בגלל שהוא חושב שזה עוד שניצל עושה מעשה מטופש מאד. הבשר בפנים עבה ורך ועטוף בשכבת פנקו פציחה. טעים פי מאה מכל שניצל בבגאט שהכרתם. את רוטב השומשום מכינים בסוריבאצ׳י, קערה עם חריצים, וידית כתישה (כמו עלי ומכתש). השומשום הופך במהירות למשחה גרגירית ועליו מוזגים רוטב סויה מתקתק, חמוץ וסמיך. כל ביס של הטונקצו הרך ברוטב הזה הוא עונג מושלם. והמיקום במערב shinjuku בטוקיו (קומה שניה)

סמוך אליו אגב נמצא סושי himawai

 

 • Hanamaru Udon‏ – רשת לאטריות אודון

 

  • Fūunji‏ – ראמן, קצת מרוחק

 

 

 • מנות מפורסמות:

 

  • איזאקיה- כמו טאפאס בר יפני, תכלס הארוחות בין היקרות שאכלנו פה כי זה כמה מנות קטנות אבל יש מגוון כיפי וזו באמת ארוחה טעימה בסוף
  • אוקנומיאקי- קוראים לזה פנקייק יפני אבל אין קשר. בעקרון זה בלילה כזו שמוסיפים לה כרוב וירקות,בהירושימה(שזה המקור של המנה) מוסיפים גם אטריות. אפשר ורצוי להוסיף חזיר אבל אנחנו כמובן לקחנו צמחוני. בסופו של דבר- בסדר, לא עפנו. אפשר לטעום פעם אחת ולהמשיך הלאה. 
  • ברביקיו– עם דגש על בשר wagyu. חוויה נהדרת לחובבי בשר, יש כמו גריל כזה במרכז השולחן ומזמינים חתיכות בשר נאות (ה wagyu הוא כאילו איכותי לאללה ויקר בהתאם אבל שווה כל שקל) ואז שמים בעצמכם על הגריל. טעים טעיםםםם. 
  • בעקרון יש מצב שתצטרכו לעמוד בתור בשביל מסעדה, זה ממש לגיטימי ולפעמים נראה כאילו הם אוהבים פשוט לעמוד בתור. אבל גם זה נעשה בצורה מסודרת ודי זריזה, אז לא לפסול מקום כי יש בו תור:)יום 2 – יום שבת, 28/09

‎Akihabara‏‏‏ – אקיהברה
איזור לכל חובבי הגאדג’טים האלקטרוניים. הרובע עמוס בחנויות מחשבים, אלקטרוניקה, סרטי מאנגה והאנימציה ממוחשבת, ספרים, צעצועים ומשחקים מכל סוג, שברובן נהוגים מחירים נוחים למדי. בשל הביקוש והפופולאריות הרבה של חנויות האלקטרוניקה המקומיות, אקיהברה היא כמעט תמיד המקום למצוא בו את הדור החדש ביותר של מוצרים המהווים את המילה האחרונה בעולם. יש לרדת בתחנת Akihabara. ‏ רובע עצום של קניונים לחנויות אלקטרוניקה ודברים של גיקים כמו קומיקס ובובות אספנים. יש שם הרבה נערות לבושות כמו עוזרות בית ותלמידות בית ספר שמזמינות למסעדות בסגנון maid cafe. נמצא מדרום לפארק ueno. 

 

 • Bunny Cafe Moff Rell‏ – בית קפה של ארנבות
 • Cure Maid Cafe‏ – בית קפה בו ה”נושא” הינו מלצריות לבושות כ”חדרניות”- MAID, דמויות פופולאריות במאנגה היפני. קצת יקר

 

 

ב10:30 – סיור מודרך: tokyolocalized סיורים מעניינים מקיפים וממצים. חינמיים (לבדוק עם טיפים למדריך). בערך 3 שעות, איזור אקיהברה, נגמר בUeno Park,  אפשר להזמין שבועיים מראש.
https://www.tokyolocalized.com/tour-schudle

בד”כ יש ב9:30-12:30 או 13:30-16:30

Tokyo Free Guide – סיור פרטי עם מקומי מבוגר דובר אנגלית, משלמים לו על הנסיעות וארוחות איתנו. אפשר יום / חצי יום.  http://www.tokyofreeguide.org/eng/
אפשר לבחור באיזה איזור רוצים, צריך להזמין מראש. 

לשקול לעשות סיור ב:אסקוסה, האקיהאברה, תחנת טוקיו

Ueno Park – פארק אואנו
פארק עצום שכולל בתוכו גן חיות, בריכה אקולוגית, פארקים קטנים אחרים, ולא מעט מוזיאונים.  נחשב למרכז תרבותי, ומי שמתעניין ימצא שם הרבה מה לעשות. כמו טוקיו עצמה, Ueno Park מורכב גם הוא מניגודים רבים. הפארק משמש כביתם של מוסדות מכובדים כמו המוזיאון הלאומי של טוקיו, מקדשים רבים ואתרים היסטוריים למכביר, ובה בעת נמצא בו ריכוז ההומלסים הגדול ביותר בטוקיו. בפארק תוכלו לבקר בגן החיות היפה, בו תוכלו (בין השאר) להתיידד (או לפחות לצלם) כמה פנדות ופינגווינים. בהמשך תוכלו להתרשם מפסלו של הסמוראי המהולל Takamori Saigo, אשר חי במאה ה-19 והתקומם כנגד שלטון ה- Meiji (קליקה של בעלי הון וכוח אשר ניסו להשליט “סדר חדש” על יפן תוך כדי הטלת סנקציות כלכליות וחברתיות קשות). אתר מעניין נוסף הוא מקדש Kiyomizu-Dokannon, אליו מגיעות נשים המבקשות להיכנס להריון. חלקן משאירות במקום בובות בתור מנחה, ופעם בשנה (בסוף ספטמבר) אוספים את כולן ושורפים אותן בטקס בודהיסטי 

 • Ueno Toshogu Shrine‏ – המקדש לכבוד השוגון טוקוגאווה איאיאסו, הוא אחד המבנים העתיקים ביותר בטוקיו. המקדש נבנה בשנת 1627, שופץ ב- 1651 ומאז שרד מלחמות, רעידות אדמה ושריפות. מעבר למשמעות ההיסטורית, המקדש מפורסם במיוחד בזכות שער ‘קרמון’ המרכזי שלו (Karamon), שם תמצאו תחריטי דרקון יפיפיים ומנורה מסורתית ענקית שנחשבת לאחת הגדולות ביותר במדינה.

ueno ameyoko market – שוק מרכזי באיזור

 

אירועים:

פסטיבל זיקוקים – Kita-ku Fireworks Festival

8000 זיקוקים, כניסה חינם. מתחיל ב18:45 עד 21:00. יבוטל במידה ויהיה גשם כבד.
איוונט: https://www.facebook.com/events/1056485541213472/פסטיבל הינשוף – Fukuro Festival,  28th – 29th of September
The Fukuro Festival began in 1968 as a promotional event for four local shopping districts on the west side of Ikebukuro Station. Since then, it has grown to be one of the largest events in the area, with the two-part festival taking in the entire neighborhood of Ikebukuro in a festive atmosphere.

The first section, held on the 28th – 29th of September is known as the Owl Festival, while the second half, held on the 12th – 13th of October is known as the Tokyo Yosakoi Festival. The festival includes an opening ceremony as well as mikoshi (portable shoulder-borne shrines) parades, taiko drum shows, lion dances, hayashi festival music, yosakoi dancing and an Okinawan Eisa Dance show.

https://tokyocheapo.com/events/fukuro-festival/יום 3 – יום ראשון, 29/09

הרג’וקו Harajuku


אזור הראג’וקו נמצא בדיוק בין שיבויה ושינג’וקו, ונמצא על קו ה Yamanote Line. מידי יום ראשון מגיעים עשרות צעירים, הלבושים במגוון סגנונות אופנה ביזאריים, לרוב בהשראת מאנגה. ההתקהלות הראשית: ברחבה שמחוץ למקדש מייג’י (Meiji Shrine). סמוך לרחבה נמצאת הכניסה לפארק יויוגי, שם תוכלו לראות את ה”אלוויסים” , חבורה של גברים יפנים הלבושים בסגנון אלוויס פרסלי ורוקדים סווינג.

באותה ההזדמנות, כנסו למקדש מייג’י. מאחר ויהיה יום ראשון, סיכוי טוב שייצא לכם לראות חתונה יפנית מסורתית/ זוג לפני חתונתו, לבושים מסורתית. זהו מקדש שינטו, המוקדש לרוחות של הקיסר מייג’י ואשתו, הקיסרית שוקן. הקיסר מייג’י היה הקיסר הראשון של יפן המודרנית. הוא נולד בשנת 1852 וירש את הקיסרות בשנת 1868, בהיותו בן 16, בשנת השיא בו הועבר השלטון במדינה מהממשל הפאודלי של טוקוגאווה לקיסרות. במהלך “עידן מייג’י”, יפן הפכה למודרנית ו”מערבית” יותר, והצטרפה לכוחות המשפיעים בעולם, עד מותו ב 1912. מקדש מייג’י נבנה בשנת 1920 ונבנה מחדש לאחר הריסתו במלחה”ע ה-2.

שווה גם לעשות סיבוב בפארק יויוגי. לפני שהפך לפארק עירוני בשנת 1967, היווה האזור חלק מהכפר האולימפי של אולימפיאדת טוקיו ב-1964. בהליכתכם בפארק, ניתן לראות את מרכז הספורט, שנבנה לאירוע.

לאחר סיבוב בפארק, התקדמו לעבר הרחוב בו תחנת הראג’וקי. רדו במורד הרחוב, ליציאה התחתונה של התחנה וחצו את הכביש. את רחוב טקשיטה- Takeshita Dori. זוהי נקודת המשיכה העיקרית לתרבות הצעירים של הראג’וקו . ברחוב זה ובסמטאותיו חנויות טרנדיות רבות, בוטיקי אפנה, חנויות ביגוד יד שניה, דוכני קרפ (טעים!!! 400¥), מסעדות מזון מהיר, חנויות אביזרי אפנה וחנויות לתלבושות ה”מוזרות”, שראיתם בכניסה למקדש. טרנד זה, אגב, נקרא “קוספליי”- Cosplay, כלומר: “costume play”. מקום שאפשר להיות בו שעות, מלא חנויות וחנויות יד שניה( משהו שממש הולך פה, כל המותגים וכל חולצה ישנה שאי פעם רציתם.

 

הוא העורק הראשי של החלק הצעיר של הרובע, צפוף מאד בסופ”ש אז כדאי להמנע. בכל יום אחר זו חוויה אנתרופולוגית. מלא חנויות של שטויות ופלסטיק ורוד וזול, אופנה פסיכית, אוכל רחוב מופרך ואווירה שטוית והזויה. פארק יויוגי Yoyogi Park – (ביפנית: Yoyogi Koen)

ניתן להגיע לפארק על ידי הרכבת התחתית Chiyoda Line ולרדת ב-Meiji-jingumae Station או לקחת את קו ה-JR Yamanote Line ולרדת ב-Harajuku Station. אחד הפארקים הגדולים בטוקיו, המצוי בתחומי רובע שיבויה,ובו שבילים רחבים, אגמים, מדשאות, עצים ואזורים מיוערים. מפורסם ביערות עץ הגינקו, מקום מעולה לפעילות מחוץ לבית כגון ריצה, רולרבליידס, רכיבה על אופניים, משחקי דשא ופיקניק.חנות DAISO- הסניף הכי פופולרי חנות בת 6 קומות בה רוב מוצריה עולים ¥100, בסגנון חנויות “הכל בדולר”. ניתן למצוא שם אחלה מוצרים, דוגמת כלי מטבח יפניים, בובות, דברי מזון ועוד.  בסוף רחוב טאקשיטה, תגיעו לרחוב MEIJI DORI. פנו שמאלה, לעבר צומת גדול (חנות GAP משמאל), חצו את הצומת ותגיעו לשדרת אומוטסנדו Omotesando.בדרך, חנות ACDC RAG 原宿5号店VITE‏ – מותג יפני לאופנת האראג׳וקו צבעונית, עם מספר סניפים בהאראג׳וקו ומשלוחים בכל העולם. פריטים בפרינטים יפייפיים של פנדות, חתולים, ממתקים ואפילו שיתופי פעולה עם למשל בנות הפאוור פאף

 

  • עצירת קפהKawaii Monster Cafe

 

 • Tokyo Snake Centre‏ – בית קפה נחשים 
 • Hedgehog Cafe & Pet Store HARRY Harajuku – בית קפה קיפודים

 

 

Omotesando אומוטסנדו 表参道- ה”שאנז אליזה” של טוקיו:

  • אומוטסנדו הילס: Omotesando Hills- קומפלקס קניות בו שלוש קומות מתחת לאדמה ו 3 קומות מעל האדמה, הכל בעיצוב פנים מדהים ומכיל מסעדות, בתי קפה, חנויות יוקרה ומכוני יופי. חנויות פתוחות מידי יום מהשעה 11:00 בבוקר ועד 21:00 בערב. מסעדות שפתוחות עד חצות. לא חייבים.
  •  אוריינטל בזאר: Oriental Bazar– חנות המזכרות הגדולה בטוקיו, בת 4 קומות, הפופולארית בקרב התיירים המחפשים מזכרות אותנטיות כגון קימונו, כלי מטבח, מנורות, אהילים, בובות, ריהוט ומוצרי סמוראים. שעות פתיחה: 10:00 בבוקר עד 19:00 בערב. סגורה בימי חמישי. נפלאה לתיירים ובמחירים ממש ממש נוחים.

 

 • KIDDY LAND 原宿表參道店

 

טיילו בנחת לאורכה של השדרה,השדרה Omotesando קצת יותר רצינית ונהדרת להסתובב ולקנות. יש בה חנות צעצועים אדירה בת 4 קומות – Kiddy Land שלא כדאי לפספס. ככל שמתרחקים מזרחה ל Aoyama הדברים נעשים יקרים ומגיעים המותגים הכבדים.  ממש בסמוך לkiddy land יוצא רחוב שנקרא אצל המקומיים cats street, והוא מחבר את Harajuku לshibuya. כדאי מאד לעשות את המסלול הרגלי. הוא מלא בחנויות בגדים ואקססוריז, ולרוב יקר. אבל בעיקר יפה להסתובב ולראות. ממש צמוד, נמצאת חנות גיוזות אדירה – Harajuku Gyoza Lou. 

אפשר ללכת עד למעבר החצייה הגדול של OMOTESANDO ולתחנת התחתית OMOTESANDO של קו “הנזומון” (הקו הסגול- Hanzomon Line). תוכלו לקחת תחתית, תחנה אחת, לשיבויה או ללכת ברגל לאורך רחוב אאוייאמה ( Aoyama Dori), הליכה של כקילומטר, המביאה אתכם חזרה לשיבויה. אפשר לבלות את שאר היום בשיבויה. המלצה על סושי באזור שיבויה- genki sushi. 

 

שיבויה Shibuya מרכז תרבות הפופ והבידור. איזור צבעוני וצפוף בבני נוער אופנתיים.

המקום הכי טוב מלבד שינג’וקו לבלות בו בלילה.הפעילות מתרכזת בצידו המערבי של קו Yamanote

מעבר החציה המשוגע Shibuya Crossing‏.

לידו: Hachikō Memorial Statue‏‏ – פסל הכלב.

קניות –

 •  Shibuya Loft‏
 • SHIBUYA 109
 • VOLCAN & APHRODITE
 • Ito-ya Shibuya‏
 • BEAM חנות יד שניה עם מלא בובות וצעצועים משומרים מפעם
 • GU Shibuya‏ כמו יוניקלו, במחירים זולים

 

מועדון בשיבויה – Gaspanic‏

SEGA‏ – סניף ארקייד יום 4 – יום שני, 30/09

אודאיבה -Odaiba

אי מודרני ובו שילוב מעניין של תכנון אורבני חדשני המשלב את צרכי הכרך למקומות נופש בילוי מגורים ותעסוקה. אי מלאכותי שנוצר מזבל תעשייתי שנדחס. בהתחלה שימש כבית כלא, ואז ננטש והפך למרכז בילוי. קשה להבין את הגודל שלו – זו ממש עיר קטנה. יש שם מוזיאונים, תחנות שידור, חוף ים מלאכותי, קניונים וכו’.

שכונת אודיבה בטוקיו היא אי מלאכותי שהוקם מערמות פסולת, ואולי רק הולם שיש בו בעיקר חניונים וקניונים שביניהם גשרי זכוכית מקורים שמקנים לכל המקום הרגשה של חוות נמלים; בעיקר, אבל לא רק. 

 

הגעה: הנסיעה אליו בקו רכבת עילית ללא נהג שנוסעת בין בניינים, זו כבר אטרקציה בפני עצמה. ברכבת שם חייבים לשבת בקרון הקדמי. הרכבת Yurikamome יוצאת מתחנת Shinbashi או Shiodome. הכניסה ברכב ל Odaiba נעשית דרך גשר Rainbow Bridge שנקרא על שם הזרקורים שמאירים אותו בלילה.
בהלוך חוויתי לנסוע ב Monorail- רכבת “תלויה” על פס רכבת אחד, הנראית כמרחפת באוויר, ונוסעת ללא נהג.

כדאי לקנות כרטיס יומי שעולה 840 יין ומאפשר לנסוע חופשי באי עצמו וכן אליו וממנו במשך כל אותו היום. שווה להשקיע כי הלוך וחזור ונסיעת פנים אחת מכסה את עלות הכרטיס

חזרה: יש רכבת ישירה לאודאיבה משנג’וקו – סייקיו ליין הופך לרינקיי ליין JR RINKAI LINE (לרדת בתחנת Tokyo Teleport • המוזיאון הדיגיטלי – Digital museum – teamLab 

הזמנו כרטיסים מראש. https://ticket.teamlab.art

בשכונה גם מוצגת אחת התערוכות הקבועות הפופולריות ביותר בטוקיו. התיאור היבש של “Borderless” הוא תערוכה של מיצגי וידיאו אינטראקטיביים שמזמינה אתכם לחקור ולגלות, אבל בפועל מדובר במקום שיוציא לכם את תמונות האינסטגרם המטורפות ביותר שראיתם. עם קומפלקס של 10,000 מטר רבוע, 520 מחשבים ו־470 מקרנים, התערוכה מורכבת מחללים וחדרים חשוכים שבהם מוקרנים קטעי וידיאו על הרצפה, התקרה, על מראות ועל קירות, מה שיוצר חוויה פסיכדלית עותקת נשימה. לכל חדר יש נושא והעבודות ארוכות מספיק כדי שגם אם תבלו בכל חדר דקות ארוכות הן לא יחזרו על עצמן. גם הזוגות היפנים שמסתובבים בתערוכה הופכים במידה מסוימת למוצגים שמצטלמים 50 פעם ליד כל עבודה (היה חשוך, הם לא שמו לב שהסתכלנו). מבחינה אמנותית לא ברור אם יש כאן ערך אמיתי. בשלב כלשהו מבינים שההתלהבות היא מאנימציה של פרחים על רקע מוזיקת מעליות יפנית, אבל הקנאה של אנשים מהתמונות שצילמנו שם היא ערך אמנותי שאסור לזלזל בו.

המלצות: לקנות כרטיס מראש, להגיע מוקדם נפתח ב10, לנעול נעליים נוחות וללבוש בגדים בהירים. ממליצה לאכול טוב לפני ולהשאיר תיקים בלוקר. אפשר לבלות במוזיאון בין שעתיים לארבע בקלות. באותו מתחם יש גם תצוגה של מדהימה של טויוטה גלגל ענק ומתחם קניות אז אם נשאר כוח אפשר להמשיך להסתובב.

 

אטרקציות נוספות:

  • אולפני הטלוויזיה של רשת פוג’י 
  • גשר הקשת בענן ( Rainbow Bridge), שמחבר את אודאיבה ללב טוקיו. תוכלו ללכת עליו ב”הלוך” או ב”חזור”. 
  • מרכז הקניות Decks Tokyo Beach הכולל את “סגה ג’ויפוליס” והונג קונג הקטנה. 
  • קניון עם אאוטלטים VenusFort‏ מצודת ונוס” – מרכז קניות המבוסס על נושא ונציה. התקרה מדמה שמיים, כמו בווגאס. יש אאוטלטים בפנים.
  • מרכז הקניות “DiverCity Tokyo Plaza” עם הרובוט הענק “גאנדם” בכניסה. זהו רובוט פופולארי מסדרת מאנגה יפנית 
  • חוף אודאיבה– אחד משני החופים בעיר טוקיו (הרחצה לא מומלצת) ביחד עם פארק קאסאי רינקאי במחוז אדוגאווה שבטוקיו. כעת מפתחים חוף זה עבור תחרויות שונות באולימפיאדת טוקיו 2020
  • “דאיקנרנשה” – גלגל ענק, השני בגודלו בעולם לאחר לונדון איי.
  • מיראיקן National Museum of Emerging Science & Innovation
   הדבר הראשון שתראו כשתיכנסו להיכל הטכנלוגי הזה, זה גלובוס בקוטר של שישה מטרים ועליו מעל שמונה מאות אלף נורות לד, הממפות בזמן אמת שינויים אקלימיים בעולם. בנוסף למחזה המרהיב הזה, תוכלו למצוא במוזיאון תערוכות אינטראקטיביות על רובוטים, חידושים גנטיים, חלל ואסטרונומיה ואולי התערוכה הכי מרגשת – מודל של כדורים וקפיצים שמסביר איך בעצם עובד האינטרנט (משהו שכולנו היינו שמחים לדעת). לכל התערוכות מתלווה הסבר באנגלית.

 

 • Cafe de Miki with Hello Kitty – בית קפה בתמה של הלו קיטי
 • פסל החירות

 

 

אחר הצהריים פנויים,

 


יום 5 – יום שלישי, 01/10

האקונה – Hakone 

הגעה להקונה – פרטים בספר של יפן:

לבדוק על הקאונה פאס – נסיעה חופשית ליומיים בהקאונה בקו Odakyu, שיוצא משינג’וקו.
אפשר להגיע לתחנת Hakone-Yumoto Station‏‏, התחנה של עיירת האונסן. מכאן אפשר לקחת קו רכבת Tozan אל המוזיאון הפתוח.

 

באיזור התחנה:

Tenzan Onsen – אונסן מסורתי בהקונה שמקבל קעקועים, יחד עם אזורי מנוחה רבים ומסעדה מצויינת, זה בדיוק המקום בשבילכם (צריך לקנות מגבת בכניסה לניקוי הגוף). ישנן כמה בריכות בטמפרטורות שונות ואווירה כללית רגועה ושלווה בתוך הטבע. לא מתוייר, נקי ושקט, 6 בריכות, מס’ 1 בהאקונה בטריפאדבייזור.

עלות הכניסה היתה 1300 לאדם, ששולמה במכונות האוטומטיות בחוץ, שהיתה פשוטה מאוד. מומלץ מינימום 3 שעות להיות שם. רכשנו מגבת צניעות קטנה עבור 200 ין אשר עשוי להיות חובה – לא בטוח. 

הלכנו מ Hakone Yamoto וזה לקח בערך 30 דקות.

 

מסלול מעגלי בהקאונה – רק אם יש ראות טובה.

קונים פאס מיוחד, נוסעים ברכבלים וספינה באגם ונקודות תצפית שונות.
אפשר לקנות בתחנות של האקונה, עולה 4600 יין.
https://www.japan-guide.com/e/e2358_008.html?fbclid=IwAR3UMnV9UL9uNTRKyUmfBNTJKwqgbM6IoxnU45xvjj-HZgF7sHIG1AhLr58
קישור לרכישה: https://www.japan-rail-pass.com/pass-regional/east/hakone-free-pass?ap=j0095g

תופס לכל אלה:

 

המסלול המעגלי של האקונה (Hakone National park). פתאום בלי למצמץ מצאתי את עצמי בתוך הרפתקה קסומה. פארק אחד, כלי תחבורה שונים ומסלול רגלי בדרך הטוקאידו העתיקה

נקודה ראשונה ששווה ציון היא אזור אוואקודני (Owakudani) “עמק הרתיחה הגדולה”. לאחר שהרכבל מטפס ועולה מעל חורשת יער, נגלה אזור צחיח, מחולק למפלסים, עשן עולה מהקרקע, צבעי גופרית צהבהבים מופיעים במקומות שונים ובמרכז האזור, מרכז מבקרים. בתוך העמק הביזארי הזה, אך המיוחד, חשבתי שנעצור רק למנוחה קצרה ונמשיך הלאה, אבל במקום זאת מצאנו את עצמנו מסתובבים, מתרשמים מהפלא, אוכלים ביצים שחורות (משאירה לכם לגלות את משמעותן), מופתעים מנקודות צילום טובות על הר פוג’י, ומשלימים את מכסת המזכרות החסרה בחנות המזכרות השופעת פריטים ייחודיים (בבדיקה בזמן כתיבת הפוסט נראה שבימים אלו האתר סגור, שווה לבדוק שוב לפני נסיעה).

נקודה שנייה ששווה ציון היא השייט באגם Ashi שאותו חוצים בלא אחרת מאשר “ספינת פיראטים” ענקית, כזאת שרק יכולתם לחלום עליה בילדות. למה צריך ספינה רגילה, כשאפשר לשוט ב”ספינת פיראטים”? וברגע אחד של מצמוץ אנו מפליגים על הסיפון לצד השני של האגם (ממליצה לשדרג את השייט למחלקה הראשונה בעלות סבירה, ולהנות מסיפון מבודד ומפואר, בקדמת האוניה).

לאחר השייט האפשרויות מתפצלות. ניתן לחזור עם אוטובוס לנקודת ההתחלה (העיר המרכזית Hakone Yumoto)  או להמשיך בהליכה רגלית. אם תבחרו בהליכה רגלית תוכלו להגיע לנקודה השלישית שחשוב לי להזכיר, והיא מסלול רגלי שעובר בדרך הטוקאידו העתיקה. חלק מהדרך עובר בתוך היער, בין עצים סבוכים וחלקו בהליכה בכביש. שם הבנתי שלא משנה באילו מחוזות עירוניים אבקר, יש בשקט ובהליכה ביער משהו מיוחד וממכר שמשאיר טעם של עוד. בדרך מומלץ לעצור בבית תה מיוחד ב-Amazake-Chaya.

מסלול משלב שייט: https://www.env.go.jp/en/nature/nps/park/guide/hakone/recommend/06.html

 

*חשוב לשים לב לשעת היציאה של האוטובוס האחרון מהחלקים השונים של המסלול כדי לתכנן לפיו את היום.

*קישור לאתר של הפארק למסלולים שונים שמוצאים בו:

https://www.env.go.jp/en/nature/nps/park/guide/hakone/recommend/index.htmlיום 6 – יום רביעי, 02/10

Asakusa
הסבר על האיזור

 

אפשר להזמין סיור מודרך. 

 

 • סנסו ג’י –  senso ji
  המקדש העתיק ביותר בטוקיו (בסביבות 628 לספירה, נבנה מחדש בשנת 1958 לאחר שנהרס כליל במהלך מלחמת העולם השניה). האגדה מספרת כי פסל הזהב של האלה Kannon (המוצב במקדש) נמצא במימיו של נהר סמוך. תמורת כמה יאן תוכלו להתנסות במשחק המזל הסיני: תתבקשו למשוך מקל שנראה כמו צ`ופסטיק ארוך, ואז תצטרכו להשוות את הציור שעל המקל ששלפתם לציור המופיע על מגירת עץ. בתוך המגירה ימתין לכם הטקסט אשר יבהיר חד משמעית את גורלכם (נזירים מקומיים יספקו לכם חוברת שתעזור עם התרגום לאנגלית).

 

זהו אחד המקדשים המפורסמים ביותר בטוקיו ואף זכה לתואר המקדש הותיק ביותר(משנת 628). המקדש עצמו הוא מקדש בודהיסטי מיוחד ובענינו המרשים ביותר. הכניסה היא דרך שוק המציע סחורה כגון תיקים / כובעים / אביזרי לבוש / חנויות צ’ופסטיקס ועוד מיני מזכרות. הגנים מסביב למקדש מאוד יפים, ותוכלו לראות הרבה נשים לבושות קימונו מגיעות לשם להצטלם. משך הטיול כשעתיים וחצי.
הגעה: תחנת רכבת Asakusa line, Asakusa, קו ורוד בהיר, תחנת A18

למרות שבפועל נהרס ושופץ אחרי מלחמת העולם השנייה עדיין יש לו מקום של כבוד והוא מתוייג כעתיק ביותר.בשעות הבוקר אתה פוסע עם עשרות אנשים, נכנס למתחם המקדש משער המכונה kaminarimon לרחוב nakamise הגדוש בעשרות חנויות של מזכרות וממתקים וצועד לעבר המקדש עצמו.  זה רחוב מרכזי ברובע. נסגר באיזור 19:00, יפה גם כשסגור – תריסי חנויות רחוב שנסגרו לא מותירות את הרחוב בשיממונו אלא הופכים אותו לגלרית אומנות רחוב. כל תריס הוא למעשה ציור וכך אתם מוצאים את עצמכם מהלכים בתוך מוזיאון פתוח. גם רחובות נוספים כמו demboin dori שאליו נגיע מוכרים בשל תריסי החנויות המצויירים. בקיצור, הערב שנראה היה כי מביא עמו את הצבע השחור הוריד לרחובות קשת של צבעים.

 • Hoopy street – הרחוב הוא על שם המשקה Hoppy משקה דמוי בירה, עם אחוז אלכוהול נמוך שהומצא על ידי חברה מקומית כדי לענות על המחסור בבירה בזמן מלחמת העולם השנייה. כך נולדות אגדות דווקא ממחסור. רחוב hoppy והרחובות הסמוכים לו, גדושים במסעדות רחוב קטנות, הפורסות שולחנות ברחוב, מזמינים את במבקרים ברחוב לאכול משהו, לשמוח, לשיר ולשתות hoppy כמובן. הhoppy מוגש כשהוא נמהל עם משקה אלכוהולי נוסף והשמחה רבה.האווירה ברחוב סוחפת ומחשמלת. מלבד המסעדות הללו יש גם מסעדות קטנות יותר ואינטימיות כך שכל אחד יכול להתחבר. אפשר להסתובב ברחוב ובאלו שסמוכים לו, להגיע עד רחוב dembo in dori שגם הוא הופך לגלריה של ציורי תריסי רחוב להדבק בעליצות הזו.

 

 • אוכל באיזור – טיפ חשוב למגיעים לאזור- המסעדות נסגרות לקראת 22:30, מלבד מסעדות מעטות השייכות בדרך כלל לרשת זו או אחרת. לכן יש להגיע כבר ב-20:00 למסעדה שתבחרו לאחר שיטוט באזור.

 

 • Culture Tourist Information Center‏ – נקודת תצפית בקומה 7 יום 7 – יום חמישי, 03/10

השלמות

 

 • שכונת SHIMO-KITAZAWA – היפסטרית ומגניבה, מלאה בחנויות יד שניה

 

גינזה (Ginza)

גיזנה הוא אחד מאזורי הקניות הרבים של טוקיו. זהו אזור מובהק של חנויות יוקרה, המתגאה בתואר אזור הנדל”ן היקר ביותר בטוקיו והוא עמוס בחנויות של כל השמות הגדולים באופנה. האזור מתמקד בצומת גיזנה 4-כרום (Ginza 4-Chrome) בצומת של רובע צ’ואו (Chuo), לא רחוק מהארמון הקיסרי (Imperial Palace). צ’ואו-דורי (Chuo-dori) והארומי-דורי (Harumi-dori) מצטלבים כאן ובימי ראשון אחר הצהריים, חלק מצ’ואו-דורי הופך לרחוב להולכי רגל בלבד. באזור יש מוזיאונים, בתי קפה, מסעדות, מועדוני לילה והמון, המון חנויות.שכונת החתולים Yanaka Ginza

שכונה נוספת נעימה מאד, הרחוב הראשי נקרא yanaka ginza וכיף להסתובב בו בשעות היום. יש שם מליון חנויות למוצרים בצורת חתולים,

 

קחו לכם הפסקה מטוקיו וצאו לטייל בשכונת yanaka הרגועה, שהיא אי של שפיות, שקט וטעינת מצברים בעיר הפסיכי הזו. חלקים גדולים בה מזכירים את קיוטו וערים יפניות רגועות אחרות. יש הרבה חנויות קטנות, מסעדות ודוכני אוכל שמתמחים בחטיף ספציפי. טעמנו מליון דברים!הדבר הכי מעניין שצריך לציין בקשר לשכונה הזו היא הערצה אובססיבית שלה לחתולי הרחוב. זה נשמע הזוי, אבל זה כך באמת – יש בה חנויות רבות שמוקדשות אך ורק למוצרים בצורת חתולים. ערבובייה חסרת קשר – צלחות, כוסות, משחקים, בגדים, כלי בית, כלי נוי, כלים בלי נוי, ומזכרות מטופשות, כולן בצורת חתול

 

יש פוסט מסודר על זה בבלוג.  http://memoriesofgaijin.blogspot.com/2016/04/yanaka-tokyo.html

 

 

 

 

צפון העיר:

SKY CIRCUS Sunshine 60 Observation Deck – קחו את המעלית (שנחשבת למהירה ביותר בעולם) הישר לקומה ה-60 של מגדל ה- Sunshine City בכדי להנות מנופים מדהימים של העיר וסביבתה. קומה אחת מתחת תמצאו בית קפה נחמד בו תוכלו לנוח, לשתות משהו ולהמשיך להתפעל מהיופי שמסביב.

צמוד לשם יש: Pokémon Center Mega Tokyo

 

לבדוק לגבי שליחת מזוודה לקיוטו:

 

מחירים מטוקיו (מחוז קאנטו) לקיוטו / אוסקה (מחוז קנאסי) -חברת yamato (בחברת sagawa מחירים די זהים). ברוב בתי המלון יש שירות כזה. יום 8 – יום שישי, 04/10

מצ’ימוטו Matsumoto

מהווה לרוב נקודת יציאה לטיולי יום בשמורת קמיקוצ’י, עמק קיסו ויעדים נוספים. אחת האטרקציות העיקריות בעיר היא הטירה המשופצת/משוחזרת וגם מוזיאון קטן ונחמד לאמנות. 

הגעה מטוקיו (כשלוש וחצי שעות)

 

טירת מצ’מוטו – מה שנחמד כל כך במצומוטו הוא קרבתן של האטרקציות זו לזו שאינו מחייב התנהלות ברכבות או אוטובוסים וממש מתאים ליום נוח שכזה. אי אפשר להזכיר את מצומוטו מבלי לציין באותה נשימה את הטירה המופלאה שלה על חמש קומותיה (שש מבפנים). הטירה (הנמצאת מרחק 15 דקות הליכה מתחנת מצומוטו) נבנתה ב-1593 ונחשבת הטירה העתיקה ביפן ואחד ה”יהלומים שבכתר”. למעשה היא אחת מ12 טירות הקיימות ביפן. אך בניגוד לאחרות מתהדרת במספר קומות מרשים וייחודי. 
מי שיכנס לטירה יוכל לגלות את נופי העיר מצומוטו הנשקפים מחלונותיה, רק לציין כי הטיפוס מעלה הוא במדרגות מעט תלולות. הטירה מרהיבה בצבעיה המנוגדים של שחור ולבן. בלילה המראה שלה מרשים לא פחות כשהיא מוארת ומאירה עקב כך את סביבתה. מי שיגיע באביב יוכל אף להתרשם מפריחת עצי הדובדבן בסמוך לטירה. (שעות הפתיחה הן מ-08:00-17:00 כששערי הטירה נסגרים למבקרים חדשים כחצי שעה לפני שעת הסגירה הרשמית. מחיר 620 יין). בחלקה הדרומי של הטירה (כמו גם בתחנת הרכבת של מצומוטו) מצוי משרד מידע לתיירים וניתן להצטייד במפות של האטרקציות של העיר.

 

Nakamachi Dori – רחוב מרהיב ביופיו בשל בתים עתיקים הנושאים עליהם עיטורים גאומטרים בשחור ולבן (כמו הטירה של מצומוטו) ונקראים Kura. אלו היו בתי אחסון של רובע הסוחרים העתיק שהיה במקום בעיקר לסאקה, צורת הבנייה האופיינית להם נועדה להגן עליהם מפני שריפות שעשויות לכלות את הסחורה (במשרד התיירות המקומי ניתן להצטייד במפה עם כל האטרקציות והבתים שיש באזור כולל פירוט המסעדות ובתי הקפה.)

 

האיזור מלא במסעדות, חנויות פולקלור, אופנה ואומנות. הוא נמצא בסמוך לנהר מטובה החוצה את העיר. בשל קוצר זמן החלטנו לסיים בנקודה זו את טיולנו החביב ואפילו לא הספקנו לבקר בתערוכה של האומנית Yayoi kusama, שנולדה ב-1929 בעיר,נחשבת כאחת מגדולי אומני הפופ- ארט היפניים וידועה ביצירותיה המנוקדות שהמפורסמת בהם הדלעת המעטרת את האי נאושימה‏יום 9-10 – יום שבת – ראשון, 05-06/10

Kamikochi 

קמים בבוקר, אוכלים, משכירים רכב ויוצאים לכיוון Kamikochi 

 

להחליט מתי עושים את השמורה ומתי טיול אונסנים – תלוי במזג אוויר ומתי יוצאים ממצ’ומוטו. 

עדיף אולי ביום השני, כדי לצאת מוקדם ושיהיה יותר זמן בשמורה (צריך שם בערך 4-5 לטיול, תלוי במסלול קצר או בינוני)

 

מחנים בחניון שבאיזור ההוסטל / בהוסטל – Akandana parking.
628 Okuhida Onsenkyo Hirayu, Takayama, Gifu Prefecture

 • עולה 600 יין ליום, ומשם זה 20-30 דקות נסיעה לשמורה.
 • לא ניתן להכנס עם רכבים לשמורה באוטובוס או מונית.
  • אוטובוס:
   • אפשר לרכוש כרטיס הלוך-חזור למקום, עולה 2,090 yen 
   • אוטובוס כל חצי שעה
    אחרון מקמיקוצ’י ב18:00
שמורת טבע, שווה גם בגשם, הולכים בתוך השמורה. אפשר לישון בשמורה או מחוץ לה, מסעדות על הדרך

 

קמיקוצ’י הוא עמק בגובה 1500 מ’ לאורך הנהר אסוזה. הוא מוקף בהרים גבוהים. שניים מהם מתנשאים מעל גובה 3000 מ’. מים רבים מתנקזים בו ואגן הנהר הרחב מתפצל במקומות מסוימים להרבה פלגים. חלק מהשטח מיוער, ומתחת לעצים צומחת צמחיית מים עבותה.

 

אפשרות 1: מסלול קצר יותר – מעגלי מתחנת קמיקוצ’ימסלול הליכה פופולרי, שטוח וקל עובר בשני צדי הנהר בין גשר קאפה Kappa Bridge לגשר מיוג’ין Myojin Bridge. אורכו הכולל של המסלול המעגלי הוא ששה ק”מ בסה”כ. יש גם אפשרות להארכת המסלול, וכמו כן מסלולים אתגריים יותר למיטיבי הלכת. אנו הגענו לשמורה בצהרים והסתפקנו במסלול הפופולרי.

 

מאוד מומלץ לבקר שם. הנוף מדהים ומאוד מזכיר את ניו זילנד. יש שמירת חפצים ומרכז מבקרים שאפשר לקנות בו מפה של השמורה. הטרק שעשינו השתרע על כ-10 ק”מ היה די פשוט. לא קשה להתמצא במקום. היה גם חלק יותר אתגרי של הליכה על בולי עץ, מעל צמחייה סבוכה והלכנו גם על גשר תלוי באורך של כ-30 מטר. השלכת הייתה אחד ההיבטים המרהיבים בטרק. האגם בשמורה היה מוקף עצים סגולי עלים, ומרוב שהוא צלול, ראינו את ההשתקפות שלנו במים.

 

קופי המקוק אינם מסתובבים בשמורה בהמוניהם, אולם יש סיכוי טוב לפגוש אותם שם, ולנו התמזל המזל. המקוק היפני הוא מין אנדמי ליפן. הוא הפרימט הצפוני ביותר בכדור הארץ פרט לאדם, והוא מסוגל לשרוד את תנאי השלג הכבד היורד בחודשי החורף. להתבונן בקופים זה דבר מאלף.

 

אפשרות 2: לרדת בתחנה אחת לפני קמיקוצ’י:

 

Taisho-ike Pond

 

תחנה אחת לפני קמיקוצ’י ,מהתחנה יורדים לכיוון האגם. שעה הליכה מכאן לגשר Kappa. אגם ממש יפה שמשתקף ממנו הנוף של ההרים המושלגים. משם הלכנו בשביל מסומן. לקחנו את השביל השמאלי ביותר זה שצמוד לנחל והיה ממש יפה (יש גם שביל ימני שהולך ביער). חצינו גשרים ונכנסנו לשביל המעגלי של השמורה. ממשיכים ללכת במקביל לנחל כשהוא מצד ימין שלכם. רואים את תחנת קמיקוצ’י שנמצאת מעבר לנחל בגדה השנייה וממשיכים הלאה (יש הסבר בהמשך). אפשר לחצות את הנחל בגשר אל התחנה ולסיים את המסלול אבל אני ממליצה להמשיך ישר. ממשיכים במקביל לנחל כשהוא מצד ימין שלכם עד שמגיעים לגשר נוסף (אין פיצול וחייבים לחצות את הגשר). חוצים את הנחל ושם בעצם יש פיצול נוסף. 

 

ימינה – המשך המסלול המעגלי שבסופו מגיעים לתחנת קמיקוצ’י

שמאלה – המשך מסלול בשמורה לכיוון mt. yari

 

המלצה שלי – אם יש לכם זמן וכוח לפי דעתי שווה לפנות שמאלה ולהמשיך לטייל עד שנמאס ואז פשוט להסתובב ולחזור אחורה. לפי מה שהבנתי יש נופים יפהפיים בחלק הזה של השביל וללא ספק פחות תיירים. אנחנו לא ידענו לאן הפיצול לוקח ולכן פנינו ימינה. קצת חבל שלא ידענו כי היה לנו עוד הרבה כוח.

 

גם אם פניתם שמאלה ואחרי כמה זמן הסתובבתם וגם אם פניתם ימינה בסוף מגיעים לתחנת קמיקוצ’י, שם יש שירותים, קיוסקים והאוטובוס שלוקח חזרה לאיפה שאתם ישנים.

 

השבילים כולם במישור והם מסומנים טוב ונוח ללכת בהם. המסלול קליל מאוד. יש הרבה מקומות לעצור ולשבת וגם לקנות ארטיק או משהו מרענן אחר (יקר מאוד בשמורה קחו בחשבון). גם אם הפניה לא תמיד ברורה או יש פיצול בלי שלט כנראה שלא משנה לאן תלכו בסוף תגיעו לאותו מקום. יש לאורך כל השבילים מקדשים, שערי טורי, גשרים, אגמים ונחלים. 

 

לנו לקח שלוש שעות מ taisho pond ועד תחנת קמיקוצ’י (בלי להמשיך לכיוון mt. yari) כולל המון עצירות, ישיבה על גדות הנחל לארוחת צהריים והרבה צילומים.

 

Kappa Bridge

About 5 minutes on foot from Kamikochi Bus Terminal

 Kappa Bridge is a suspension bridge constructed over the Azusa River, with water so transparent that you can see the river bed, and it is one of the famous and popular spots in Kamikochi. From Kappa Bridge which bustles with many tourists through the seasons, you can enjoy beautiful scenery, such as Mt. Yakedake or the Hotaka Mountain Range.

Tashiro-ike Pond

 

About 20 minutes on foot from Taisho-ike bus stop

 Tashiro-ike Pond is a wetlands like a rice field in a primeval forest, and it is said that it was formed with a heap of withered waterweeds over a long time. Tashiro-ike Pond is always beautiful whenever you visit, you can enjoy the changing scenery every season. It is also known as a non-freezing pond, even in midwinter with the temperature below zero.
Myojin-ike Pond

 

About 60 minutes on foot from Kamikochi Bus Terminal

 Myojin-ike Pond consists of 2 ponds, a large one and small one called Ichino-ike (first pond) and Nino-ike (second pond) respectively. They are in the sacred area where the rear shrine to Hotaka-shrine is located and are called “Kagami-ike Pond” and “Kami-ike Pond.”

 Its water is quite clear as the riverbed water from Mt. Myojin-dake constantly flows out, and you can easily find chars swimming in the clear, mirror-like pond.

※As Myojin-ike Pond is in the sacred area of the rear shrine to Hotaka Shrine, an admission fee is charged (300 yen). Oyado Eitaro – הריוקן שלנו: ריוקן באזור Hirayu Onsen, הרבה עוברים כאן רק כדי להחליף אוטובוס בין טקיאמה לקמיקוצ׳י. יש שלושה מסלולי הליכה עם נוף מדהים של סתיו ומפל עצום. הנוף מהחלון בחדר היפני היפה שלי עוצר נשימה, יש לריוקן אונסן פרטי + מקבלים כרטיס כניסה למלון הצמוד עם מתחם של שמונה מעיינות חמים עם טמפרטורות שונות. אין תיירים, כולם כאן יפנים, המחירים בהתאם. 

Hirayu Onsen

Hirayu is the oldest and largest of Okuhida‘s onsen towns and is said to have been discovered in the 1560s by Takeda Shingen’s troops as they crossed through the Okuhida region. Today the town has many ryokan, ranging in size from small family run places to large complexes. Its hot spring waters are said to cure neuralgia, sensitivity to cold and skin disease. Hirayu is the regional transportation hub.

 

מסלול אונסנים באיזור

Hirayu Minzokukan平湯民俗館 平湯の湯 – קרוב מאוד למלון

Hours: 6:00 to 21:00 (8:00 to 19:00 during winter)

Closed: No closing days

Admission: Free (suggested 200 yen donation)

The Hirayu Minzokukan is unique in that it is a museum with its own hot spring bath, called Hirayu no Yu. The museum consists of a few traditional straw roofed farm houses that display tools and daily items from the rural region. The baths are outdoor and gender separated without shower facilities.Hirayu no Mori
מלון / אונסן מומלץ עם 8 בריכות, 500 יין. אסור קעקועים. אפשר להשכיר מגבות במקום. אפשר ללכת בערב

Hours: 10:00 to 21:00 (private bath: 12:00 to 15:00)

Closed: No closing days

Fee: 500 yen (private bath: 1000 yen for 45 minutes)

Hirayu no Mori is a modern public bath in central Hirayu with indoor and a large number of outdoor baths, all of which are gender separated. Private baths are also available. While primarily a bath house, Hirayu no Mori also offers some lodging facilities, including cottages with private baths.http://hirayunomori.co.jp/contents/english/spa01.html
טיול רגלי – Hirayuo Falls

The Hirayu Great Falls is located in Hirayu Hot Springs, the gateway to Okuhida Hot Springs Village. The waterfall boasts an imposing stature of 64 meters in height and 6 meters across. The surrounding trees transform throughout the four seasons, with each season showing the falls in a different light.

During the deep winter from early January to late February, the waterfall completely freezes over, transforming into a magical shape that takes away the breath of all who behold it. Okuhida Garden Hotel Yakedake – מומלץ מאוד

strong sulfur waters and open air baths:

משותף, לא בעירום מלא

Daytime Hours: 12:00 to 22:00 (entry until 21:00)

Closed: No closing days

Admission: 700 yen

This large hotel opens its baths to non staying guests during the day. The baths, which are filled with water tinted yellow by a high sulfur content, include segregated indoor baths and a large, mixed gender, open air bathing area with cave and waterfall baths. Special towels (which are provided) must be worn in the mixed gender outdoor baths.‏‏

http://www.secret-japan.com/onsen/show.php?&selcode=122

 

Shinhotaka Onsen Yarimikan

נוף מגניב מהאונסן, יש לגברים,נשים ומעורב.

Daytime Hours: 10:00 to 14:00

Closed: Irregular closing days

Admission: 500 yen

The Yarimikan is a ryokan which allows non staying guest to use their baths during the day. There are a number of outdoor baths (two mixed gender, and one women’s only) that have views of Mount Yarimidake and the river that flows alongside the ryokan. Indoor baths and private baths are also available, but are restricted to staying guests of the ryokanSuimeikan Karukaya Sanso

משותף, נוף משוגע, לא בעירום מלא

Daytime Hours: 8:00 to 19:00

Closed: No closing days

Admission: 800 yen

Suimeikan Karukaya is a ryokan with a huge, mixed gender outdoor bath with panoramic views of the mountains. Hot water replenishes the bath via a waterfall. There are also three private baths available for a small fee (shorter opening hours), as well as a women’s only bath. Entrance fees should be paid at the ryokan reception desk.‏

 

Beautiful riverside outdoor onsen where you wear these green smocks to cover yourselves. ‏

Shin-Hodaka no Yu (Gifu-ken)

מתחת לגשר. מעורב, בחינם. ממש ליד 2 האונסנים למעלה.

http://www.secret-japan.com/onsen/show.php?&selcode=121

 

‏‏יום 11 – יום שני, 07/10
נסיעה לקנזאווה דרך טאקיאמה ושיראקאווה-גוHida Great Limestone Cave

מערת נטיפים בדרך לטקיאמה.

Discovered in 1965, this is the only cave with “herictites” in Japan. The herictites curve both to the left and the right inside the cave. This is extremely rare. This 800-meter long magical palace will lead visitors on an adventure through time.‏

 

8a.m. to 5p.m. (April to October)

1,100 yen per adultטקיאמה – Takayama

אפשר לעבור לארוחת צהריים בטאקימה או בשיראקוואה גו. 

מקומות רבים כאן מגישים מנות בשר בקר המכונות Hiba beef על שם אזור היבה בו שוכנת העיר טאקיאמה וסגנון הכנת הבשר הייחודי למקום (כשם שבקובה ישנו סגנון אחר המכונה Kobe beef)

 

בטקאימה:

  •  Rengakan Jasmine – מסעדת בשר והמבורגר, בערך 1500 יין לארוחה. משפחתי,, מיקום אופייני, אוכל טוב, קבלת פנים חמה. מבחר רחב של מנות, הרסטו מציע המקומי Hida בשר בקר מנות צמחוניות גם כן. מחירים: בהחלט נחמד! מומלץ בחום!

 

 • Artigiano アルティジャーノ – מסעדה איטלקית עם בשה הידה.

 

 

נהר מפריד בין העיר העתיקה לחדשה. לאורך הנהר מתקיים מדי יום שוק בוקר. ברחבי העיר יש המון חנויות יפות, ובעיר העתיקה יש כמה בתים היסטוריים שניתן להיכנס אליהם. שילוט מוביל מהעיר העתיקה אל Higashiyma walking course – דרך יפהפייה העוברת בין מקדשים. כל כך שקט שם, וזו הזדמנות לחוות את המקדשים, את השלכת היפה ואת השכונות הנעימות שבתוכן יושבים המקדשים ללא ההמונים והצפיפות. 3.5 ק”מ מסלול.

  

ניכרת בטקיאמה הרבה השקעה במידע לתיירים. השילוט המצוין של מסלול היגשיאמה הוא דוגמה לכך (אפילו מפה בעברית).  נמצאת בערך במרכז איזור האלפים, על רכס הידה. העיירה מפורסמת בעיקר בזכות פסטיבלי האביב והסתיו שנערכים בה באמצע אפריל ובתחילת אוקטובר בהתאמה (יומיים אחרי שנהיה שם). סביב ימי הפסטיבלים שנמשכים בד”כ יומיים בכל עונה, יש עומס גדול מאוד על העיירה הקטנה הזו ומקומות לינה מוזמנים בה וברדיוס של כמה עשרות קילומטרים סביבה, חודשים מראש.

 

ניתן להסתובב ברחובות ובסמטאות של העיר ולהתרשם מבניה המסורתית וניתן לבקר בכמה מהאתרים המרכזיים.בהם מתחם הממשל הישן, Takayama Jinya, מתחם המקדשים Sakurayama, הנמצא צפונית יותר. כאן מתקיים טקס השיא של פסטיבל האביב האמצע חודש אפריל, במהלכו צועדת תהלוכה במסלול שעובר באזורים שונים בעיר (שניתן לראות שלטים שונים המוצבים ברחבי העיר ומעידים על תחנות שונות במסלול) שבסופו מגיע התהלוכה אל המתחם הזה. הפסטיבל הזה, יחד עם פסטיבל הסתיו, מהווים את שני האירועים המרכזיים שלשמם מתכנסים בעיר אלפי מבקרים מדי שנה. בזמן הפסטיבל העומס עצום ומאוד קשה למצוא מקום לינה בעיר, ולעומת זאת, בזמנים אחרים העיר הרבה יותר שקטה ורגועה.

 

דרומית יותר, ובסמוך למתחם הממשל, נמצא אזור פארק, Nakabashi – הגשר האמצעי, הגשר האמצעי, אזור נחמד למרגלות נהר מיאגאווה שמככב בהרבה תמונות יצוגיות של העיר טאקיאמה. ניתן לחזות כאן בפריחת הדובדבן, שעדיין לא היתה בשיאה כשהייתי כאן. ומקדש Shoren-ji השוכן על גבעה עם תצפית לעיר, כאן שהיתי עד שהשמש שקעה, ואז הלכתי להסתובב ברחובות בחיפוש אחר ארוחת ערב


שיראקווה-גו Shirakawago & Gokayama

כשעה מטאקאיאמה וכשעתיים לקאנזאווה.

אפשר להקדיש שעה- שעתיים בכפר.

 

הכפר הכי ותיק ושמור ביפן. יש בשירקאווה יש גם המון דוכנים של אוכל רחוב, מסעדות, וכמובן תיירים לרוב. מאוד מתאים להגיע לשירקאווה בצהרים כשרעבים. אם לראות כפר אחד זה כנראה את שירקאווה.

 

כפר, שהוא אתר מורשת עולמית, בו נשתמרו בתים מסורתיים שנקראים גאשו -זוקורי. על שם גגות הקש המשופעים המאפיינים אותם. הגגות, הם בעלי שיפוע חד של 60 מעלות ונבנו כך בכוונה ע”מ לנקז את מי הגשמים והשלגים ע”מ שהקש ממנו עשוי הגג לא יירקב. בכל שנה עוסקים מתנדבים רבים בשימור וחידוש גגות הקש(באיזור הכפר יש כפרים נוספים בהם ניתן לבקר- ogimachi, suganuma, ainokura).

 

הכפר שיראקווה-גו, הוא מעין מוזיאון פתוח שניתן להתרשם מהביקור בו על החיים בכפר ולבקר בתוך בית גאשו מסורתי. למרות שאת הכפר גודשים תיירים רבים הוא קסום, מלא חיים והאווירה בו נעימה ומזמינה. אוויר צלול, בקידמת חלק מהבתים גינה פורחת או גינת ירק שהשמש מאירה חליפות. למי שנרתעים מתיירים רבים ניתן לבדוק אפשרות ביקור באחד הכפרים האחרים שצויינו אם כי אין הדבר מבטיח שלא תיתקלו באיש. 

זה כפר קטן שנמצא עמוק בהרים ומשמש תחנת החלפת אוטובוס בדרך בין קאנזאווה לטאקאיאמה. הכפר מאופיין בבתים עם גגות תלולים במיוחד נגד הצטברות שלגים בחורף. למרות שהמקום נבחר ע”י אונסקו כאתר מורשת עולמי 

מידע מפורט על הכפר: https://www.japan-guide.com/e/e5950.html

 

הגעה ברכב: לג’פס ל- Seseragi Park Parking Area, בערך 5 דקות הליכה מהכפר. יש שם תחנת דלק באיזור.אם יש עוד זמן בדרך:

 

Ainokura Village – כפר דומה לשיראקווה גו. אינוקורה יושב במיקום מרשים על כתף של הר. מים יורדים מההר ברעש ומתנקזים לתעלות מים. שאון המים הוא אחת מחוויות השהות באינוקורה. שירקאווה יושב בעמק בצד הנהר, והוא בהחלט מרשים ומאוד יפה. בשני הכפרים מתקיימים עסקי מזכרות, אבל בעוד שבאינוקורה זה מתחיל ונגמר בחנות אחת, בשירקאווה הן בכמויות בלתי נגמרות.

 

https://www.japan-guide.com/e/e5955.html
הגעה לקנאזאווה

עיר קטנה ונחמדה קרוב מאוד לחוף המערבי של יפן. בעיר יש לו מעט נקודות עניין – שוק דגים קטן ונחמד, טירה מרשימה, גן קארוקן המפורסם, בית סמוראי שעבר שימור וכו’. כדאי להקדיש לקאנזאווה יום שלם.חניה בקנזוואה – אם נצטרך:

במלון יש ל32 רכבים, אלה המחירים:

יש גם ב- Omi-cho market parking (חניית לילה מ16:00 עד 9:30 ב800 יין, מוכרים כרטיס בקבלה של המלון), או Meitetsu Sky Parking, עולה 1080 יין ל24 שעות)
יום 12 – יום שלישי, 08/10

Kanazawa

 

להתחיל את היום מוקדם, רוב המקומות נסגרים כבר באיזור 17:00-18:00.

מפת קווי אוטובוס. תחנת omicho market הכי קרובה למלון:Kenrokuen (兼六園)

הגן הזה נחשב לאחד משלושת הכי יפים ביפן, ממש נעים לטייל בשבילים ולהתפעל מהיופי ההשקעה בפרטים הקטנים.

 

הגן ממוקם ליד טירת קאנאזווה על צלע הר עם נוף מדהים. שמו של הגן מסמל בעצם את הייחודיות שלו, גן עם ששת ההתעלויות: שטחים מרווחים, בידוד, מלאכותיות, עתיקות, מים בשפע, וכמובן נופים. ואכן, הגן מכיל את כל אלו, מסלולים קטנים עם אגמים, ונחלים ומפלים ונוף לכל העיר עם פסלים יפנים. מדהים. כניסה עולה 300 ין.

במפה יש מספר נקודות עצירה מומלצות.

הגנים מרשימים ביותר: צבע ירוק בוהק עם סימני שלכת קלים אדמדמים, נוף מרחבי, שקט, נחלים מים,מפלים, פינות תצפית,גשרים והשתפקויות דרמתיות של העצים במים. כל אלו הביאו לצילומים מאוד מרשימים.

הסיור בגן ארך כשעתיים. כל אחד בקצב שלו. הטירה: מרשימה מאוד מבחוץ. במיוחד על רקע שמיים מעוננים שהוסיפו גוון דרמטי למבנה הלבן.

 

https://www.japan-guide.com/e/e4200.htmlHigashiyama‏

רובע התענוגות היגאשי, הוא השלישי בגודלו ביפן (אחרי טוקיו וקיוטו), נמתח על פני מספר רחובות משומרים/משוחזרים, עם מבנים בני שתי קומות מסורתיים מתקופת אדו.

 

בקאנאזאווה יש שלושה רבעים כאלו, אבל זה הגדול והמעניין שבהם. מדובר על סוג בילוי אקסלוסיבי המורכב ממסעדות בהן מופיעות גיישות. חלק מהמבנים העתיקים משמשים היום כמסעדות בהן עדיין לפעמים מופיעות גיישות או חנויות לתיירים. ניתן להיכנס למספר בתי תה שבחלקם עדיין מתקיים טקס התה המסורתי.

 

עוד במקום חנות עם מוצרי רדידי זהב – אומנות אזורית מסורתית עתיקה. אל תחמיצו את גביע גלידה שעליו רדיד זהב – כן, אוכלים את הזהב, לא מזיק (וגם לא מועיל…).Nagamachi‏‏

אם הגעתם לקאנאזווה ויש לכם חצי יום פנוי, כדאי ללכת לטיול בסמטאות של רובע הסמוראים – נאגאמאצ’י. ישנן סמטאות יפות עם בתי סמוראים עתיקים אשר ניתן להיכנס אל חלקם בתשלום, ובהם אפשר לראות את סיגנון החיים אשר היה בתקופתם. ישנם מספר מוזיאונים ברובע, אבל אין באמת מה לעשות שם יותר מדי חוץ מלהסתובב קצת בין הסמטאות. רובע הסמוראים מנצח את רובעי הגיישות, by far. המון אוירה ויופי, פה ושם חנויות קרמיקה להתעלף. נכנסנו לבית סמוראים בשם nomura והיה פשוט יפהפה

 

Located on the west side of the city, next to the Korinbo District, the Nagamachi Samurai House Area is a fine collection of preserved samurai houses located along two canals that run through the area. Several of the houses have been restored and you can enter (at least as far as the entryway) and peer around. The best way to explore the area is by heading north along the canal just behind the Kohrinbo 109 Building, then turning left at the first traffic light and then heading south along the next canal. There are several restaurants and cafes scattered about for a rest

 באיזור יש את: Nomura Clan Samurai Home

הזדמנות לבקר בבית סמוראי ולחוש כיצד חי בעבר איש חשוב ונחשב. ניתן להסתובב חופשי בבית המסורתי העשוי העץ עם רצפת טאטאמי, דלתות ומחיצות הזזה מנייר, ציורים נאים על הקירות והריהוט המינימליסטי, שריון וחרבות סמוראי ומקדש תפילה ביתי. סביב הבית גן יפני קטן ונאה. רבים מהיפנים מתיישבים ומתבוננים בו ארוכות. בחדר התה ניתן לשתות תה ולהביט אל הגן.ארוחת צהריים:  Cottage コテージ

הלכתם לאורכה ולרוחבה של העיר ועכשיו אתם ממש רעבים אבל יש לכם צורך עז בפחמימות ריקות בנוסח מערבי ולא תוכלו לספוג אף לא גרגר נוסף של אורז או קצה של איטריה שצפה במרק . זה הזמן וזה המקום לחפש את המסעדה המתוקה הזאת

את המקום מנהלים הזוג מומו וטוני, היא יפנית , הוא אירי והתפריט איטלקי וצמחוני. סלטים, פסטות, פיצות וכולי. כשסיפרתי למומו כמה קשה למצוא מרק צמחוני ביפן היא אמרה שכל מה שאני צריכה זה להודיע לה מראש והמרק יחכה לי. הייתי היחידה במסעדה הקטנה והאכל המנחם ( לזניה ) + השיחה באנגלית, היו מציאה של ממש ביום אפרפר.

 

בערב לוקחים רכבת לקיוטו – בערך שעתיים נסיעה.יום 13 – יום רביעי, 09/10

תחבורה ציבורית קיוטו

 • החסרון הכי גדול בקיוטו היא התחבורה הציבורית החלשה, אז תתאזרו בסבלנות! מערכת המטרו לא מגיעה לכל מקום תיירותי, אוטובוסים כן. הבעיה היא הפקקים הבלתי נגמרים והצפיפות באוטובוסים. לפעמים תצטרכו לנסוע מנקודה א’ ל-ב’ 50 דקות למרות שהמרחק 5 ק”מ בלבד ועוד בעמידה באוטובוס מחניק (בתקופה שלנו, לא הודלקו מזגנים, למרות שבחוץ היה חם).
 • ישנם גם כמה קווים של רכבות JR (אם יש לכם JR פאס ניתן לנצל אותו)
 • ביציאה מתחנת הרכבת המרכזית של קיוטו (Central exit), תמצאו תחנה מרכזית של אוטובוסים. לאחר היציאה מהתחנה, מימינכם תראו מבנה Central Bus Tickets, שם קנינו ביום הראשון את הפאס היומי לנסיעות באוטובוסים. הכי חשוב: קחו את מפת נסיעות האוטובוסים! כי את הפאס ניתן גם לקנות במכונות האוטומטיות מול המתחם או ליד כל רציף – מקצר תורים.
 • עלות פאס יומי – 500 ין (נסיעה אחת עולה כ-230 ין). תחנות האוטובוסים מרושתות היטב!
 • כניסה לאוטובוס מהדלת האחורית בלבד, ירידה בתחנה מתבצעת דרך הדלת הקדמית, שם גם התשלום. את הפאס יש להכניס למכונה ליד הנהג, לפעמים פשוט להציג לנהג את התאריך על הכרטיס מספיק. אם אתם משתמשים במזומן, הכינו מראש, לפני הירידה סכום מדויק, שאותו יש להכניס למכונה ליד הנהג. שימו לב, הנהג לא נותן עודף.
 • האטרקציות בקיוטו מפוזרות מאוד, ממליצה בחום לבחור אטרקציות קרובות אחת לשניה לאותו פרק זמן, ככה תוכלו לראות יותר ולשהות פחות בתחבורה ציבורית.
 • המלצה חמה נוספת: אל תעמדו ישר בתור מאחורי עשרות יפנים לאותו קו של אוטובוס. תבדקו, לפעמים יש קווים שמגיעים קרוב למעוז חפציכם, אך צריך ללכת כמה דקות בנוסף. בדרך כלל רוב התיירים יחכו לאוטובוס ספציפי וידחסו במקום למצוא פתרון אחר.
 • מסקנות: לקנות כרטיס יומי, חרא מטרו, אוטובוסים צפופים ופקוקים, עדיך לפעמים ללכת או אופניים ולפעמים מונית.

 

מזרח קיוטו Kyoto

 

יום 1 – מזרח העיר:

בוקר:

The Philosopher’s Path (哲学の道, Tetsugaku no michi)  שביל הפילוספים

דרך פסטורלית ומרוצפת אבן באורך של 2 קילומטרים, המתפתלת דרך מקדשים שלווים. היא יוצאת מ”מקדש הכסף”, או בשמו הבינלאומי “פביליון הכסף”  Ginkakuji, ולאורכה עצי דובדבן רבים ותעלת מים. לבסוף היא מגיעה למתחם המקדשים ננזנשי Nanzenji,, המוקף בגנים רחבים ונעימים.

 

את שמה קיבלה הדרך מהפילוסוף היפני קיטארו נישידה Nishida Kitaro. בחייו הוא נהג להלך לאורכה תוך כדי מדיטציה ומחשבות שלוות. המנהג האישי הזה של הפילוסוף המקומי, הפך לסמל ליפנים רבים ולקבוצות תיירים מהעולם, הבאים להלך בין עצי הדובדבן ולחשוב על ענייניהם שלהם.

 

Ginkakuji can be accessed by direct bus number 5, 17 or 100 from Kyoto Station in about 35-40 minutes and for 230 yen one way. Alternatively, you can reach Ginkakuji by foot along the Philosopher’s Path from Nanzenji in about 30-45 minutes.

https://www.japan-guide.com/e/e3906.html
צהריים: 

 

Kiyomizu-dera 

אחד המקדשים העתיקים ביפן, שבנוי על כלונסאות עץ בצלע הר, מוסתר בסבך עצים סמיך.הטיפוס אליו לא קשה ומיוחד מאד. הוא עובר דרך סמטאות ודוכנים כייפים (עם גלידת תה ירוק). הנוף מהמקדש והמקדש עצמו מרגשים ממש. לא לוותר. מומלץ להגיע ביום ראשון כדי להתרשם מהפעילות במקדש. יש מספר סמטאות שמתפצלות מהמקדש ומחברות אותו אל פארק Maruyama שגם הוא חביב ונעים לעצור בו.

 

מקדש מקסים שנמצא בשוליה של קיוטו, על גבעה שמשקיפה על העיר. מומלץ לטייל בכל האזור, שיש בו גן ורחובות צרים עם המוני חנויות של מזכרות יפניות שונות (מקום מצויין לרכישת מזכרות). במקדש יש אזור שבו יש מעיין של מים שנחשבים קדושים או מטהרים ואנשים עומדים בתור כדי לשתות מהם. גם במקדש עצמו יש תצפית נהדרת על העיר כולה.

 

אחד המקדשים המרהיבים ביפן מקדש בודהיסטי – הגעה בתחבורה ציבורית: עם אוטובוס מס’ 206 או 100. לרדת בתחנת Kiyomizu-michi או Gojo-zaka.- המקדש וכל האווירה מסביב נפלאים. אפשר לשכור קימונו ליום עד 17:30 ולהסתובב איתו במקדש ובפארק, רואים הרבה מאוד תיירים עם קימונו.

 

באיזור המקדש:

 

 • Nineizaka – רחוב עתיק ששוחזר, הרבה בתי קפה ותה. אפשר להסתובב גם בשעות הערב. 
 • ברחוב יש את בית התה Kasagiya‏ – קל מאד לפספס את בית התה הזה בלי להגיע במיוחד. הוא מתחבא לצד גרם מדרגות, בשכונת בתי עץ ומבוך סמטאות ציוריות, קלישאה נוראית של חברות תיירות, אבל היא פוגשת את המציאות. הגענו במיוחד אליו, ובזכותו גילינו איזור מסורתי מרתק. בית התה הזה מחזיק בשלושה תארים – התה הכי טעים של הטיול, המתוקים המסורתיים הכי טובים, והאווירה האותנטית ביותר. הזמנו שני תה מאצ’ה שכאמור היה הטוב ביותר. סמיך, ריחני ומאוורר מאד. שתינו אותו כמו מרק מספל ענק. קינוחים מיוחדים.

 

 1. Tea Ceremony Camellia FLOWER – טקס תה מסורתי, מאוד מומלץ, אנשים מקסימים,  אנגלית קלה להבנה 
 2. Yume Kyoto Kodaiji Shop – השכרת קימונובערב:

 

GION גיון – איזור הגיישות.

רובע גיון הינו רובע הגיישות המפורסם ‘על מנת לחוות את גיון המסורתית, לכו לאורך רחוב Hanami-Koji, שבו בניינים עתיקים, בתי תה מסורתיים ומסעדות. תוכלו לראות גיישות צעירות, הנקראות “מייקו” Maiko.

אחרי השעה 18:00 יהיה אפשר להבחין, מידי פעם, בגיישות. בגלל שיש כ”כ הרבה תיירים, שוטרים מגינים על הגיישות, כאילו היו שחקניות הולוודיות!  ברובע גיון (Gion). תהינו מהאווירה ולא תהייה לכם בעיה למצוא מקום נעים לשבת בו, לארוחה או דרינק. יכולים ללכת לכיוון הנהר, ללכת לאורכו או לשבת על גדותיו, על המדרגות. נעים ורומנטי. כדאי לבוא גם ביום וגם בערב. ליד גיון יש את הרחוב ראשי שהוא מרכז העיר שעומד בסתירה גדולה לשקט והשלווה שבה.

 

סיור גיישות – מומלץ מאוד. מקבלים הסברים על אורך חייה של גיישה ומאיקו (גיישה מתלמדת), הסברים על ההיסטוריה (בערך 1000 יין). יש סיור חינמי מהכניסה לתחנת gion-shijo מהפסל של אמנים הקבוקי הראשונה. נרשמים בדף שלהם בפייס kyoto free walking tours. 

יש סיור ערב (בערך שעתיים), גם של חברת getyourguide, עולה 12$ לאדם. מומלץ.בצד השני של הנהר:

 

Pontocho Alley – רחוב נעים שהוא איזור בילוי בצד המערבי של הנהר, עם מסעדות וברים, מרשים לראות ולהסתובב. כדאי להגיע בעיקר בערב. כדאי גם לטייל באיזור הנהר ולהכנס לסמטאות הקטנות של אזורי המגורים שמוצאים לצידו. יש שם מקומות שנראה כאילו לא השתנו מאות שנים.

יום 14- יום חמישי, 10/10

מערב קיוטו

 

אראשימה Arashiyama 

 

Kimono Forest

יער הקימונו׳ ונמצא באזור ארשיאמה בקיוטו, קצת קשה למצוא אותו בלי שימוש באפליקציה כלשהי כי לא ראיתי אף שילוט לשם. זה נמצא על תחנת רכבת אזורית ויש וכולו מואר בעמודים עם הדפסי קימונו צבעוניים, יש במקום הרבה חנויות מזכרות מכל אזור ארשיאמה, דוכני אוכל ואפילו מקום לטבול את הרגליים במים חמים Arashiyama Bamboo Grove, 嵯峨野 竹林の小径

The Arashiyama Bamboo Grove is one of Kyoto’s top sights and for good reason: standing amid these soaring stalks of bamboo is like being in another world

ההגעה הכי פשוטה היא ברכבת מתחנת קיוטו, בקו JR Sanin, כ-15 דקות, 240 ין. שבילים נפרצו בתוך יער צפוף של במבוק המגיע לגובה של 20 מטר. המראה מרהיב במיוחד כשהשמש בשיאה, שכן אז חודרות פנימה לעיתים הקרניים בתאורה יפה. גם רוח מוסיפה אפקטים ורעש חריקות של תנועת הבמבוק. בסופי שבוע עמוס כאן במיוחד, אבל אז גם ניתן לפגוש בנשים בלבוש יפנימסורתי. באזור אראשיאמה הרבה אטרקציות וכדאי לשלב את יער הבמבוק ביום טיול באזור.Tenryuji Temple  מקדש שנמצא ממש קרוב ליער הבמבוקים, כניסה עולה כסף, גנים מהממים! Okochi Sanso Garden

Okochi-Sanso Villa is one of the top sights in Kyoto. It rivals any of the city’s imperial properties, and you don’t need reservations to enter.

 

Formerly the estate of the famed film actor Okochi Denjiro (1898-1962), this sublime villa and surrounding gardens are now open to the public. Many people balk at the Y1,000 admission fee, but we think it’s worth shelling out to see this place, especially since the admission fee includes a nice Japanese sweet and a cup of hot matcha tea (hold onto your ticket in order to get these in the teahouse at the conclusion of the tour). The main house here is one of the finest examples of traditional Japanese residential architecture anywhere and the teahouse is a wabi-sabi gem.

 

But it’s the gardens here that really boggle the mind. Follow the standard route, which is clearly indicated with arrows, and you’ll see all the important parts, including a viewpoint that offers views across the whole city and a lovely little Shinto shrine. Frankly, we usually counsel visitors who are thinking of going through the admission process to see one of Kyoto’s imperial properties to skip the hassle and just come here. Here, there’s no application procedure and you can explore at your own pace – no following a tour guide with a group of strangers.

 

Giouji Temple

גנים ומקדשים מרשימים

Tiny Gio-ji Temple is one of the most scenic spots in Arashiyama. The thatched-roof main hall overlooking a moss-covered grotto is a magical sight.

 

Most tourists stream right past the entrance to Gio-ji Temple and adjoining Takiguchi-dera Temple, but that’s their loss. Gio-ji Temple, in particular, is one of the finest sights in Arashiyama. The thatched-roof main hall is tiny and there’s little to see inside, but viewed from outside, it’s superb. It presides over a grove of thick moss that just about begs you to lie down for an afternoon nap (keep in mind, of course, that you cannot walk on the moss, let alone lie on it). All in all, this is one of our favourite spots in Arashiyama.

 

Hours: 9:00~17:00 (Acceptance ended at 16:30)

Admission: 300 yen for general,

https://www.tripadvisor.co.il/Attraction_Review-g298564-d592023-Reviews-Gio_ji_Temple-Kyoto_Kyoto_Prefecture_Kinki.htmlAdashino Nenbutsuji Temple

מקדש ליד בית קברות עם 8000 פסלי בודה.

A touching temple at the top of the Arashiyama sightseeing district, you’ll find 8000 Buddhist statues here placed in memory of those who died without kin.

If you’ve walked the whole Arashiyama tourist trail from Tenryu-ji Temple to this distant mountain end of the road, you’ll find yourself at the base of the steps leading up to Adashino-Nembutsu-ji Temple, a temple dedicated to the repose of souls who have died without families to remember them. On the evenings of 23 and 24 August, a ceremony is held in which candles are lit throughout the groundOtagi Nenbutsuji Temple

מקדש קטן ושקט עם מעט מבקרים. מאפשר לחוות רוח של מסורת יפני בלי הפרעה תיירותית. בין המקומות היפים והמרגשים בקיוטו. אין ספור פסלים של בודה פוסלו על ידי אנשים רגילים בהדרכה של אומנים. לכל אחד אופי ויופי משלו. הפסלים מתמזגים עם טבע בצורה מושלמת. חוויה קסומה. שונה מאוד מכל מקדש אחר בקיוטו. לא צפוף בכלל. 

זהו סוג המקום שלא תרצו להציף אותו עם מטיילים של תיירים, אך יחד עם זאת אינכם יכולים שלא לספר על כך לאחר שתראו זאת. מקדש Otagi Nenbutsu הוא בקלות הדבר הטוב ביותר סביב Arashiyama, מכה את יער הבמבוק התיירותי (וזה רק כחצי שעה הליכה משם)! יש 

כאן למעלה מ -200 פסלים קטנים המגולפים על ידי בודהיסטים מסורים

 

אחר הצהריים – ערב פנוי

 • שוק Nishiki הוא ביקור חובה,אפשר לחזור לשוק כמה פעמים ולנסות בכל פעם דברים אחרים.שוק גדול המתפרס על פני מספר רחובות צרים ומקורים במרכז קיוטו ובו מבחר ענק של מוצרי מזון יחד עם ביגוד, צעצועים וכד’ – חוויה.יום 15 – יום שישי, 11/10

השלמות קיוטו

 

מקדש פושימי אינארי  Fushimi Inari Taisha

 

מרחק כחצי שעה ברכבת מקיוטו נמצא מקדש מקסים ביופיו. ייחודו בכך שחוץ ממבנה המקדש יש עוד אזור שלם שנמצא על ההר, בין העצים, ובו שערים (torii) צבועים בכתום בוהק. השערים צמודים זה לזה כך שהם יוצרים דרך מתפתלת בתוך היער. בנוסף יש במקום בית קברות קטן. החיה שמגינה על המקדש היא השועל ולכן גם בכניסה למקדש משני צידי השער יש שני פסלי שועל ובכל רחבי היער יש המוני פסלים של שועלים, אוחזים בפיהם גרגרי אורז או דברים אחרים. המראה מרהיב והשילוב של יער ירוק, שקט ושלווה מסביב ושערים כתומים “מוגנים” על ידי שועלי אבן דוממים, הוא פשוט נהדר! 

המקדש הכי יפה שהיינו בו בקיוטו, מקדש עם אלפי עמודים.  לבוא עם נעליים נוחות, יש עליה ארוכה עד למעלה’ הטיפוס לפסגת ההר לוקח כ-2-3 שעות. 

 כל שער כזה נתרם ע”י חברה שונה ביפן, והשם שלה כתוב עליו. זה כמו סצינה מסרט.

מומלץ לבקר לקראת הערב כששקט יותר או ממש מוקדם. אבל גם ביום נחמד מאד.
ליד inari station
 Rengeoin Sanjusangendo – מקדש 1000 הפסלים

 

אתר מאוד חשוב לבודהיזם ובו פסלים של 28 אלים אשר יקבלו את פניכם – מקדש 1000 הפסלים. אולם בנוי עץ (אורכו 125 מ’, עובדה ההופכת אותו למבנה העץ הארוך ביותר ביפן), בו מצויים פסלים מוזהבים. החצר עצמה יפייפה. וזה מקום טוב להתחיל להכיר דרכו את קיוטו.

המלצות אוכל:

 

 • Neuf – מקום שמגיש קרפים מצוינים. כדאי להגיע בצהריים כשיש עסקיות.
 • Demachi Futaba – דוכן של מוצ’י עם תור תמידי (ובצדק רב). ביקור חובה לכל אוהבי המוצ’י ולכל מי שעוד לא ניסה ומפחד להתחיל. מוצ’י הערמונים שלהם מומלץ במיוחד.
 • Usaginonedoko – בית קפה יפה בצורה נדירה, שמתמחה בקינוחים בהשראת מינרלים. היה טעים מאוד. קראו את הפוסט של גל בשביל להתרשם: http://streetfoodfighter.blogspot.com.br/…/usagi-no-nedoko-…
  • Sanjo-kai Shōtengai – זהו אזור קניות מקורה שאורכו פחות מקילומטר. הוא גדוש חנויות משפחתיות, למשל: מטריות, משקפיים, פוטונים, ירקנים…. כל מה שצריך לחיים נמצא שם וגם הקונים הם אנשי האזור, מה שהופך את הביקור שם להצצה נפלאה אל תוך החיים המקומיים, בניגוד להצצה אל רחובות מקורים כמו נישיקי מרקט הגדוש בתיירים, שבקושי ניתן לזוז בהם

 

 • Teramachi street shopping district – גם שוק, אבל גם מקום בילוי עם חנויות pachenko
 • Takashimaya Kyoto Store – כלבו עם מתחם אוכל טוב

 אטרקציות נוספות:

טירת ניג’ו – מופע אורות ב Nijo Castle מקום מושבו של השליט (השוגון). הטירה כוללת מבני עץ מרשימים, ומוקפת תעלות מים.

 

סיורים מאורגנים – https://www.kyotolocalized.com

 

איסוף מזוודות מהמלון ונסיעה לאוסקה, לינה באוסקה
יום 16 – יום שבת, 12/10

תחבורה ציבורית אוסקאה

 • באוסקה יש פאס מאד נוח לשימוש אשר ניתן לקנות בכל מכונה אוטומטית בתחנות מטרו אשר מקנה נסיעות חופשי בתחבורה הציבורית. הפאס בעיקרון עולה 850 ין ובמקרה של אוסקה הוא בד”כ משתלם כי נסיעה בודדת יכולה להגיע ל-300 ין ומעלה, והמרחקים מאד גדולים בעיר. הדיל הטוב ביותר הוא בימי שישי כאשר הפאס עולה 600 ין בהנחה: No My Car Pass. זה קיים רק בימי שישי וזה ממש משתלם. זה גם מקנה הנחות למיני אטרקציות בעיר, למשל כאשר מציגים אותו באקווריום של אוסקה הוא מקנה עוד הנחה של 100 ין. בקיצור מאד משתלם.
 • שדה התעופה הבינלאומי של אוסאקה, Kansai, מרוחק מאד מהעיר. מי שמתפתה לקחת מונית אליו או ממנו ישאיר לנהג לפחות 200 דולר (16,000 ין). פשוט חבל על הכסף אפילו אם אתם משפחה מורחבת. בעשירית המחיר לנוסע אפשר להגיע לעיר באמצעות שרות הרכבות היעיל של JR. למי שצריך להגיע לכתובת שמרוחקת מתחנת רכבת/תחתית כדאי להשלים את הנסיעה במונית מתחנת Tennoji (בדרום העיר) או Osaka/Shin-Osaka (בצפון).
 • למבקרים באוסקה רצוי, מומלץ ואף חובה לרכוש כרטיס של DAY PASS. קיימים שני סוגים: כרטיס ליום ב-2,000 ין או כרטיס ליומיים ב- 2,700 ין (זה הכרטיס שאינו כולל ביקור בעולם המים). הכרטיס מקנה נסיעות חינם ברכבת התחתית ללא הגבלה וכניסה לכ-25 אטרקציות מרכזיות בעיר (שיט בסירה, נקודות תצפית שונות, אונסאן-ספא, הטירה המפורסמת באוסקה ועוד). לכל מי שמגיע לביקור קצר באוסקה, ממליץ בחום לרכוש את הכרטיס הזה שיחסוך לכם המון כסף! ניתן לרכוש את הכרטיס בנקודת המידע לתייר בתחנת אוסקה.
 • מסקנות: לקנות כרטיס דו-יומי, לא לקחת מונית לשדה תעופה (ולדוק תחבורה לפני)

 

מערב אוסקה Osaka

 

Universal Studios Japan

חובה להגיע! מחיר: 7400 יין

אחד מפארקי הנושא הגדולים ביפן והמתחרה הגדול של פארקי דיסני שנמצאים בסמוך לטוקיו. הפארק העצום נמצא בחלקה הצפון מערבי של העיר (מצפון לאקאווריום) ובצמוד אליו נבנה מרכז קניות פתוח שמכיר חנות מפעל של גאפ ומסעדות רבות, ביניהן הארד רוק קפה אוסקה. במתחם זה ישנו גם מוזיאון קטן שמוקדש כולו לטאקויאקי – מעדן של כדורי בצק ממולאים בתמנון – שנמכר בכל פינה באוסקה ונחשב לאחד מהמאכלים המקומיים המאפיינים את העיר.

 

אחד הפארקים הכי כיפים שהייתי בהם בחיים שלי כל פרט ופרט הכי קטן מושקע בטירוף, המתקן של Harry Potter and the forbidden journey הוא אחד הדברים היותר מושקעים ומדהימים שיצא לי לחוות.

מבחינת הדברים הטכנים, קניתי כרטיס בlawson יום לפני ולא קניתי אקספרס פס, הגעתי לפארק בדיוק בפתיחה והיה בהחלט עמוס, רצתי ישר למתחם של הארי פוטר, עשיתי את מתקן ההיפוגריף כשזמן ההמתנה שלו היה רבע שעה, ואז רציתי לעשות את הforbidden journey והתור כבר היה 160 דקות. אפשר לנסות לשאול על סינגל ריידר. יש עוד המון מתקנים שווים בפארק, בכולם עליתי בסינגל.Osaka Aquarium Kaiyukan

האקווריום- מבנה מרשים בן מספר קומות שבתוכו בנויות בריכות ענק, בהן דגים וחיות ים מכל מיני אזורים בעולם- דולפינים, כרישים, אריות ים, פינגווינים ועוד. חוויה! ליד האקווריום יש מרכז קניות וטיילת שמשקיפה אל הנמל ואל הים. קרוב למקום יש גם גלגל ענק במיוחד שמואר בלילה וגם ממנו אפשר לראות את כל העיר מלמעלה.

 

מאכלס בין השאר דולפינים, מדוזות וכריש לווייתן באורך 4 מטרים. אחר כך תוכלו להסתכל על הים מזווית אחרת – מלמעלה: המצפה בקומה ה-55 של מגדל קוסמו הסמוך מאפשר תצפית של 360 מעלות על הים והאורות הנוצצים של אוסקה וקובה.

 

האקווריום העצום הזה ששוכן בחלקה המערבי של העיר, בסמוך לים, הוא אחד הטובים בעולם ולדעתי, הטוב ביותר שראיתי. הנושא העיקרי בו הם החיים סביב טבעת האש הפסיפית, אותה שרשרת הרי געש תת-ימית שמקיפה את הלוחות הטקטונים הפסיפים ושיפן יושבת בשוליה המערביים (ולכן מועדת לרעידות אדמה). בסמוך לאקוואריום ישנו גלגל ענק מרשים שמואר בלילות.תחבורה

 • רכבות של jr בלבד *בתוך אוסקה* כלולות (מה שנחמד וחוסך קצת נסיעות. לשם השוואה בטוקיו הוצאנו בארבעה ימים כאלף ין על נסיעות בתחבורצ).
 • המון רכבות והגוגל מאפס טיפה היה בדיליי אחרי הזמנים/רציפים האמיתיים.
יום 17 – יום ראשון, 13/10

 

מרכז העיר – Namaba

 

Dōtonbori‏‏

עוד אחד מסמליה של העיר. חלק זה של איזור נאמבה מהווה את המרכז של נאמבה והמרכז שלו הוא גשר אביסו (ולא דוטונבורי!) שמחבר בין רחוב הקניות אביסובאשי (Ebisubashi) לרחוב הקניות שינסאיבאשי (Shinsaibashi) ומהווה נקודת מפגש בעיקר לתיירים. מתחם דוטונבורי עצמו נמצא על הגדה הדרומית של תעלת דוטונבורי מצפון לתחנות התחתית נאמבה (Nanba – השם נאמבה נרשם עם נ’ אבל מבוטא עם מ’) וניפונבאשי (Nipponbasi) . האיזור כולו מאופיין בעשרות מקומות אוכל, חנויות והמוני תיירים.

גשר אביסו הוא כאמור ליבו של האיזור כולו ומה שמזוהה איתו הכי הרבה אלו שלטי הניאון העצומים של בירת אסהיי והאיש הרץ של גליקו, החברה שמייצרת את הפוקי הידוע.

 אוכל

מגוון האוכל באוסקה הוא עצום וטווח המחירים נע מארוחות בפחות מ-500 ין ועד מסעדות פאר של עשרות אלפי ין. גם במקרה זה, פיזור מקומות האוכל דומה לפיזור איזורי הקניות. מתחם אומדה מכיל עשרות מסעדות, ברים, בתי קפה ומועדונים שונים. בגלל אופי הנדל”ן איזור זה מעט יקר יותר לעומת איזור נאמבה שהוא הלב הפועם של חיי הלילה באוסקה

  • Dotombori Kamukura Sennichimae – אם אתם רוצים ראמן, זה המקום. יש יותר מסניף אחד באוסקה. מזמינים במכונה בכניסה, מתיישבים ותוך דקות מקבלים ראמן טרי ומהביל
  • Rikuro’s cheese cake לא יכולנו לפספס את העוגה המפורסמת של האינסטגרם! עוגת גבינה רוטטת- ממש טעימה,לא ממליצה לכאלה שאוהבים ממש מתוק אלה לכאלה שאוהבים טעם מעודן
  • Sukiya Namba Rakuza shop  רשת אוכל זולה מאוד (יש מנות בפחות מ-500 ין). מנות של אורז עם בשר בקר (או חזיר) חתוך לחתיכות ומוגש עם רטבים ותוספות שונות.
  • רשת Matsunoya – רשת טונקטסו שזה שניצל יפני. מזמינים אוכל במכונה בכניסה, מגישים את הפתק שיוצא מהמכונה למלצר/ית ומחכים לאוכל.
  • רשת Yoshinoya – דומה לסוקיה אבל יכולה להיות זולה יותר
  • CoCo Kare – רשת מסעדות הקארי הגדולה ביותר ביפן. בד”כ אוכל יפני הוא בעל טעמים מעודנים וגם החריף לא ממש חריף אבל פה ניתן לקבל קארי חריף אש אם רוצים.
  • Sennariya‏ רשת מסעדות סושי איכותית למדי במחירים סבירים.

 

 • Maidreamin Osaka Namba ארוחת בוקר / קינוחים – מומלץ מאוד בטריפאדביזור
 • Brooklyn Roasting Company Namba מקום שמוכר קפה מעולה ולא את הנוזל החום שהיפנים למדו מהאמריקאים להכין. נמצא באותו מתחם של הפיצריה Tokken.
 • פיצריה Tokken – פיצה מעולה עם תוספות מגוונות ושמות משעשעים למדי לפיצות (פיצה עם עשבי תיבול שונים נקראת ‘ספייס גירלס’). נמצאת מתחת למסילה בחלק הדרומי של תחנת נאמבה (מדרום לנמאבה פארקס).

 

  • PABLO, the Freshly Baked Cheese Tart Specialty Store רשת טארט מומלצת

 

 • Anngon‏ מסעדה ויאטנאמית מצוינת. נמצאת קרוב לתחנת שינסאיבאשי.  

 קניות

 

 • BOOKOFF רשת יד שניה של מותגי יוקרה
 • Zepp Namba‏
 • Orange Street מאופיין בחנויות בגדים ודברים אחרים. מזכיר קצת את איזור הארגו’וקו שבטוקיו, רק בקטן יותר.
 • GU רשת בת של יוניקלו, מומלצת
 • Flying Tiger 美國村店 רשת חנויות בעיקר לאביזרים, פיצ’יפקס שונים וכדומה – Flying Tiger. זו רשת מדנמרק במקור (או שאולי מארה”ב?), אבל היא מגניבה
 • America-mura אמריקה מורה (America Mura או Ame Mura) הוא מתחם של חנויות קטנות ומגניבות בדומה לאיזור הארג’וקו בטוקיו. המתחם נמצא ממערב למידוסוג’י (Midosuji) (הרחוב הראשי שחותך את נאמבה מצפון לדרום מכיוון תחנת שינסאיבאשי עד תחנת נאמבה). אם לא הספיק לכם כל החנויות שבטאקשיטה, זה המקום בשבילכם! מאות חנויות (הרוב יד שניה), רובם זולות, כיף להסתובב שם, היינו שם כמה שעות טובות!
 • Muji Daimaru Shinsaibashi רשת קניות מומלצת

 

 

בילויים
העניינים מתחילים ממש מאוחר בסופי השבוע. הרחובות ריקים ודברים סגורים עד סביבות הצהריים. 

עסקים רבים פועלים עד מאוחר (כנל לגבי הרכבות ו סאבווי) – יש מועדונים וברים רבים מפוזרים מדרום העיר ועד umeda .

 • 200yen bar moonwalk 難波千日前店 –  רשת ברים עם קוקטילים מגניבים, יש כמה סניפים באיזור, 200 יין לקוקטייל
 • PC and Retro Bar Space Station – השם אומר הכל. אולי אחד מהברים היותר מגניבים שיצא לנו לצאת אליו. אם אתם בני 35-45 ואהבתם משחקי וידאו בילדותכם זה המקום עבורכם. יש שם מבחר של קונסולות עתיקות עם משחקים שלא ראינו כבר עשרים או שלושים שנה (באבל באבל, דיגר, האחים מריו, בורגר טיים, פרוגר). המשקאות במקום יקרים אבל אף אחד לא מכריח אותך לשתות או לאכול (כ 700 ין לבירה). כל המשחקים בחינם. תשתדלו להגיע לפני 20:00 לתפוס מקום (פתוח מ 19:00). 

הקונספט פשוט – זה בר, ובמקרה הוא גם מלא בקונסולות מכל הזמנים (SNES וצפונה כמיטב זיכרוני) ואפילו ניתן לשחק במשחקי סטים (Steam( עם ג’ויסטיקים של אקס-בוקס.

הקטלוג מרשים ומלא במשחקים נוסטלגים שכמעט והספקנו לשכוח מהם. יש מבחר רב של משחקים המיועדים לקבוצות (שני אנשים ומעלה) – שהם ללא ספק הכיף האמיתי.

גם למי שלא מרגיש (או מרגישה) טבעי עם שלט ביד, וגם אם ההישג הכי גדול שלך במשחקים זה שלב תלת-ספרתי בקאנדי קראש, שווה לנסות! לא תצטערו.

 • Osaka Club Ammona מועדון הלילה הראשון שיצאנו אליו באוסקה, והוא זה שהצית בסופו של דבר לילה-אחרי-לילה של הוללות ושיכרה באוסקה. מועדון גדול בגודלו המרבה לנגן מוזיקת מועדונים קלאסית – r&b, היפהופ, וכיוצא בכך. היה מפוצץ מהרגע שהגענו ועד שהלכנו (ארבע בבוקר), והיינו עוד נשארים אם היו נותנים לנו. מועדון מלא במקומיים ומקומיות יפות, עם מעט מאוד מערביים. תמיד שמחו לראות אותנו לאורך הערב, רקדנו איתנו, וגם בחלק מהמקרים התחילו איתנו. המקום מציע לוקרים לתיקים קטנים ומעילים. כלולה שתייה בכרטיס הכניסה. לא ניתן לעשן ברחבת הריקודים, אלא בפינת העישון בצידה.  מועדון עם מוזיקת מיין סטרים בעיקר. אווירה ממש טובה, המקום מפוצץ תמיד וגם כאן הערב התחיל רק בסביבות 12
 • The Drunken Clam – בר מעולה עם קריוקי, הברמנים דוברי אנגלית, הרבה תיירים שמחפשים להתמנגל, ממש כיף שם אני ממליץ בחום למי שרוצה להכיר אנשים בכיף. משקאות ב-700 יין.
Sakai-suji 

רחוב סאקאי שלאורכו יש עשרות חנויות אלקטרוניקה ותחביבים. חנויות רבות מוכרות ציוד אלקטרוני יד-שניה במחירים נוחים ובמצב מעולה. בחלקו הדרומי של הרחוב נמצא מתחם מגדל טסוטנקאקו. ברחובות הצדדיים יש חנויות קטנות וסדנאות של בעלי מלאכה (קצת מזכיר את איזור הרצל בתל אביב…).יום 18 – יום שני, 14/10 – חג הבריאות הלאומי.
יש מצעד וחגיגות בעיר.

 

צפון העיר – Umeda

 

קניות

המבחר של החנויות עצום בין אם מתחמי יוקרה באזור umeda או ב odoyabashi או חנויות רחוב בדוטונבורי. כמובן לא לשכוח את דונקי החביב – המבחר והמחירים טובים nהמקבילה בשינגוקו. ממליץ לקנות ביציאה גם שק לאריזה קלה של הקניות (500 ין). אומדה סקיי בילדינג

floating garden observatory – גורד שחקים שניתן לעלות על הגג שלו במעלית מהירה ולראות את כל אוסקה מלמעלה- ההרים מסביב לעיר, הים, האיים השונים מהם מורכבת העיר והגשרים העצומים שמחברים בין האיים. נהדר למי שלא סובל מפחד גבהים. יפה בהרבה מזאת של המקבילה החינמית בשינג׳וקו (גילוי נאות – לא היינו עדיין ב Tokyo skytree והכניסה ל observatory באוסקה עולה 1000 ין).

 

 ה1000 ין לאדם שעולה לעלות את האקסטרה קומה ממש לא שווים את זה. היה יום גשום, יכול להיות שביום יפה זה יותר נחמד. קומה 39 שהיא תצפית סגורה בשונה מהגנים הפתוחים בקומה 40. לדעתי עדיין שווה להגיע, הנוף מאוד יפה! העלות היא 1500 ין. ישנה גם אופציה זולה יותר: אפשר לעלות לקומה 29 לבית קפה, להזמין קפה ולצפות מהנוף משם. חיסכון של בערך 1000 ין. בנוגע לזמן ההגעה, תנסו לכוון לאיזור 5 וחצי (שקיעה). התורים קצרים משמעותית מהערב, ותזכו לראות את העיר באור יום וגם בחושך.

 

הבניין עצמו מאוד מרשים ויש נקודות ישיבה נוחות, בתי קפה, והכי חשוב – תצפית פתוחה לקו הרקיע המאוד מרשים של אוסקה. ההמלצה שלי – תעלו עשר דקות לשקיעה ותישארו לחשיכה…

 

 

 • מסעדה איטלקית ליד – Alto Tritone,  פסטות תוצרת בית
 • Kiddy Land Osaka Umeda – חנות צעצועים שווה
 • Beams – אחד המותגים המפורסמים והמוערכים לאופנת רחוב ביפן
 • Daimaru Umeda – אחד הקניונים הגדולים באוסקה
 • Flying Tiger – רשת חנויות בעיקר לאביזרים, פיצ’יפקס שונים וכדומה – Flying Tiger. זו רשת מדנמרק במקור (או שאולי מארה”ב?), אבל היא מגניבה
 • BEER HOUSE molto!!  – ממוקם בקומה ה-31 של מגדל גרנד האנקיו במתחם אומדה. הסיבה העיקרית לשבת דווקא שם היא הנוף העירוני של אוסקה. בירות שונות, חלק מהן בירות קראפט מצוינות. 

 

 • Nakazakichō Station – שכונה היספטרית ומגניבה עם המון חנויות בוטיקיות שמושלמות למתנות. יש בה את חנויות התכשיטים הכי מיוחדות שראיתי, וגם שוק גדול של אוכל, מסעדות, בתי קפה וחנויות. בשוק יש דוכן צ’יפס בשם Mikkouya, שמגיש צ’יפס טעים-טעים מבטטה עם דבש.יום 19 – יום שלישי, 15/10 

סהר חוזר בבוקר, רועי חוזר בערב

 

השלמות – דרום העיר

Tsutenkaku‏

מגדל טסוטנקאקו (Tsutenkaku) – שם המגדל הנמצא בחלקו הדרומי של רובע נאניווה, משמעו ‘המגדל שנוגע בשמיים’. נבנה במקור ב-1912 בדוגמת מגדל אייפל ושער הניצחון והיה מחובר ברכבל לפארק שעשועים סמוך. בשנת 1943 נפגע קשות בשריפה אך במקום שישופץ, הוא פורק והברזל שלו שימש למאמץ המלחמתי. לאחר המלחמה, הקימו התושבים לובי להקמת המגדל האהוב מחדש. לשם כך הוקמה חברה פרטית בשם ‘טסוטנקאקו קאנקו’ והמגדל החדש עוצב כמגדל בעל שמונה פאות. המגדל מפורסם גם בזכות תאורת הנאון שלו שבולטת למרחקים בלילות וצבעה משתנה לפי העונות (בעונת הסאקורה צבעה ורוד). הכניסה אליו היא דרך המרתף שתחתיו ועליה לתצפית עולה 700 ין למבוגר. סביב המגדל ניתן למצוא מספר גדול של מסעדות קושיקאצסו – ירקות, בשר ודגים בטמפורה. 
Harukas 300

מגדל אבנו הארוקאס (Abeno Harukas 300) ומתחם תחנת טנוג’י – מגדל זה בחלק הדרומי של טנוג’י, נחשב לגבוה ביותר ביפן נכון להיום. ה-300 בשם המגדל מעיד על גובהו – 300 מטרים. במגדל שתי נקודות תצפית – אחת בקומה ה-16 אליה ניתן להגיע ללא תשלום. בקומה זו נמצאים גם מוזיאון לאמנות ובית קפה מצוין; השניה, בקומות 58 עד 60. הגישה לתצפית העליונה היא מהקומה ה-16 והעליה אליה כרוכה בתשלום של 1500 ין. בקומות התחתונות של המגדל ישנו כלבו הנחשב לגדול ביותר ביפן. הוא משתרע על שני בניינים המחוברים ביניהם ונמתח לגובה על 9 או 10 קומות (לא כולל קומות תת קרקע שמכילות כמו בכל כלבו, קומות אוכל ומעדניות). בסמוך למגדל נמצאת תחנת טנוג’י שהיא אחת מתחנות הרכבת הגדולות באוסקה וגם היא מכילה דיפאטו (נגזרת יפנית מהמילה Department store). מצפון לתחנה ולמגדל נמצאים מקדש שיטנוג’י וגם פארק וגן החיות של טנוג’י.Spa World

בניין בן 8 קומות בהן 3 הקומות הראשונות הן בית מלון, קומות 4 עד 7 בית מרחץ ענק עם מרחצאות בסגנונות שונים מאסיה ואירופה, וקומת הגג היא מתחם בריכות עם מגלשותShitennoji‏

מקדש שיטנוג’י (Shitennoji) – כמו כל עיר אחרת ביפן, גם אוסקה מלאה במקדשים בגדלים שונים. הגדול ביותר הוא המקדש הזה שנמצא ממזרח לאיזור נאמבה, בחלק הצפוני של רובע טנוג’י (Tennoji). המקדש הוא מקדש בודהיסטי ונחשב לאחד העתיקים ביותר ביפן. הנסיך שוטוקו הקים אותו בשנת 593 לספירה אך המבנים שבו נבנו מחדש מספר פעמים לאורך השנים, בפעם האחרונה, ב-1963. אחד המבנים הבולטים במקדש הוא פגודה בת 5 קומות. בכל 20 ו-21 לחודש נערך במתחם המקדש שוק פשפשים שבו כ-300 דוכנים בהם ניתן למצוא כל דבר כמעט. 

 

מסעדות באיזור

 • Okonomiyaki Chitose
 • Curry Yakumido מקום ראשון בטריפאדבייזור, יש גם טבעוני,  אנגלית מצוינת, ולכן היה לנו צ’אט מעניין בינינו. הוא יכול להסביר הרבה על אוסקה, והעניק הצעה על כמה מקומות מעניינים באוסקה ובהירושימה. אני ממליץ על המקום הזה לאנשים שרוצים לטעום אוכל טוב באמצע האזור המקומי באוסקה.חנויות באיזור:

 • graniph‏ – בגדים עם הדפסים מהממים במחירים שווים 
 • Beams, BOOKOFF, 

 

בילויים באיזור:

Tins Hall ティンズホール 

בר ותיק ביפן הקיים כמעט עשרים שנה באותו מיקום, ועדיין מצליח לשמור על זרם לקוחות קבוע ונאמן. הבר ידוע באווירה הנעימה שבו ובמדיניות המכניסה, לפיה כולם מוזמנים להגיע לבר. התפריט מורכב ממנות טריות הכוללות מאכלים קלילים כמו סלטים וסנדביצ´ים וגם המבורגרים ופיצות, הכל עשוי במקום. בסופי שבוע הבר מארח די.ג´יי והופעות חיות.

 

אטרקציות נוספות:

טירת אוסקה – נבנתה לראשונה ב-1583 ונהרסה ונבנתה מחדש מספר פעמים. במלחמת העולם השניה, אחרי הפצצות אמריקאיות מסיביות על העיר, נחרבה הטירה לאחר שנפגעה בהפצצות והתחמושת שאוחסנה בה התפוצצה. ב-1995 אישרה הממשלה היפנית שיחזור נוסף של הטירה והמבנה המרכזי המשוחזר בנוי מבטון (בניגוד לשחזורים אחרים הבנויים מעץ). הטירה עצמה ריקה אך במתחם נמצא המוזיאון של העיר אוסקה ובנוסף קבורה במתחם קפסולת זמן שנקברה שם בסוף יריד אקספו שנערך בעיר ב-1970. ,מקום מהמם, פארק עם עצים מהממים, אכלנו שם גלידה טעימה מאוד milk (הטעם) ויש גם עם תה ירוק.

 

הר Minoh – שמורת טבע במרחק של חצי שעה נסיעה מתחנת אומדה ובעלות של 270 ין. אחרי שיוצאים מהתחנה בעיירה מינו וחוצים את הכיכר נכנסים למסלול הליכה של כ-45 דקות שמסתיים במפל מים בגובה 30 מטרים. בעונות התיירות יש לאורך המסלול חנויות קטנות ודוכני אוכל המוכרים חטיף שהפך לסימן ההיכר של הפארק – עלה מייפל יפני מיובש ומטוגן ומצופה בטמפורה. חטיף זה נמכר בעיקר בעונת הסתיו אך גם עמוק לתוך החורף.מאמרים נוספים
נהנתם מהמאמר? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן