מסע לאוגנדה 2020

מסע של חוויות

10

מספר ימים

5.8

תאריך יציאה

15.8

תאריך חזרה

אוגנדה, המדינה המזרח אפריקאית הידידותית ביותר למטיילים הבינלאומיים: שילוב מרתק של נופים הרריים קסומים, אגמי לוע מרהיבים, שמורות סוואנה יפהפיות, יערות גשם מטפטפים ומעל הכל אנשים מקסימים ולבביים. מסע לאוגנדה הוא לא מסע העובר רק בין שמורות ספארי כמו במדינות השכנות במזרח אפריקה אלא מסע מרתק של הליכות בטבע (לא קשות), מפגשים עם קופי אדם, שמורות טבע מהיפות בעולם ההופכים את חוויית הספארי לשונה ולא נשכחת.

תוכנית הטיול

נצא בטיסת לילה של חברת רואנדה איירליינס מתל אביב לקיגאלי, בירת רואנדה, העיר האפריקאית המפתיעה, עם הנחיתה בשעות הבוקר המקודמות ולאחר שנעבור את ההגירה שבכניסה למדינה, נצא בנסיעה מזרחה לכיוון הגבול האוגנדי, נעצור לארוחת בראנץ’ ונמשיך אל אגם מוטנדה המרהיב הממוקם בלב שמורת הטבע בווינדי, למרגלות ההרים, טובל ביערות הגשם המופלאים המשמשים כבתי גידול של קופים רבים. לאחר ארוחת צהריים בנוף המשכר של האגם נמשיך בנסיעה למסלולי טיול רגליים בין כפרי האזור בסביבות אגם מטונדה. לינה וארוחת ערב באזור.  

הבוקר נצא למסלול הליכה מיוחד באחת משמורות הטבע הירוקות והיפות ביותר באפריקה שמורת הטבע בווינדי, שמורת טבע זו הממוקמת במשולש הגבולות: אוגנדה, רואנדה וקונגו מתפרשת לשטח של כ- 2,500 קמ”ר ושטחה מהווה בית למינים רבים של יונקים, ציפורים, חרקים, זוחלים וכמובן קופי האדם: הגורילות (שכדי לראותם יש לרכוש פרמיט מיוחד). לאחר ההליכה היפה נמשיך בנסיעה צפונה אל אזור איששה הממוקם בחלקה הדרומי של שמורת הטבע קווין אליזבת’, כאן אם יתמזל מזלנו נוכל לצפות באריות המטפסים על העצים… לינה וארוחת ערב באזור איששה.

השכם בבוקר, נצא לסיור רכוב בשמורה, בנסיעת הגיים דרייב בוקר בקווין אליזבט, נצא לנסיעה למרחבי השמורה המנוקדת בעצי חלבלוב גבוהים ביניהם נודדים מיני בעלי חיים: אנטילופות, פילים, תאו אפריקאי, צבועים, אריות ועוד. לאחר סיור הפרידה מהשמורה נעלה על סירה ונשוט בתעלת קזינגה, אם יתמזל מזלנו ונזכה למזג אוויר נוח, נוכל לחזות בתצוגה מרשימה של הטבע האפריקאי במיטבו. לאחר הסיור בשמורה נשוב ללינה במלון בקווין אליזבט. לינה באוהלי ספארי עם שירותים ומקלחות משותפים.  

הבוקר נצא אל אחת משמורות הטבע המיוערות ביותר באפריקה: שמורת יער קיבלה, השמורה מפורסמת בעצי המהגוני ותאנת הבר – העצים המועדפים על אוכלוסיית השימפנזים. בשמורה נטייל ברגל (נפלס את דרכנו ביער הסבוך), ותוך כדי ההליכה נתרשם מחיי היער האפריקאי, כולל אפשרות לתצפית על להקות השימפנזים החיות ביער. היער מאופיין בשלושה מפלסי צמחיה ובשוליו מתחילות סוואנות וביצות טובעניות. היער עשיר בחיי טבע, בעיקר אוכלוסיית הקופים: קופים אדומי זנב, קולובוס שחור לבן, קולובוס אדום, קופים לבני לחיים, שימפנזים (מעל- 1000 פרטים), ובבונים. נמשיך בנסיעה דרך אגמים כלואים בין רכסי הרים, בנוף ירוק, עם לגונות קטנות וחופים נחבאים בין גבעות ירוקות, מגוון ציפורים ושקט אינסופי. לינה וארוחת ערב באזור קיבאלה.

לאחר מכן , תצאו לאזור סנטה אלנה ומונטה וורדה . נוף מרהיב של מפרץ ניקוייה ואיי האזור ילוו אתכם בדרככם לדרך מכוסה יער המכונה “ההר הירוק” (מונטה ורדה). משנת 1951 חיה במקום קהילת צפון אמריקאים (קווקרים) מבודדת בגובה של 1400 מטר וששמרה על האזור ובעזרת אירגונים פרטיים הפכה אותו לשמורה ביולוגית עשירה במערכות אקולוגיות בהן המבקרים נפגשים עם בעלי החיים של סביבה מוגנת זו. בדרך, סיור ATV –  סיור שטח באיזור של חאקו בטרקטורון מודרני, לאורך נהר טרופי במהלכו תצפו בעופות מים ותהנו מנופי האוקיאנוס. תגלו מפלי מים חבויים בין העצים , ואת צידי ההר שמתגלה במפתיע.

לילה במלון אל אסטבלו או דומה – חדר דלוקס

זמן נסיעה משוער: 4.5 שעות

היום נצא למספר מסלולי הליכה רגליים בשמורות הטבע של אגמי הלוע המופלאים, מכאן נמשיך בנסיעה דרומה אל אגם בוניוני השוכן בלב הרים. האגם נוצר כתוצאה מסכירה טבעית של ערוצי ואדיות על ידי התפרצות לבה שחסמה את זרימת הנהרות. האגם מרהיב ביופיו, כפרים צבעוניים ושדות חקלאיים על המדרונות סביב האגם, וסדרת איים קטנים מבצבצים בו מעל פני המים, ובהם חיים הכפריים. עם ההגעה נצא לנסיעות שטח באזור האגם ונשקיף עליו מנקודות תצפית שונות ומגוונות לאחר טעימה אמיתית של שטח נרד אל האגם ונצא לשייט קיאקים באגם. לינה וארוחת ערב במלון המשקיף על האגם.

לילה במלון מונטנייה דה פוואגו או דומה– חדר סטנדרט

זמן נסיעה משוער: 4 שעות

הבוקר נשכים קום נרד אל המעגן ונצא בסירת מנוע שתשיט אותנו אל צדו השני של האגם, עם עגינתנו בקצה השני נתחיל את מסלול ההליכה העובר בין שדות וכפרים ציוריים ומטפס לכיוון יער אשוווה, שמורת טבע אותה נחצה יחד עם מדריך “פיגמי” שיספר לנו על אורחות החיים של שבטי הפיגמים המקומיים וננסה ללמוד אודות אורח החיים של תושבי היערות טרם עזיבתם את תחום מגורם ההיסטורי. לאחר כשעתיים הליכה נצא מהיער ירוק העד ונטפס אל מעבר ההרים ממנו נשקף הנוף המרהיב של אגם קיומבו, כאן נסיים את יום ההליכה הקסום ונתמקם 

היום נוכל לבחור בין מספר אופציות:  טרק גורילות (המפורט מטה)  – עלות הפרמיט – 600$ / מסלול הליכה לצפייה בקופים הזהובים – עלות של 90$ לאדם  או סתם לנוח על חוף האגם באזור קיסורו. לינה וארוחת ערב באזור קיסורו

אופציית הגורילות: תוספת של 600$ למחיר (אופציה זו רלוונטית גם למטייל אחד כי ההצטרפות היא לקבוצה בינלאומית של עד 8 משתתפים):

נקום עם שחר ובליווי מלווינו המקצועיים סבלים וריינג’רים מקומיים נצא לסיור רגלי במעבה היער בעקבות בעלי החיים בג’ונגל והצמחייה הייחודית והסבוכה של יער בווינדי הבלתי חדיר. נלך בשבילי היער הסבוך, השבילים החלקים ובעזרת הפקחים המנוסים ננסה להתחקות אחרי עקבות גורילות ההרים בעלות יכולות חברתיות גבוהות וחיות בקבוצות מלוכדות יציבות יחסית. ההערכה היא כי במרחבי השמורה חיים כ-300 פריטים, מתוכם שלוש קבוצות בלבד מורגלות למפגש עם בני אדם.

לא משנה מה נבחר לעשות באותו יום, לאחר הסיורים המרתקים או המנוחה שנבחר לקחת נחצה את הגבול ללינה ברואנדה באזור שמורת ווירונגה הוולקנית.

הבוקר נצא למסע הליכה רגלי אל אחת משמורות הטבע היפות הממוקמת בסמוך למשולש הגבולות אוגנדה/קונגו/רואנדה ונצא אל שמורת ווירונגה, אזור נוסף המשמש כבית גידול של גורילות ההרים. במסגרת סיורנו בשמורה נצא למסלול הליכה המעפיל אל פסגת הר הביסוגה הממוקמת ברום של 3,170 מטרים מעל פני הים. לאחר כ4 שעות טיפוס נגיע אל פסגת הוולקנו שהתפרץ לאחרונה בשנת 1957 ונלך סביב אגם הלוע שמעטר את פסגת ההר. בסיום הסיור נרד ללינה באזור אגם לוע נוסף: אגם קיוו, כאן למרגלות האגם נבלה את הלילה האחרון

הבוקר נהנה מיופיו של האגם הציורי ואם יתמזל מזלנו אולי גם נצא לדוג עם הדייגים האפריקאים החביבים. לאחר הסיורים וההליכות באזור נעזוב לכיוון קיגאלי ם ההגעה לקיגאלי, נבקר באנדרטת רצח העם המרשימה ונלמד על תולדות הטרגדיה הקשה ועל ההשמדה שבוצעה נגד העם ברואנדה, בסוף המאה שעברה. בהמשך, נהנה מארוחת ערב מסורתית וחגיגית, לסיום הטיול. בהתאם לשעת טיסתנו, ניפרד מרואנדה ונצא מלאי חוויות ורשמים לשדה התעופה, לקראת טיסת  החזור. נחיתה בתל אביב, למחרת ובהתאם ללוח זמני הטיסה.

מה המחיר כולל

המחיר כולל
 • לינות בבתי מלון דרגת תיירות או פנסיונים כמפורט בתכנית
 • חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב בנקודות הלינה או במסעדות מקומיות.
 • תחבורה: מיניבוס תיירים נוח כמקובל באוגנדה עם גג נפתח המאפשר צפייה בחיות הספארי בשמורות
 • כניסות לאתרים המפורטים בתכנית
 • מדריך ישראלי מטעם טיולי ברק
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
המחיר לא כולל
 • ארוחות שאינן כלולות בתכנית
 • ביטוח רפואי ומטען
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • תשר למלווה הישראלי
 • תשר למדריך

חברים ממליצים

איל רבינק

תודה רבה לברק שאירגן את הטיול הכייפי ובנוסף המון צ'ופרים והנחות במהלך הטיול. ותודה לכל האנשים המקסימים שהיו בטיול.

עדי אגסי

אז ככה – קודם כל ולפני הכל, מעולם לא נרשמתי לטיול "מאורגן" לפני כן ולא ראיתי את עצמי עושה את זה, הסיבה היחידה שבגללה נרשמתי היא כשראיתי זוג חברים שנרשם, יחד עם ההבנה שמדובר ביעד שאני לא אגיע אליו עצמאית בקרוב, אבל הוא בהחלט מרתק. ואני חייבת לציין שאני לא מתחרטת. היה פה שילוב נהדר של קבוצת אנשים באמת מיוחדת שהצליחה להתחבר באופן מופלא, יחד עם מדריך שהתאים לנו כמו כפפה ליד והוסיף המון לטיול, וכמובן ארגון משובח ואכפתי שללא ספק נעשה בהמון אהבה ורצון עז שהטיול יהיה לא רק כיף, אלא חוויה בלתי נשכחת. הצליח בגדול!

נירית זיגדון

אצטרך זמן (יותר מ 5 דקות לרשום המלצה בנחת …. מבטיחה למצוא את הזמן ולשלוח אליך את ההמלצה בהמשך …

אור שוחט

תמיד צריך מתנדבים אמיצים כמוך בעלי יוזמה, ע"מ לארגן דברים טובים שיזכרו לכל החיים. תודה רבה על הקדשת הזמן וכאב הראש שבארגון בשביל כולנו.

לתשומת הלב

 • תכנית הטיול מתארת את אתרי הביקור אך לא בהכרח את כיוון הנסיעה ו/או את סדר הימים.

שתפו עם החברים

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב google
Google+
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
לוגו של וואטסאפ
דילוג לתוכן