באתי לטיולי ברק וחזרתי עם BFF (Best Friend Forever)

כתבה איילת

ביום ראשון אחר הצהריים הרמתי טלפון לנירית ואחרי השיחה איתה ברור לי לגמרי מה שיהיה ברור גם לכם עוד מעט: טיולי ברק הוא המקום לגלות “עולם של חברים.” 

“תשמעי, טיילתי בהרבה טיולים וזו הפעם הראשונה שנחשפתי לרמת אוכלוסייה מאוד איכותית, אנשים אקדמאים, אינטליגנטים, בחתך גילאים שהרגשתי בו נח והכי חשוב שיש המון שפה משותפת.

קצת לפני הנסיעה ביליתי באירוע חברתי והכרתי מישהי הכרות ראשונה ונעימה ולכן כשראיתי את שמה מופיע ברשימת הנוסעים יצרתי קשר והחלטנו שיהיה לשתינו נח ללון באותו חדר.

תכל’ס, הזמן שאנחנו שוהות בחדר יחד הוא מועט. קמת בבוקר, התארגנת במקלחת, השתדלת להשאיר את המקום נקי למי שתבוא אחרייך. בסוף הטיול היומי חזרת לחדר, התקלחת והרבה פעמים רובנו יוצאים לבלות, כך שאין הרבה צורך להתרגל לשותפה שלך ולשוני ביניכן. אם המזל בירך אותך ונוצרה כימיה, אז בכיף מתייעצות מה ללבוש הערב, ממליצות על קוסמטיקה אישית, משתפות קצת בסיפורים אישיים, מקשקשות קצת על החוויות, יושבות יחד בחלק מהארוחות ואני מאוד קלילה בעניין הזה. 

בנוסף, אני יודעת שברק משתדל לצוות לפי גילאים, דואג לשכן את המעשנים באותו חדר, וגם אם אין כימיה עם האדם בחדר זה לא סוף העולם.

בהתחלה כולנו בוחנים האחד את השני, באופן אינסטינקטיבי. לאט לאט מדברים בזמן הטיסה או למשל בזמן הנסיעה בתחבורה הציבורית. אחרי ‘סמול טוק’ והקשבה למה שאנשים מספרים ואיך שהם מגיבים, את מרגישה מי “בראש שלך” ובאופן טבעי נרקמת תחושת חיבור שאיתה את חוזרת לארץ.

את אחת מחברות הנפש שלי הכרתי לאחר שחזרנו לארץ. במהלך הטיול יצא לנו לשבת פעם או פעמיים לדבר. חזרנו בתקופת החגים ופחות מ – 24 שעות אחרי הנחיתה, אחד החברים מאזור המרכז ארגן מפגש בבית קפה והזמין את כולם. הגיעו הרבה אנשים ובפרט אנשי המרכז שהכי קרוב להם ואני משערת שהם קצת יותר ספונטניים. 

אני רוצה לציין, שלפחות בעיני, תקופת הטיול היא זמן קצת לחוץ ולא בנויה להכרות עמוקה מכיוון שאת רוצה להספיק לראות כמה שיותר וכל אחת ואחד והסקרנות שמתעוררת בהם ביחס לאתרים ולנופים.

לכן, את החיבור עם האנשים מ טיולי ברק את מגלה אחרי הטיול. כשיש יוזמה של חברי הקבוצה להיפגש, את יושבת בנחת, עם הקפה ההפוך או הבירה, במגרש הביתי שלך ואז מדברים ‘באמת’ ולא בקטע של ‘כאן ועכשיו’ כי צריך להעביר את הזמן עד שנגיע ליעד הבא.

חזרנו מסין לפני שנתיים וחצי ובזמנו חשבנו שאחרי כמה זמן החיבור בין האנשים ידעך, אבל הקבוצה עדיין מחוברת. אולי זה ישמע קלישאה אבל זכיתי להכיר גברים ונשים שנכנסו לחיי והם חלק מהחברים שלי. רבים מהקבוצה מגיעים לחתונות, לימי הולדת ולאירועים קטנים אחרים וחשוב לא פחות שאלו שהתחתנו מצרפים את בני הזוג לקבוצה הגרעינית. 

האם תמליצי לאנשים לבוא טיולי ברק ?

בהחלט, בלי להתלבט בכלל. בחוויה שלי, לפעמים חלק מהמסלול או מזג האוויר לא היה לטובתנו, אבל ברגע שהחיבור החברתי טוב, הטיול שווה את הכל. 

כשאתה צעיר בנפשך ורוב חבריך התמסדו, אתה מחפש עם מי לטייל ולבלות, וזו דרך מעולה להגדיל מעגל חברתי עם אנשים מצוינים

כשאת נמצאת בשנות ה 30 לחייך להכיר חברה שהופכת לנפש תאומה, זה כבר לא טריוויאלי. גם אותי הפתיע שהתחברנו כל כך חזק ושנהיינו חברות FOR LIFE כי לא מדובר פה בחברות בגלל ששתינו חוות הריון באותה תקופה או כי הילדים בגן ביחד. החיבור נוצר בזכות עצמך.

ולסיום חשוב לי לומר שעדיף להגיע בלי ציפיות וללא שיפוטיות, תגיעו לטיולי ברק עם ראש פתוח ותוכלו להנות הרבה יותר.”

מאמרים נוספים
נהנתם מהמאמר? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן