אהבה בשחקים

על הקשר בין אהבה וטיולים. מפגשים מהסוג האחר.

נגה פסו

סיגלית ממשיכה לספר לי על דני ועל ההבדלים שלא שינו דבר ביניהם – 

“אני ממוצא טריפוליטאי, באה מבית מ פ ו ר ק לחלוטין יש לי 12 שנות לימוד, ודני, בן 42, פולני, שבא ממשפחה מהממת שהכול בה מושלם לטעמי, הוא מלומד מאוד ועובד בחברת היי-טק גדולה, יש לו בית משלו בהוד השרון והוא די מסודר בחיים”.
“דני אמר פעם, (הוא לא זוכר את זה , אבל אני לא אשכח לעולם!), הוא אמר: ״חיכיתי לך 42 שנה”.
דני מאוד אוהב לעבוד הוא ממש נהנה מזה. ועובד הרבה שעות ביום (10 שעות), וגם שהוא מגיע הביתה הוא ממשיך לעבוד. מרוב שהיה עסוק בעבודה לא מצא זמן לזוגיות גם הנסיעה הספונטנית לטיול עם אנשים שאתה לא מכיר הייתה סוג של התנסות חדשה עבורו”.

ואיך קרה שנפגשתם בטיול?
“ראיתי את דני במפגש מטיילים שלפני הטיול והוא מצא חן בעיניי, ולפי מה שהוא מספר גם אני מצאתי חן בעיניו אבל במהלך הטיול עוד ועוד בנות ראו את הפוטנציאל הזוגי וניסו את מזלן ובאמת קרה שבסוף הטיול דני יצא אם מישהי אחרת והם נהיו זוג לתקופה קצרה.
לא אני ולא דני יצאנו לטיול בשביל להכיר בן/בת זוג יצאנו לטיול להכיר אנשים בגילנו כדי להגדיל את מעגל החברים”.
“יצאתי לטיול עם ידיד שלי וחשבו בהתחלה שאנחנו זוג.
דני היה במערכת יחסים עם מישהי אחרת שתפסה אותו במהלך הטיול… כנראה שזה לא החזיק הרבה זמן כי שבוע וחצי אחרי הטיול הוא התקשר הייתי מאוד חולה הוא בא לבקר….. ומשם הכול היסטוריה”.

אפילו שסיגלית ואני נפגשנו באירוע נטול כסף, סיגלית קנתה את תשומת ליבי, לא יכולתי להפסיק ולהתעניין באהבה בשחקים שסיגלית מצאה לה כך פתאום. ולתהות אם זה מקום חדש ושונה ממה שחיפשתי בו עד עכשיו. 

האם העבודה שהכרתם בטיול ולא בכתב למשל בצ’אט כלשהו באינטרנט עזרה לקשר להיבנות יותר בקלות לדעתכם?
“כן בהחלט. דני ראה אותי בטיול במצב הכי רגיש שלי ( הרגשתי מאוד רע בטיול – קליקות קיבה ) וגם בלוק הכי טבעי שלי אבל למרות ההרגשה הרעה השתדלתי להיות שמחה ולהנות מהטיול. הוא אהב בי את זה שלמרות כל ההרגשה הרעה של המשכתי להנות ולשמוח ולא ויתרתי”.

האם העובדה שהכרתם בדיוק הקלה על המשך הקשר? (נשמע שהתחלתם מהקשה (להיות ביחד 24/7 כל הזמן בחו”ל), אל הקל (שזה לצאת ולהיפגש מידי פעם).
“האמת היא שמהרגע שהתחלנו לצאת בהתחלה היינו ביחד 4 ימים כל שבוע ואחר כך נסענו לברזיל לחודש וחצי של ביחד שהיו כיף לא נורמאלי. ומשם כבר היה טבעי שנעבור לגור יחד”.
“הטיול היה בסוכות 2014 (ספטמבר) התחלנו לצאת כחודש אחרי שחזרנו לארץ בתחילת דצמבר 2014 לאחר מכון חודש וחצי ברזיל חצי חודש מרץ וכל חודש אפריל ב16/8/15 התחתנו!”

שנייה לפני שאנחנו נפרדות, היא אומרת לי:
” לא קל להיות לבד / – רווק/ה הבדידות לפעמים הורגת. אבל….. לא קל גם להיות יחד !!! ממש לא!!! לפעמים אני חושבת שאפילו קשה יותר…. אבל צריך להילחם על הזוגיות ולהתפשר בזוגיות ולקבל את השונות בזוגיות כי לפעמים מגלים דברים שלא אוהבים בבן/בת הזוג ושלא ראינו לפני…. אבל בשביל זה אלוקים ברא לנו את הפה נניח הכול על השולחן ונדבר על הדברים וניראה מה אפשר לעשות כדי לסדר את מה שלא בסדר”.
“וצריך גם לדעת לקבל ביקורת – מאוד חשוב!!! זוגיות זה קשה – אבל זה גב – זה תמיכה נפשית חזקה! זוגיות טובה יכולה להרים ולקחת למקומות כי טובים שיש. אז אל ייאוש -היא קיימת, (האהבה, הזוגיות), רק צריך לתת לה צ’אנס”.

רגע לפני שנטרקה הדלת וחזרנו כל אחת לחיים שלה, שאלתי אותה על חברת הטיולים שבה נפגשו, קוראים לחברה “טיולי ברק”. הרגשתי שאני חייבת לדבר עם ברק, יוזם ומוציא לפועל של האהבה בשחקים של סיגלית ודני, ושל עוד זוגות שנפגשו באופן דומה.

מאיפה הגיע הרעיון לעשות טיולי היכרויות בחו”ל?

“יכול להיות שזה קצת יפתיע אותך אבל חשוב להבין שלא מדובר בטיולי הכרויות!,
אני גם אומר בר’ גלי לכולם – “טיולי ברק זה לא טיולי הכרויות ולא מדובר רק באוכלוסייה של פנויים פנויות”, ההיכרות זאת בעצם תופעת לוואי למה שקורה פה”.

“טיולי ברק”  נולד כמענה לצורך אחר שקיים ושזיהיתי –  בגיל מסוים אתה מוצא את עצמך לבד, החברים הטובים שלך עסוקים, ולא תמיד זמנים עבורך, אם זה בגלל זוגיות שהם נמצאים בא, אם זה בגלל עומס בעבודה ולפעמים הבעיה היא בכלל פיננסית, לך יש את הכסף לחופשה ולחברים שלך פחות.

חברים אמרו “אני” והצטרפו לטיול הראשון שלי שהיה סופר מוצלח, ומתוך אותה קבוצה היה בקשה של “תארגן עוד טיול”.. מפה לשם אירגנתי טיול למרוקו ורשמתי שוב בפייס, מי רוצה לבוא ולגלות מה יש במרוקו, הפעם 34 איש אמרו אני ויצאנו לטיול”.

“ובטיול הזה היה השינוי הגדול באמת מבחינה זוגית, יצנו כ 34 בודדים וחזרנו זוגות זוגות ( יינון ורותם / אני ומורן / טל ולירון) היה טיול מדהים והיה הרבה יותר מדהים לחזור עם אהבה הביתה.

וזאת ההוכחה שטיול של שבוע הוא שווה ערך ל 10 עד 20 דייטים במכה אחת, אתה יכול לראות את בן/בת הזוג בכל מיני מצבים וגם אין ממש משחקים, כי ברגע שזה לא נחשב דייט אנשים הם אמיתיים יותר, זורמים ופשוט מורידים מחסומים שלפעמים אנו מציבים בלי לשים לב במהלך דייט והכרות עם בן/בת זוג פוטנציאלים”.

“טיולי ברק” מבוסס בגדול על החברים שלי, זה הכל התחיל מחבר מביא חבר ואני ממש רואה בכל מי שטס איתי חבר חדש גם שלי, ולפעמים יש את המעגלים השניים , נקרא להם “פיצוצי המשנה” שנגרמים אחרי שהמכירים אנשים נפלאים, הם לפעמים מביאים ומכירים לכולם את החברים שלהם ושם לפעמים נוצרים הכרויות חדשות ונוספות בן החברים וחלקם אפילו חברים מאוד טובים שלי”.

איך זה מרגיש להיות אחראי על חיי האהבה של החברים שלך, שמצטרפים לטיול ושסומכים על הטיול, ועלייך, שתעזור להם למצוא אהבה? 

“אני תמיד אומר לאלה שנרשמים ושאולים אם יש הכרויות בטיול שלא מדובר על טיול הכרויות ואני לא מבטיח להם שוב דבר שכזה, המטרה הראשית היא לבוא ולטייל ולענות בטיול, ואם אתם מכירים מישהו במהלך הטיול אז “זה כבר בעיה שלכם” 🙂
אם זאת, אני מאוד שמח לשמוע אחרי כל טיול על הזוגות החדשים שנוצרו במהלך הטיול, אני מודה שזה ממלא אותי אושר לדעת שהאנשים האלה שהגיעו כבודדים יצאו גם כחבורה מגובשת ויש להם עכשיו מלא חברים חדשים וגם חלקם חזרו הביתה עם ממש בן או בת זוג ומתחילים פרק חדש בחיהם, אין מה לעשות, אני מודה שיש בזה סיפוק אדיר.

ואיך זה מרגיש שזוגות מכירים ומתחתנים בזכותך? אתה מקבל הרבה הזמנות לחתונות?
“לשמחתי אני מקבל הרבה הזמנות לחתונות, קודם כל ברור אני מקבל הזמנת כבוד אם זה זוג שהכיר בחתונה והיו כבר כמה פעמים שאותם זוגות החליטו לעדכן אותי ראשון, ועוד לפני המשפחה על ההחלטה להתחתן ולמסד את הקשר לשלב הבא, זה ללא ספק מאוד מאוד מרגש לדעת שאתה חלק מזה ובזכותך האנשים האלה מאושרים.

נכון להיות יש לטיולי ברק כבר 6 זוגות שהתחתנו במהלך השלוש השנים האחרונות ויש עוד איזה 4 זוגות ש”מתבשלים” להם וכולי תקווה שאני אקבל עוד בשורות טובות בהמשך”.

“זה גם המקום להגיד שאם מישהו אחר בקבוצה מתחתן ולא דווקא דרך הכרות בטיול זאת גם חגיגה גדולה היות וכל הקבוצה כמובן מגיע לחתונה ועושה הרבה שמח, בשנה האחרונה יצא לי להיות בעשרות חתונות לאנשים שהיו באחד מן הטיולים שלי, זה סוג של משפחה כבר וחייבים להגיע ולעשות שמח, לפעמים יש גם מקרים שאנשים שהיו בטיולים שונים מכירים בני זוג מקבוצות שונות עקב הפעילות שאני או אחרים מארגנים אחר כך בארץ (טיולים/ מסיבות / מפגשי חברים וכו’), ובכך נוצר מעגל שני של הכרויות, כלומר, אם לא יצא לך להכיר את בן הזוג בזמן הטיול יש סיכוי גדול שזה עוד יקרה בהמשך בזכות אותו הטיול”.

ברק מספר שכל מי שהכיר ומתחתן דרכו ודרך אחד מהטיולים שהוא מארגן, מקבל במתנה, סוף שבוע במלון לפי בחירתו באחד ממלונות רשת “סמארט”.

קורה שזוגות מכירים ולא מצליחים בטיולים? האם המשתתפים בטיולים מערבים אותך באי-הצלחות כמו בהצלחות שלהם?

“כן, קורה לא מעט שיש הכרויות בטיולים אבל מה לעשות זה לא תמיד זורם עד לחתונה, לפעמים זה קשר קצר טווח, בן חודש לשלושה ולפעמים זה קשר שממשיך שנה עד שנתיים אבל מסתיים לו, בד”כ אני וגם חברי הקבוצה מאוד מעורבים במה שקורה עם הזוגות של הקבוצה היות וזה כאילו “גאוות יחידה” וחשוב לכל הקבוצה שהחברים שלהם יהיו מאושרים, אז אם זה זוג שהחליט להתחתן או מאידך גיסה זוג שהחליט להיפרד הקבוצה מאוד תומכת ומפרגנת גם ברגעים הקשים”.

למי היית ממליץ לנסות ולהכיר בטיול מאורגן?

“אסור לבוא לטיול במטרה להכיר, אסור לצאת עם קבוצה רק אם כל מה שעובר לך בראש זה שהמטרה של הטיול היא לחזור עם בן או בת זוג הביתה, זה גם יגרום לטיול להיות פחות מוצלח וגם לרוב מרחיק את האנשים ממך, כי אנשים מזהים ישר את זה וזה גורם לריחוק, ההפך ממה שמישהו רוצה להכיר רוצה.

היו לי מספר מפגשים שאני עושה עוד בארץ טרם היציאה לטיול, שאנשים פנו אלי שהם מאוד מאוכזבים “מאיכות” החברים בקבוצה ושהם ממש רוצים לבטל את הטיול, האנשים לא נראים להם וזה לא אנשים איתם הם היו רוצים לצאת לחו”ל.

אני מסביר להם שלא ניתן באמת להכיר אנשים בפגישה של שעה ושיתנו לזה צ’אנס ושאין להם מה לדאוג,

לשמחתי עד כה תמיד צדקתי, ולאחר הטיול אותם אנשים חוזרים אלי ומבקשים סליחה על הדברים שהם אמרו לי בהתחלה ולא רק זאת אלה שהייתה להם את הקבוצה הכי טובה שיכולה להיות, כולם נהיו חברים ופשוט אנשים נפלאים היו בקבוצה.

לרוב זה קורה כי אנשים פוסלים ישר מבלי באמת להכיר לעומק את הצד השני, זאת בעיה שחוזרת על עצמה בדייטים שאנו עושים ומעדיפים “לברוח” מאשר לנסות באמת, בטיולים שאין לך גם את היכולת באמת לברוח וגם כאשר מדובר על יום שלם ולא על שעה, שלא נדבר על שבוע או שבועיים שלמים, אתה מכיר לעומק את כל החברים ואז נוצרות חברויות חזקות שמחזיקות שנים, אם בפן זוגי או רק בפן החברתי”. 

האם לדעתך עדיפה ההיכרויות בטיול בחו”ל מאשר בטיול בארץ?

“אני חושב החלק הכי חשוב שמאוד משפיעה כל הכרות בטיול בחו”ל אל מול הכרות בטיול בארץ זה משך הזמן של הטיול, יש אנשים שלוקח להם יותר זמן להיפתח, יש אנשים שלוקח להם יותר זמן להוריד את המסכות והמניירות שהם סמים עליהם דרך קבע, יש אנשים שרק אחרי שהם מכירים אותך הם מאפשרים לך להכיר אותם מי הם באמת.

רק בטיול ארוך יש לך מספיק זמן לשבת ולדבר שעות עם מישהו על שלל של נושאים ובכך לעשות הכרות עמוקה מאוד ולא שיחה של 10 דקות כמו בטיול קצר יותר.

בנוסף, כאשר התנאים של הטיול טובים – מקומות עם נופים קסומים שלא כל יום רואים, בתי מלון מפנקים, אוכל משובח וכיד המלך “עוזרים” לכל תהליך ההכרות, כי שאתה שמח ושטוב לך, אתה משדר משהו אחר, משהו שגורם לאחרים להיות קרובים אליך ולרצות להכיר יותר, הסביבה שבה הטיולים מתקיימים מאוד עוזרת לזה, זה כמו ישר לצאת לצימר בתחילת הקשר, זאת קרקע מצוינת לתחילתו של קשר.

שמתי לב שאנשים בחופשה ובחו”ל, פתאום אין שום בעיות כספיות, ואני רואה כמה אנשים אוהבים לפנק ולצ’פר אחד את השני במתנות ומחוות לאורך המסע. אני בטוח שגם זה עוזר מאוד לתהליך  ההכרות”. 

אני מתחקרת את ברק רק עוד קצת על איך העסק מתנהל –

“הטיול הראשון היה בשנה 2012, הפכתי את זה ממש לעסק שנה לאחר מכן, 

בסוף שנת 2013. מאז ועד היום כ 20 ומשהו קבוצות שונות ליעדים רבים בחו”ל, 

(ירדן / מרוקו / סין / ויאטנאם / קמבודיה / רומניה / קרואטיה / גאורגיה / סרי לנקה / ובקרוב יהיה לנו יפן / קוסטה ריקה / רוסיה / יוון / בורמה / נפאל ועוד)”, הוא מספר.

המשתתפים הם סטרייטים והומוסקסואלים, “כל מי שבא, ברוך הבא, כל עוד הוא בן אדם טוב, חברותי ופתוח להכיר אנשים, מוזמן וברוך הבא”.

 “אני איש אחד שאחראי פה בחברה על הכול: השיווק והפרסום, גיוס הלקוחות, בנייה ותכנון הטיולים, הוצאתם לפועל אל מול הספקים השונים, ואף דואג לניקיון הבית/המשרד”.

אחרי כל כך הרבה שאלות אני סוף סוף אוזרת אומץ, ושואלת את ברק על חייו האישיים..
ברק מספר שהוא בן 36, גר ברמת גן, כרגע רווק ומחפש זוגיות.

אבל זה לא מספיק לי, אני שואלת אותו אם יש לו בת זוג שהכרת בעצמך בדרך דומה, בטיול?
“אפילו פעמים בטיול לאותו היעד, מרוקו הקסומה, יש שם משהו שפשוט קסום ומוסיף הרבה “תבלין” לתחילת הקשר.

בפעם הראשונה שנסעתי למרוקו הכרתי שם את מורן, וחזרנו כזוג לתקופה של מספר חודשים ובפעם השנייה (לאחר בדיוק שנה) שהוצאתי שוב טיול ליעד הזה, נרשמה לקבוצה בחורה בשם טל, שפשוט גרמה לי (מבלי ידעת כמובן) להצטרף שוב ולצאת יחד איתם למסע, במהלך הטיול לא הפסקתי לחזר אחריה אבל היא לא “שמה עלי” , לשמחתי רק אחרי שחזרנו ארצה היא הסכימה לצאת איתי וזה הוביל לקשר של שנה. בקיצור, היה שווה לטוס פעמים לאותו היעד 🙂

עם זאת אני מודה שכרגע אני רווק ועדיין מחפש את בת זוגתי… אולי בטיול הבא ואולי זאת תהיה חברה של מישהי/ו מהקבוצה”.

מאמרים נוספים
נהנתם מהמאמר? שתפו עם חברים
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב google
Google+
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן