חווית הסקי בקבוצה מזווית הראיה של גולש מנוסה

למען המנוסים שביניכם המתלבטים דרך איזו חברה לנסוע לסקי, שוחחתי עם בחור מקסים שסקי היא אחת מפעילויות הספורט האהובות עליו והוא חיפש את ה‘יתרון’ שיגרום לחופשה להיות איכותית – קריאה מהנה (:

מאת: איילת יובל דרזנר ayd1974@gmail.com

איך הגעת לטיולי ברק ?

“חברים סיפרו לי שיש בחור בשם ברק שמפרסם בפייסבוק טיולים, אז קראתי ונרשמתי. הייתי ב- 2 טיולים, הראשון לרומניה והשני הסקי.

האם התנסית בעבר בסקי ?

כן. בפעם הראשונה שעשיתי סקי נסעתי עם חבר והיינו בקלאב לנד. הכרנו שם כמה ישראלים והיה חיבור. בפעם השניה נסעתי עם ישראלים אחרים ולא נהניתי במיוחד ואני מודה שבחופשת הסקי עם טיולי ברק, מתוך כל 3 הפעמים שעשיתי סקי, נהניתי הכי הרבה.

איך היתה ההדרכה הפעם ?

ההדרכה היתה מעולה וכבעל ניסיון הייתי מרוצה מאוד ואני לא רואה הבדל בין ההדרכה ב”בנסקו” להדרכה במקומות אחרים. בכל מקרה, שיהיה ברור, שברק לא אחראי על המדריכים באתר.

האם הכרת מישהו מקבוצת  ברק לפני הטיול ?

בחופשה הראשונה ברומניה לא הכרתי אף אחד ולדעתי זה יתרון גדול – למי שמתלבט. לחופשת סקי נסעתי עם חבר ובקבוצה היתה גם מישהי שהכרתי ברומניה ועוד מעט שנתיים שאנחנו מכירים – שזה היתרון הגדול והברור של טיולי ברק.

יצא לי לדבר עם אנשים על העניין הזה ואני יכול לומר שאני בחור דיי חברותי והתפיסה המיושנת היא שטיול מאורגן זו קבוצת פנויים פנויות, שיש בה כל מיני אנשים מוזרים ופחות חברותיים והופתעתי לטובה. 

לחופשת סקי באתי עם חבר והצעתי לו להביא עוד 2 חברים שלו, כך שהיינו קבוצה קטנה של 4 אנשים בתוך הקבוצה הגדולה של טיולי ברק וזו היתה חופשה נהדרת.

אנשים מגיעים לטיולים בגלל שת’כלס רובם בני 30 פלוס, בסטטוס רווקים או פנויים ויש גם כמה זוגות. לחברים של הרווקים יש זוגות נשואים שלרובם כבר יש ילדים והם לא יכולים להתפנות ולקחת חופש וזה נהיה דיי קשה להוציא אותם מהארץ. 

מה עושים בחופשת סקי ?

חופשת סקי אינה חופשה רגילה שמאורגנת לאיטליה, רומניה או לכל מקום אחר. מדובר בדיל. בבוקר והצהריים מתחלקים לפי קבוצות, עושים הדרכה ומתאמנים. האתר נסגר סביב 15:30-16.00 ואז רוב המטיילים באים לHAPPY HOUR  כדי לשתות, לשתף בחוויות ולצחוק.

איפה HAPPY HOUR  מתקיים?

המיקום שלו תלוי באתר עצמו. בבנסקו יורדים מהאתר והפאב נמצא קרוב.  חשוב לומר שלא כולם באים לשם כיוון שאנשים עייפים מאוד שכשמסיימים יום אימון.

כבעל ניסיון, תאר את התחושה של לעשות סקי, למי שלא התנסה

התחושה היא כמו לונה פארק. עליות וירידות – זו חוויה אדירה. זה כמו מגרש משחקים למבוגרים.

איך מתמודדים עם הטמפרטורה ?

הקור שחווים שם אינו הקור שחווים בישראל, בגלל שהלחות שם שונה ואת לא מרגישה כמו שקר לך בתל אביב. בתוך המלונות חם, וכשיוצאים לסקי מתלבשים חם ואת כמעט ולא מרגישה את הקור כי את בפעילות פיזית שמחממת את הגוף. 

למשל כשאת חושבת על 5- זה נשמע רע, אבל ת’כלס, זה לא קור נוראי.

חליפת הסקי מאוד מגנה מפני הקור. אני לא יודע איך להסביר את זה שב- 3 חופשות הסקי שהייתי, ואני לא אדם שסובל מחום, הקור לא הפריע ולעומת זאת בחורף הישראלי לפעמים קר לי בבית.

חשוב שאציין שחופשת סקי היא חופשה שחוזרים ממנה עייפים. היא אומנם מאוד כיפית אבל צריך לפחות עוד יום בבית למנוחה.

לבלות עם אנשים שאתה לא מכיר, שהם גם לא מטיולי ברק

בחופשה הזו בגלל שמתחלקים לפי רמות הייתי עם 3 – 2 אנשים מקבוצת ברק והשאר ממקומות אחרים בעולם. כולם באים לאותה מטרה ומהר מאוד משתלבים ובעיני זו הזדמנות מעניינת לדבר עם אנשים מכל העולם. 

בשעת HAPPY HOUR ובערב, רוב קבוצת ברק התרכזה יחד כדי לחלוק בחוויות ולהכיר אחד את השני. אני חזרתי לישראל עם חבר שלא הכרתי עד הסקי ולא מזמן נסענו יחד לקובה. 

הגיבוש הוא הרבה פחות טוב בחופשת סקי מאשר בחופשה באתר אחר, מאחר שבסקי מתרכזים באימון הגלישה ומבלים, בין היתר, עם קבוצת אנשים זרים. לעומת זאת בטיולים שאינם סקי, כמו רומניה, נמצאים עם האנשים מקבוצת ברק 24/7 ולכן מצליחים להכיר הרבה יותר לעומק.

חוויות כקבוצה

מאחר שהגעתי לרומניה עם חבר והוא הביא עוד 2 חברים, באחד הערבים היינו בחדר והזמנו עוד אנשים מהקבוצה של ברק ובגלל שיש אווירת רווקים, יש גם קצת פלירטוטים באוירה טובה שמשאירה חיוך.

בזכות העובדה שברק מכניס את כולנו לתוך החיבור הקבוצתי, גם על ידי קבוצת ה Whats Up, אנשים שולחים הודעה שהם מציעים לצאת ויש פה ‘ברירת מחדל’ חברתית שמאוד מקלה ותורמת כי את יכולה לבחור אם להצטרף, להישאר במלון או ללכת עם חברה למקום אחר והכל מקובל.

חוץ מלצאת לפאב לשתות יש עוד סוגי בילוי ?

יוצאים למסעדות ובתי קפה.

הולכים לספא שבמיוחד כשהגוף כואב זו דרך טובה להירגע.

אפשר לעשות “חתולי שלג” ו”סנובורד”.

אני חושב שלמצוא חברים חדשים לחיים ולטעמי גם הסינון שברק עושה הוא סינון של אנשים טובים. במקומות אחרים הסינון יהיה אחר ומהפעמיים שטיילתי איתו אני מאוד ממליץ ומאמין שעוד אצא לטיולים שלו.

מאמרים נוספים
נהנתם מהמאמר? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן